Šįsyk mano rankose – išties universalus įrenginys „Apacer Audio Steno AP510“. Tuo pat metu jis yra tradicinis MP3/WMA failų grotuvas, radijo imtuvas, diktofonas, galintis įrašinėti ir radijo transliacijas, Secure Digital kortelių skaitytuvas ir… miniatiūrinė stereo garso sistema. Prietaisą galima naudoti ir kaip USB raktą. . Štai paveikslėlis. Taip, jis iš pačių „Apacer“ svetainės 🙂 Kitokio neradau..

Na, funkcijų skaičius įspūdingas. Tuo tarpu paties grotuvo matmenys gana kuklūs – 7 x 6,5 x 14,3 cm jei prijungtos stereo kolonėlės. Apie jas – vėliau, o dabar pažiūrėkime, ką randame išpakavę universalųjį „AP510“. Pakuotėje – pats grotuvas, bazė su stereo kolonėlėmis, į kurią jį galima įstatyti, miniUSB > USB laidas grotuvui ar pačiai stereo bazei su juo prijungti prie AK, ausinės, dėklas prie diržo bei išorinė antena. Na, išorinės antenos vaidmenį iš tiesų atlieka tiesiog laidas, jokių specializuotų konstrukcijų nėra.

„AP510“ grotuvas kuklių, cigarečių pakelį (nerūkau, bet žinau..) primenančių matmenų. Priekinėje jo dalyje – ekranėlis, vaizduojantis valdymo menių ir kt. dviem spalvomis, raudona ir mėlyna. Kairiajame šone 3 valdymo mygtukai, ausinių jungtis bei SD kortelių lizdas. Dešiniajame – pora valdymo mygtukų bei mikrofono akutė. Skersai viso grotuvo jo viršuje eina baterijai įdėti skirtas „vamzdis“. Na, jis gana stambus, mat naudojami AA, o ne smulkesnio AAA, standarto maitinimo elementai.

Iš įdomesnių elementų dėmesio vertas SD kortelių lizdas. Jo paskirtis – praplėsti grotuvo atmintį įdedant norimos talpos SD korteles. Tokia galimybė plėstis, be abejo, patogi. Jei įsigijus grotuvą vietos jame atrodė pakankamai, o ilgainiui ėmė trūkti – galima tiesiog įsigyti SD. „AP510“ galima naudoti ir kaip SD kortelių skaitytuvą apskritai. Prijungus prie kompiuterio, galima perkelti įdėtoje SD kortelėje esančius duomenis į kietąjį diską.

Grotuvo valdymas gana patogus, nors klavišų ir nestinga. Įgudus naudotis nesunku. Man patiko, jog klavišų užrakinimas nuo atsitiktinio paspaudimo, priešingai nei „Creative“ ar „BenQ“ grotuvuose, atliekamas vienu tvirtu slankiojančiu užraktu. Toks būdas pasirodė gerokai patogesnis nei mygtukų kombinacijų spaudymas.

Naudoti kaip USB raktą „AP510“ gali trukdyti tai, jog grotuvas neturi USB jungties, norint jį prijungti būtinas laidas, na o jį nešiotis su savimi – nelogiška bei nepatogu. Kiek kliūna ir kita savybė – „AP510“ suderinamas tik su USB 1.1, USB 2.0 nepalaikomas.

Išorinė antena tikrai pagerina radijo stočių priėmimą, tačiau kartais naudotis ja nepatogu. Vienas iš tokių atvejų – kuomet grotuvas yra dėkle prie diržo. Dėklas padarytas kokybiškai – laikosi tvirtai, grotuvą į jį įdėti patogu. Man patiko magnetinis jo užsegimas 🙂

Ausinės, deja, ne kokios. Prijungus kolonėles, garsas skamba kelis kartus geriau. Taigi – reikia rezervuoti pinigų kokybiškesnėms ausinėms. Esamų privalumas – garso reguliatorius. Deja, jis nekompensuoja prastoko skambesio, menko tonų gilumo.

Ekranas gana modernus, visgi 2 spalvos – gerokai maloniau nei viena. Įjungiant „Hello, o išjungiant „Good bye“ taria žmogeliukas. Dėl kontrastingų spalvų, ekrano simboliai puikiai matosi tamsoje. Baterijos talpos indikatorius taip pat yra, jo nereikės ieškoti po meniu.

Kaip minėjau, „AP510“ naudoja AA formato elementus, kurie dedami į grotuvo viršutinėje dalyje esantį cilindrą. Nepatogu, jog nepažymėta, kurioje vietoje +, o kur -, taigi, rasti tinkama elemento dėjimo būda tenka savarankiškai. Pats sprendimas naudoti AA turi dvi puses. Viena vertus, tai geriau nei AAA nes AA elementai patvaresni, pakraunamos jų versijos pigesnės. Žvelgiant iš kitos pusės – pakraunamas akumuliatorius būtų geriau. Be abejo, ketinant rimtai naudoti „AP510“ teks įsigyti vieną pakraunamą AA elementą su pakrovėju.

Didelio dėmesio verta prie „AP510“ pridedama bazė su stereo kolonėlėmis. Tai gana kuklių, proporcingų grotuvui matmenų stovelis. Jame – dvi kolonėlės, darbo režimų (audio/data) jungiklis. Visų pirmą pabandžiau jo padedamas klausytis muzikos. Na, perklausa iš MP3 grotuvo su kolonėlėmis – nekasdienis ir įdomus procesas. Visgi per kolonėles sklindantis garsas kiek per daug metalinis. Išvada – tinka jei su kompanija važiuojate, pavyzdžiui, traukiniu ir norite paįvairinti foną, tačiau pilnaverčio magnetofono nepakeis dėl gana mažo galingumo. Didelis bazės privalumas tai, jog prijungus ją prie kompiuterio tuo pačiu komplektacijoje esančiu laidu, galima tiesiog įstatyti į ja pati grotuvą ir štai – jis jau susijungė su AK. Patogu. Ypač patogu jei „AP510“ naudoti SD kortelėms nuskaityti. Na, bazė su mini kolonėlėmis iš tiesų didele dalimi kompensuoja paties grotuvo trūkumus ir naudojimąsi juo padaro gerokai patogesniu.

„Apacer Audio Steno AP510“ yra tikrai universalus grotuvas su įdomiu priedu – baze su kolonėlėmis. Naudojantis „AP510“ galima sugalvoti gana įdomių sprendimų. Trūksta pakraunamo akumuliatoriaus ir geresnių ausinių, tačiau juos kompensuoja labai kokybiškas ekranas, patogus valdymas bei geras skambesys apskritai. Didžiausias privalumas – universalumas. Juk naudoti kaip diktofoną, radiją, player‘į, kortelių skaitytuvą bei USB raktą galima toli gražu ne kiekvieną grotuvą.

Kaina – apie 450Lt už „AP510“ su 256 MB atmintine.

Taip pat skaitykite:
MP3: kontraversiškas „Creative MuVo N200“ (2004-12-19)
MP3: paprastasis „Apacer Audio Steno AV220“ (2004-12-15)
MP3: universalus „Creative MuVo TX FM“ (2004-12-11)
MP3: mažasis „BenQ Joybee 120“ (2004-12-08)