Magic: The Gathering (toliau MtG) galima įsivaizduoti kaip dviejų (arba daugiau) magų kovą. Tik visa tai atkuriama pasinaudojant įvairiomis kortomis. Jų yra netgi daugiau negu 6000, o kiekvienas metais šis skaičius pasipildo dar bent keliais šimtais. Kiekviena korta yra nupiešta profesionalaus dailininko, taigi jos atrodo tiesiog puikiai. Ir už visa tai galime dėkoti…

Richard Garfield – MtG kūrėjas, matematikos mokslų daktaras, Wizards of the Coast prezidentas. Be MtG, sukūrė dar keletą nuostabių žaidimų: Vampire: The Eternal Struggle, Netrunner, Battletech, RoboRally. MtG idėja gimė Garfield’ui dar besimokant Pensilvanijos universitete.

1993 metų rugpjūčio 5 dieną MtG buvo pristatytas pasauliui. 10 milijonų kortų buvo išparduota per kelis mėnesius.
Visame pasaulyje vyksta įvairaus masto turnyrai. Štai svarbiausi iš jų:
World Championship – svarbiausias metų turnyras. Vyksta vėlyvą vasarą, tęsiasi 5 dienas, o norint ten patekti reikia būti geriausiu iš geriausių.

Pro Tour – turnyrų serija, dažniausia besitęsianti nuo ankstyvo rudens ligi vėlyvo pavasario. Kiekvieno šios serijos turnyro prizinis fondas siekia $200,000, o nugalėtojui atitenka apie $30,000. Penkiasdešimt geriausių Pro Tour’e pasirodžiusių žaidėjų pasidalina dar $635,000.

Nors išmokti žaisti MtG nėra sunku, bet norint tapti tikrai geru žaidėju, tenka gerokai pasistengti. Susipažinkite su keliais labai gerais MtG žaidėjais:
Kai Budde – daugelio nuomone, geriausias visų laikų MtG žaidėjas. Tris kartus iš eilės laimėjo Metų Žaidėjo titulą. Nors šiuo metu tėra trečias, daugelis neabejoja, kad Kai atsities ir aplenks savo varžovus – prancūzą Gabriel Nassif ir norvegą Rickard Osterberg.
Gabriel Nassif – prancūzas, pirmą kartą buvo pastebėtas MtG padangėje 2001 metais. Nuo to laiko turnyruose užima aukštas vietas. Šiuo metu pirmauja kovoje dėl Metų Žaidėjo titulo.

Turbūt daugiausia pasiekęs lietuvis yra Aivaras Danilkevičius. Šiais metais Estijoje vykusiame turnyre jam pavyko iškovoti stipriausio Baltijos žaidėjo titulą. Ši pergalė suteikė jam šansą keliauti į Ameriką ir išbandyti jėgas kovoje su stipriausiais pasaulio MtG žaidėjais.

Deja, kelią Aivarui užkirto JAV ambasada Lietuvoje. Kelionės teko atsisakyti. Vis dėlto 24 metų kompiuterių specialistas nenusimena ir tikisi iškovoti teisę dalyvauti kitais metais Japonijoje vykstančiame pasaulio čempionate.