Prieš pradėdamas šitą interviu ir įžanginį žodį, norėčiau iškart rekomenduoti nuorodą į vieną, prieštaringų vertinimų susilaukusį, bet nuo to nenuvertėjusį straipsnį. Jis buvo parašytas daugiau nei prieš metus, tačiau šiandien jį paskaičius, paaiškėja, jog daugelis nagrinėtų problemų yra labai aktualios ir šiandien.

Kiek seniau, o galbūt ir paskutiniuoju metu, vis pasirodo „profesionalių“ kibersporto žaidėjų Lietuvoje pareiškimai, kurie teigia, jog žaidėjų yra, trūksta tik rėmėjų. Vakar apsilankius Impress klubo organizuotame renginyje, aš labiai aiškiai pamačiau – iš tikrųjų problema slypėjo ne rėmėjuose, ne turnyruose ar kitur, o pačiame „profesionaliame“ žaidėjuje. Gal skamba tai ir keistai, tačiau per šiuos metus pasikeitė daug kas, tik deja ne patys žaidėjai.

Nebandysiu aiškinti šito įvykio priežasčių, nes jos buvo puikiai išdėstytos prieš tai minėtame straipsnyje. O jeigu, jūs kartais skaitote visą šitą tekstą nesuprasdami apie ką jis, siūlau peržvelgti šią apžvalgą. O turnyro metu, sulaukęs laisvesnės minutės, nusprendžiau pakalbėti su Impress klubo vadovu ir pagrindiniu turnyro organizatoriumi Ričardu Žilaičiu.

Sveiki. Dėl ko jūsų manymu buvo toks mažas žaidėjų aktyvumas?

Labas. Na visų pirma daugelis Vilniaus CS komandų, jau iš anksto tikėjosi aršių mūšių ir nusprendė geriau išbandyti savo jėgas rajonuose, kur jų manymu, komandos yra silpnesnės. Tačiau išėjo atvirkščiai, į Vilniaus turnyrą atvykusios komandos gavo tikrai puikią progą patekti į Palangą, o tos kurios išvyko į rajonus, dabar mano manymu, bus tiesiog sutryptos. Antrą, čia puikiai susidūrėme su jau anksčiau minėta problema – nėra tikrų CS žaidėjų (pagarba atvykusioms komandoms), nes juk ar tikras profesonalas leistų sau tai? Žinoma šiam įvykiui reikšmės turėjo ir tai, kad buvo puiki saulėta birželio dieną, daugelis žaidėjų išvyko į gamtą.

Šiam turnyrui darbo buvo įdėta tikrai daug. Ar nesigailite dėl to?

Iš pradžių norėčiau paminėti, jog aš tikėjausi mažo žaidėjų aktyvumo, bet ką darysi, organizuoji renginį ir dėl tų kelių atvykstančių. Tačiau apskritai – tikrai nesigailiu.

Ar jūsų pirmasis organizuojamas turnyras kino teatre? Kaip vertintumėt sąlygas?

Teko organizuoti turnyrus ir daug neįprastesnėse vietose (juokiasi), juk buvo Impress turnyras ir baseine, ir jachtklube. Žinoma kinoteatre pimą kartą, tačiau dėl to tikrai nekilo jokių sunkumų. Beje ateityje planuojame organizuoti ir dar įdomesnėse vietose.

Jūsų asmenine nuomone, ar dar ilgai Counter-Strike išliks pagrindiniu turnyrų žaidimu?

Žinoma ne. Su tokia motivacija, su kokia dabar CS žaidėjai eina į varžybas, jis laikysis tikrai neilgai. Ir beje, juk CS stebėti tikrai nėra pats įdomiausias užsiėmimas, ateina nauji laikai ir reikia naujų, galbūt įdomesnių žaidimu, teisiog reikia permainų.

Pavyzdžiui?

Va, neseniai gegužės viduryje mes organizavome IL-2 Sturmovik turnyrą ir jis pavyko puikiai, nors ir buvo naujiena Lietuvos kibersporto padangėje. O pavyko dėl to, jog žaidėjai į rungtynes važiavo su kita motivacija. Atvyko net pasaulio čempionai iš Maskvos, o į sekantį turnyrą vyksianti rugpjūčio mėnesį, norą dalyvauti pareiškė ir Lenkijos komanda. Todėl manau, jog ESWC gali tapti paskutiniu mūsų organizuojamu CS turnyru. Šią estafetę turėtų perimti NKSL (Nacionalinė KiberSporto Lyga), kuri planuoja išties milžinišką renginį jau greit.

O kokius turnyrus, vietoj CS, planuojate rengti ateityje?

Jau šį rudenį visi sporto megėjai turės galimybę išbandyti savo jėgas, kadangi mes pradėsim rengti krepšinio (greičiausiai NBA 2005) ir futbolo (Fifa 2005) varžybas. Virtualūs pilotai taipogi nebus pamiršti, nes kaip jau minėjau jų laukia puikus renginys rugpjūčio mėnesį. Beje, šiuo metu vyksta Call of Duty lyga Kaune, kurioje nuolat varžosi keturios komandos. Kaip CoD, tai išties nemažai. O ateityje žinoma, bus daugiau tikrai linksmų ir įdomių varžybų.

Turbūt net neverta klausti, bet visgi, ar viskas toliau vyks kaip numatyta?

Žinoma. Liepos 2 dieną atvykę į Palangą jūs tikrai išvysite nuostabų kibersporto renginį, nes juk tai bus ir pirmasis oficialus CS pristatymas Lietuvos visuomenei.