Ar esi vienas iš tų, kuriems praeinant pro teniso kortą suvirpa širdis? Ar galėtum prikeltas vidury nakties išvardinti penkis geriausius dabartinius tenisininkus? Ar esi tas, kuris nė už ką nepraleis pažiūrėti lemiamų „Grand Slam“ varžybų?
Kaip ir Tu, aš nesu vienas iš tų retų teniso gerbėjų. Bet tai nereiškia, kad negaliu išmėginti „Top Spin 4” – teniso žaidimo, laikomo bene geriausiu savo žanro atstovu.
Pradėkim nuo to, kad visos toks kalbos apie tai, koks geras yra tas naujausias „Top Spin“, yra ne visai teisingos. „Top Spin 4” yra neblogas žaidimas, bet iki tokio lygio kaip „FIFA“ ar „NBA 2K” jam toli.
Taip yra pirmiausia dėl to, kad „Top Spin 4“ nesiūlo nieko pribloškiančio. Žaisdamas „FIFA“ ar kad ir „NHL“ žaidimą, Tu tiesiog skęsti jo siūlomų režimų, žaidėjų ir komandų vandenyne. Tuo tarpu įsijungęs „Top Spin 4“, Tu braidai po tų pačių žaidėjų ir tų pačių čempionatų balą. Iš kitos pusės, tai nėra taip blogai, kadangi pagrindinis „Top Spin 4“ režimas – karjera – nespėja pabosti ir norisi ją įveikti visą.
Kaip ir kituose sporto žaidimuose, „Top Spin 4” žaidėjo karjera prasideda nuo savo sportininko sukūrimo. Veikėjo kūrimo redaktorius beveik nepakitęs nuo prieš ketvertą metų išleisto „Top Spin 3”. Tenisininko modeliavimo galimybės plačios, tačiau galutinis rezultatas niekuomet nesigauna toks, kokio tikėtasi.
Taigi, susikūręs savo tenisininką, pradedi karjerą. O ji yra bene geriausia „Top Spin 4” dalis. Kiekvieną mėnesį leidžiama sudalyvauti viename turnyre ir įvairiuose specialiuose užsiėmimuose. Turnyrai vyksta paprastai: iš pradžių tenka varžytis žemiausio lygio čempionatuose, palaipsniui lipant karjeros laiptais ir galop dalyvaujant tokio lygio kaip „Masters“ ar „Grand Slam“ turnyruose, sutraukiančiuose daugiausiai žiūrovų ir dosniausiai apdovanojančių ATP reitingo taškais.
Tarp turnyrų tenisininkas arba treniruojasi žaisdamas draugiškas varžybas, arba dalyvauja specialiuose renginiuose. Į specialius renginius įeina filmavimasis reklamose, dalyvavimas labdaringuose turnyruose, įvairios specialios treniruotės ir taip toliau.
„Top Spin 4“ siūlo viso labo tik 25 licencijuotus tenisininkus bei keturias dešimtis teniso kortų. Nors tai visai neblogai palyginus su ankstesniais „Top Spin“ žaidimais ar konkuruojančia „Virtua Tennis“ serija, visko turėtų būti daugiau. Karjeros metu labai dažnai tenka susidurti su vis tais pačiais oponentais ir varžytis daugybėje mažai kuo besiskiriančių teniso kortų (iš 40 kortų tik 7 yra licencijuoti ) bei čempionatų, tarp kurių pasigedau kultinio Vimbldono – jį pakeitė Dublino turnyras.
Nepaisant to, karjeros režimas yra tikrai vertas dėmesio – jame gaunami patirties taškai, galima rinktis iš daug įvairių trenerių, duodama visiška laisvė užsiimti norima veikla, ir apskritai, karjeros režimas nesijaučia užtęstas ar pernelyg trumpas.
Bet tai tikrai nereiškia, kad karjeros režimas yra sukurtas be klaidų. Pavyzdžiui, nesvarbu, kad ir kaip dažnai pralaiminėsi, vis tiek į Tavo pašto dėžutę plūs laiškai su pagyrimais ir sveikinimais dėl sėkmingos karjeros. Taipogi nelogiškai dalijami patirties taškai: nesvarbu laimėsi ar pralaimėsi mačą, būsi apdovanotas beveik tuo pačiu patirties taškų skaičiumi. Dėl šios priežasties mano tenisininkas per du sezonus laimėjęs vos du kartus, buvo patobulėję iki 14-to iš 20 galimų lygių. Dėl ko, – paklausi, – man taip nesisekė žaisti? Atsakymas paprastas: vengiau mokytis naują „Top Spin 4“ valdymo sistemą. Tai buvo nedovanotina klaida.
Prieš pasinerdamas į karjeros režimą, turėtum būtinai nukeliauti į „Top Spin“ akademiją, kurioje moko tenisininko valdymo subtilybių. Lyginant su „Top Spin 3“, „Top Spin 4“ valdymas tapo keleriopai paprastesnis ir veiksmingesnis. Deja, skirtingai nei aiškina žaidimo kūrėjai, be specialių pamokų mėgautis „Top Spin 4“ tikrai nepavyks. Jeigu neišsiaiškinsi kaip veikia paprasti, tikslūs ar stiprūs smūgiai, vargu sugebėsi laimėti net ir žaisdamas žemiausiu sudėtingumo lygiu.
Galbūt tobulai įvaldyti valdymo sistemos neprireiks karjeros režime, kurį veiksi per maždaug savaitę, tačiau norėdamas varžytis prieš kitus žaidėjus, turėsi nemažai treniruotis. Dabar „Top Spin 4“ dėmesio centre yra tenisininko silpnybės ir stiprybės. Net ir pasiekęs aukščiausią lygį, Tavo tenisininkas turėsi mažiausiai keletą silpnųjų vietų, kurias netruks išnaudoti jei ne patobulėjęs DI varžovas, tai tikrai – patyręs žaidėjas. Tobulindamas veikėją negali pats pasirinkti, kuriuos konkrečiai atributus gerinti. Leidžiama tik kompleksiškai tobulinti gynybą, puolimą arba atakas iš nedidelio atstumo bei kamuoliuko padavimus. Dėl to ir gimsta tokie tenisininkai kaip maniškis, kuris yra nepralenkiamas puolime, bet beviltiškas gynyboje ir greitose kontra-atakose. Mėginimas sukurti visose srityse gerą tenisininką yra tolygu virtualiai savižudybei – toks žaidėjas galiausiai liks niekiam tikęs.
Įgijęs būtinas tenisininko valdymo žinias ir įgavęs karjeros režime, toliau meistriškumą galėsi demonstruoti žaisdamas internete arba su draugais prie vienos konsolės. Skirtingų režimų nėra tiek daug kaip futbolo ar krepšinio žaidimuose, bet su tenisu nieko ypatingo ir neprigalvosi. Visai įdomu žaisti keturi prieš keturis, kai būna po du žmonės prie vienos konsolės (žaisti keturi prieš keturis iš ketverto skirtingų konsolių kaip ir anksčiau – negalima).
Daugiausiai dėmesio vertas „World Tour“ režimas, kuriame varžomasi dėl geriausio virtualaus tenisininko statuso. Viskas vyksta panašiai kaip karjeros režime, tik vietoje kompiuterio valdomų tenisininkų, kaunamasi su realiais žaidėjais. Gaila, kad neleidžiama atstovauti Lietuvos, nors be problemų siūloma pasirinkti Estiją, Lenkiją ar Baltarusiją.
Nesvarbu kuriuo režimu žaisi, visi jie sutartinai nuvils dviem tais pačiais elementais – grafika ir muzika. Grafika yra, švelniai tariant, apgailėtina, nė per nago juodymą nepatobulėjusi nuo prieš ketverius metus išleisto „Top Spin 3“. Tenisininkai juda labai tikroviškai (ne be reikalo buvo pridėta per 4000 animacijų), tačiau atrodo kaip atgiję manekenai. Apie muziką sunku kalbėti, nes yra vos dvi ar trys melodijos, kurios nuolat kartojasi ir greitai įgrysta. Be to, tragiškai trūksta komentatoriaus, nes fone girdimas tik standartinis žiūrovų ošimas ir neišraiškingas pranešėjo balsas.
Galbūt „Top Spin 4“ ir yra vienas iš geriausių teniso žaidimų rinkoje, tačiau tai nereiškia, kad jis yra labai geras žvelgiant apskritai. Didžiausia žaidimo problema – turinio trūkumas, o ypatingai – licencijuotų tenisininkų. Galbūt kūrėjai „2K Czech” manė, kad niekas nesidomi tenisu ir mažai kam rūpės, kokį tenisininką valdyti. Tai yra ne tiesa, nes visuomet įdomiau valdyti tą sportininką, kuris egzistuoja tikrovėje (prisiminkim pramanytas komandas „Pro Evolution Soccer“ serijoje). Taip pat reikėjo įdėti daugiau darbo prie grafikos ir ypač muzikos – pirmoji atrodo neatleistinai pasenusi, o antroji – iš vis, kur jinai?
Kitoje svarstyklių pusėje turime gerai subalansuotą ir nepabostantį karjeros režimą bei pagaliau tinkamai paruoštą valdymo metodiką. Tai yra du svarbiausi bet kurio sporto žaidimo elementai, ir jeigu jie atlikti gerai, žaidimo skriausti negalima. Kaip interviu metu sakė vienas iš „The Witcher 2“ kūrėjų, yra labai naudinga, kai lieka vietos tobulėjimui. „Top Spin 4“ tos vietos pasiliko šiek tiek per daug.
9 Komentarai
BWS45
Nu ir na … Tokius zaidimus apzvelgiat ,o didziausio siu metu xboxo ekskliuzyvo gow 3 ne ? Wtf su tavim games.lt yra ?
SUPERMARIO
Penki geriausi tenisininkai : 1Leonelis Mesis.
2.Diego Maradona.
3.Maiklas Džordanas
4Tigeris Wudsas.
5.Maikas Taisonas
Agnyz
Buvo dvejonių, kas apie jį rašys. Artojas artimiausiu metu patalpins savo apžvalgą.
PATR10T
Butu smagu pamatyti Virtua Tennis 4 apzvalga.
BWS45
Del ko dvejoniu buvo ? :-/
FART
Kol adminai pesasi, vartotojai kencia.
FART
Cia nei vieno tenisininko nera.Jei nzn, geriau is vis nekalbek, nes atrodai labai bukai.
Agnyz
Nebuvo aišku, ar kas nors iš vis rašys apie „Gears of War 3“. Tikriausiai komandoje daug kas manė, jog aš rašysiu, bet žaidimą pavyko gauti tik šiandien, todėl atkrentu.
BWS45
tipo nevienas nera sudomintas Gears Of War g teame ???