Klaus Mathiak iš Aachen universiteto turbūt irgi kamavo ilgai toks klausimas, kas vyksta žaidėjo galvoje kai žaidžiamas koks nors žaidimas, todėl atliko tyrimą.

Tyrime dalyvavo 13 vyrų, kurių amžius yra tarp 18 ir 26. Jie turėjo žaisti kelias valandas tipinę pirmojo asmens šaudyklę, kurioje reikėdavo nukeliauti į priešų bazę, išlaisvinti nekaltuosius, bei išžudyti visus likusius. Kol žaidėjai žaisdavo žaidimą, daktaras Mathiak skenuodavo jų galvas, pasinaudodamas magnetinio rezonanso technologija.

Mathiak sako, kad jam pasisekė nustatyti, kad žaidimo metu smegenų dalys, kurios yra atsakingos už emocijas išsijungia, o dalys, atsakingos už intelektualią mūsų smegenų veiklą, tokią kaip mąstymas, atvirkščiai – labai suaktyvėja. Jis mano, kad panašiai žmogaus smegenys reaguoja ir į tikrą prievartą, todėl kaip išvadą pateikia, kad žaidimai treniruoja mūsų smegenis nebeskirti to, kas yra tikra ir kas yra išgalvota.

Tačiau Psiciatrijos karališkojo koledžo garbės persona Mike McClure teigia, kad tai nebūtinai visada reiškia, kad mes visi ruošiamės patekti į psiciatrijos ligoninę, nes tokių žaidimai labai mažai veikia mūsų smegenis, dauguma žmonių smegenys sugeba atskirti, kas yra tikra, o kas yra išsigalvota.

Kaip ten bebūtų iš tiesų, tačiau atsiranda kartais žmonių, kuriuos būtent žaidimai įkvėpė padaryti pačius keisčiausius nusikaltimus, kai už virtualią išdavystę nužudomas draugas, kai prisižaidęs GTA pabandė sužaisti jį ir realiai… Todėl reikia nepamiršti bendrauti ir su kitais žmonėmis, bent kartais pabandyti atitraukti savo draugus nuo kasdieninio sedėjimo prie interaktyviosios dėžutės… 🙂