Nuo pat pirmosios jau gana seniai išleistos „Grand Theft Auto“ (GTA) dalies šis kurinys iškart užeme labai svarbia vieta visoje žaidimu istorijoje. Tiesa, po to seke silpnokas GTA II, o paskui visiškai šokiravo trimatis GTA III. Ir dar GTA 3: Vice City kuris buvo tikrai neblogai ivertintas ir naujausia versija GTA-San Andreas.

Kaip ir ankstesnese žaidimo dalyse, istorijos linija cia itraukia nuo pirmuju sekundžiu ir nepaleidžia iki pat atomazgos. Juodaodis veikejas grižta i San Andreas dalyvauti laidotuvese. Pamates, kaip sunkiai gyvena jo šeima, nusprendžia kuriam laikui pasilikti ir jai padeti. Štai nuo cia ir prasideda gauju karai, policijos spaudimas, tiesos ieškojimas, išdavystes, intrigos, meile ir t. t. Ko gero, didžiausia itaka žaidimui padare praejusio amžiaus 9-ojo dešimtmecio filmai apie reperius, gangsterius, gauju karus ir pan. Aišku, buvo nemažai nusivylusiuju tokiu sprendimu, nes jau GTA III buvo aiškiai juntama „Krikštatevio“ atmosfera.
Žaidime stulbina tiek žemelapio dydis, tiek veiksmu laisve. Šiame virtualiame pasaulyje galima gyventi pagal visus realaus pasaulio reikalavimus (pavyzdžiui, veikejas gali ir plaukti, ko nebuvo ankstesnese dalyse). Be to, atsirado valgis, sporto sale ir dar daugybe niuansu, kurie žaidima daro malonu. Kaip ir ankstesnese dalyse, pagrindine pažanga – vykdant misijas pas vienus ar kitus bosus. Iš pradžiu tai vietines gaujos „Grove streets family“ nariai. Paskutiniais metais ji visiškai nusilpo ir prarado savo itaka mieste, tad viskas gula ant vieno CJ peciu. Tarp misiju, be abejo, megausites laisve ir naršysite po didžiules San Andreas erdves. Taciau paciu misiju struktura ir ju dinamiškumas sudaro ispudi, kad vos ivykdžius viena, puoli prie kitos, vis galvodamas, ka dar iškres gyvenimas.
Muzikinis apipavidalinimas – panašus i ankstesniu daliu, pavyzdžiui, isedus i kieno nors transporto priemone isijungia radijas. Aplinkos garsai apskritai yra naturalus užgrusto miesto atspindys. Veikejus igarsino gana žinomi žmones. Taciau atrodo, kad bent jau Vice City („GTA III Vice City“) radijo programos buvo tikrai ilgesnes nei San Andreas, nes cia visos radijo stotys apsiriboja gal 10–15 kuriniu ir pašnekesiais. Be to, važiuojant per visa miesta radijo stotys išlieka tos pacios. Muzikos kokybe priklauso ir nuo to, kokia aparatura irengta automobilyje. Ja galima pagerinti specialiuose tiuningo punktuose. Beje, ten rasite visko, ka gali pasiulyti paprastas automobiliu servisas. Tik ar tai bus naudinga, žinant, koks GTA yra nesaugomas transportas? Tiesa, savo automobili galesite laikyti garaže ir kartais išvažiuoti i miesta.
Žaidime pasigedau kai kuriu dalyku iš ankstesniu versiju, pavyzdžiui, nuosavybes pirkimo. Be to, nepavyks gauti misiju. Taciau ju ir taip užtenka, nors patyre žaidejai, ne pirma karta isijunge tokio tipo žaidima, ji turetu „pereiti“ per pora paru.
Nuo paskutiniuju daliu jauciama gana didele žaidimo pažanga. Idomu, kokia bus kita GTA versija judant tokiais tempais?
„GTA San Andreas“ pasižymi puikia grafika ir igarsinimu, dinamiškumu bei idomiu scenarijumi. Vienintelis trukumas – kol kas nekuriamas GTA kronikos tesinys ant PC.