Sveiki sugrįžę į „Driver“ pasaulį. „Driver“ žaidimas yra vienintelis realus konkurentas „GTA“ serijos žaidimams. Po naujausių „GTA 3“ ir „GTA Vice City“ dalių, „Reflections“ kompanija nusprendė sukurti ir savojo hito „Driver“ trečiąją dalį. „Driver 3“ buvo kurtas beveik du su puse metų, ir štai, pagaliau, jį gali nusipirkti bet kuris PS2 ar XBOX konsolių savininkas ir jau greitai PC savininkai. Tad apžvelkime jį, jums teliks nuspręsti, ar „Driver 3“ vis dar jums reikalingas ir ar jis yra būtent toks, kokio visi tikėjosi.

Pradėkime nuo siužeto. Jūs esate Taneris (kaip, beje, ir I bei II dalyse), slaptas FTB agentas, kurio užduotis surasti mašinų vagių tinklą, kurie yra sumanę pavogti keturiasdešimt itin vertingų ir brangių automobilių. Sekdami jų pėdsakais, įsivelsite į daugybę šalutinių užduočių, kurios atrodo, jog kartais tik „tempia“ siužetą ir laikas po laiko tampa nuobodžiomis. Siužetas yra linijinis ir jums nebus suteikta jokių galimybių užbaigti jį taip, kaip galbūt, to norėtumėte. Jūs vykdote misijas, ir taip tęsiasi iki pačios pabaigos. Jokios interpretacijos! Žaidimo eigoje aplankysite tris savitų kultūrų, skirtingų dydžių ir išvaizdų miestus. Tai: Majamis, miestas, kuriame prasideda žaidimo istorija, toliau seka Nica ir Stanbulas.

Parkai, gatvės, namai – visa tai jūs pamatysite realiai pastatytais miestų modeliais. Nors miestai, kai kur atrodo labai prastai ir neišdirbtai, vistik, žiūrint plačiu mastu jie atrodo neblogai ir vaizdo tikrai negadina. „Driver 3“ skirtingai nei ankstesnėse dalyse, jums teks labai daug vaikščioti vykdant užduotis.

Tai yra vienas iš privalumų. Gausybė visiems iki skausmo pažįstamų ginklų (kulkosvaidis, medžioklinis šautuvas) skirti palengvinti susidorojimą su priešais. Kur kas sudėtingesnė dalis yra mašinos valdymas. Važiavimas neteikia jokio malonumo. Atrodo, jog visą laiką reikia stengtis suvaldyti mašiną taip, kad neiškristumėte. Pamirkšite staigius posūkius, manevrus ir greitį, šie su „Fizika“ susiję dalykai sukurti labai prastai. Čia posakis „atsargumas gėdos nedaro“ pavirs į posakį „atsargumas vis dar leidžia man važiuoti“. Kaip ir ankstesnėse dalyse, perėjus misiją, jums bus duota galimybė išsaugoti savo progresą.

Žaidimo trukmė yra 10-12 valandų. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai yra labai nedaug, tačiau monotoniškos, neįvairios, netgi nuobodžios misijos žada 12 itin „ilgų“ valandų ( atrodys, jog jų yra kur kas daugiau). Žaidimo pabaigoje jūs pasieksite savo tikslą, vagių tinklas bus „išpintas“. Tiesa, scenarijus labai primena „Dingti per šešiasdešimt sekundžių“ filmą, tačiau čia kitaip, nei filmo herojai, jūs esate kitoje barikados pusėje.
Grafiniu aspektu „Driver 3“ taip pat nėra įspūdingas. Nepamatysite naujoms vaizdo kortoms skirtų efektų, blankios ir neišraiškingos tekstūros, prastai atlikti žmonių ir automobilių modeliai. Netgi ir prisiekę fanai šioje kategorijoje turėtų labai daug nusiskundimų. Dangus žaidime taip pat nėra išimtis. Atrodo, jog šioje vietoje kūrėjai nepersistengė ir vietoj dinamiško, gražiai persimainančio ir judančio dangaus uždėjo prastos kokybės nuotraukėlę. Tai, be abejonės, realistiškumo nesuteikia. Žaidimo meniu yra nepatogus, ir tikrai nežavi ir nepamalonina mūsų akių. Taigi, grafika tikrai nėra „Driver 3“ stiprioji pusė.
Iš pirmo žvilgsnio, garsai žaidime skamba tikrai neblogai, tačiau jų įvairovė yra labai menka. Muzikinis apipavidalinimas skirtas tik pagrindiniems žaidimo akcentams, visa kita nustumta į šalį. Verta paminėti ir tai, kad jie dažnai (pvz: važiuojant automobliu, plaukiant laivu) nei iš šio, nei iš to pradingsta. Tokiu atveju padeda tik žaidimo perkrovimas. Ši problema yra itin nemaloni ir įkyri, gaila, kad žaidimo kūrėjai nesugebėjo jos išspręsti. Tad ir šioje kategorijoje „Driver 3“ nėra privalumų.

Galbūt jų išviso nėra? Ne, „Driver“ serijos žaidimai visuomet pasižymėjo vienu, itin puikiai atliktu elementu – videointarpais. Malonu, kad bent šią tradiciją kūrėjai sugebėjo išsaugoti ligi šiol. Videointarpai praturtina žaidimo scenarijų, yra atlikti itin kruopščiai, kokybei priekaištų taip pat nėra.
Tačiau netgi ir prisiekusiems gerbėjams to gali būti per maža. Kitaip tariant, „Driver 3“ atrodo prastai, neišdirbtas, su paliktomis programavimo klaidomis, techniniais nesklandumais ir jokio įpatingo susižavėjimo nekelia. Jis nevertas jūsų pinigų ir sugaišto laiko bežaidžiant.