Smurto problema kompiuteriniuose bei video žaidimuose tampa vis aštresnė ir aktualesnė. Visiems žinomo superhito Grand Theft Auto kūrėjai eilinį kartą stos prieš teismą. Visai neseniai, prieš metus, buvo plačiai nuskambėjęs teismo procesas, kurį iniciavo grupė aktyvių haitiečių, kurie reikalavo ištrinti iš GTA: Vice City jų nacionalinius jausmus įžeidžiančią frazę „Kill all the Haitians!“ bei uždrausti šio žaidimo pardavimus. Na, o dabar, kaip pranešė Gamespot News vyrukams iš Rockstar teks teismui įrodinėti, kad jų GTA: Vice City ir GTA3 neprovokavo ir neskatino paauglio nužudyti 3 policininkų iš Alabamos (JAV).

2003 metais aštuoniolikmetis Devin’as Thompson’as buvo areštuotas įtariant jį automobilio nuvarymu. „Gyvenimas – tai videožaidimas. Kartais tenka numirti“, – pareiškė sulaikomas paauglys. Policijos nuovadoje Thompson’as staigiai ištraukė iš pareigūno pistoletą ir pradėjo šaudyti. Ginklo savininkas bei dar du nuovadoje dirbę policininkai mirė vietoje. Po viso to, paauglys pabandė sprukti policijos automobiliu, tačiau jis buvo sulaikytas. Šiuo metu Thompson’ui pareikštas kaltinimas dėl sunkaus I laipsnio nužudymo, o procesas prasidės šių metų birželio 11 d.

Nužudytų policininkų giminaičiai teigia, kad pagrindinė nelaimės priežastis yra būtent GTA žaidimas, pažadinęs Thompson’ui aistrą nusikalsti.

Iš tikrųjų, šis teiginys yra labai diskutuotinas, motyvų nusikalsti galime rasti aplinkui kiek tik nori. Paauglio elgesį galėjo iššaukti ir netinkamas auklėjimas, ir sunkūs santykiai su bendraamžiais, arba galų gale galintis būti psichikos sutrikimas, prasidėjęs daug anksčiau nei paauglys pamatė pirmą videožaidimą. Tačiau nežiūrint to, paauglio nusikaltimo scenarijus buvo labai panašus į GTA serijos misiją.

Be Take-Two Interactive atsakovu patraukta ir Sony Computer Entertainment America bendrovė, kaip video konsolės PlayStation 2 gamintoja. Ieškinyje figūruoja ir parduotuvių tinklai Wal-Mart ir GameStop, kur tuo metu dar septyniolikmetis pirko žaidimus. Ieškovai iš šių bendrovių sieks prisiteisti per 600 mln. JAV dolerių.

Ieškovų interesus teisme atstovaus Jack’as Thompson’as, teisininkas iš Majamio. Šis juristas žinomas tuo, kaip ne pirmą kartą kovojantis prieš pramogų industriją. 1990 metais jo taikiniai buvo gangsta-reperiai, propaguojantys savo dainose smurtą. Paskutiniuosius penkerius metus Jack’as Thompson’as kovoja prieš smurto elementų turinčius kompiuterinius ir videožaidimus, kuriuos jis vadina „žmogžudysčių simuliatoriais“. Juristas mano, kad kol vaikai turės galimybę žaisti tokius žaidimus, tol kiekvieno amerikiečio policininko gyvybei grės pavojus. Teisininkas savo argumentus grindžia ekspertų tyrimo rezultatais: išsiaiškinta, kad žaidimuose esančio smurto scenos suardo paauglių smegenų kai kurias funkcijas, ko pasekoje geimeriai trumpam negali atskirti fantazijos nuo realybės.

Take-Two atstovai į Jack’o Thompson’o teiginius atsiliepia su ironija, teigdami, kad dar ne vienas teismas rimtai nepažiūrėjo ir iš esmės nenagrinėjo šio teisininko skundų. Bendrovė taip pat nuoširdžiai užjaučia nužudytų policininkų giminaičius, tačiau tvirtai mano, kad jokio priežastinio ryšio tarp GTA projektų ir policininkų nužudymų nėra.