Dainuoti. Šiandien tai gali daryti kiekvienas. Dar daugiau, tai lengviausias kelias išgarsėti. Na, bent jau tokią nuomonę galima susidaryti pažiūrėjus mūsų televizijos kanalus, kuriuose dainuoti labiausiai yra kviečiami tie, kurie tai moka prasčiausiai. Yra tokia žmonių kategorija, kuriems padaryti kokia nesąmone per televiziją yra lygiai taip pat lengva kaip nusispjauti gatvėje. Tuo tarpu turintiems kiek didesnį gėdos jausmą, bet labai norintiems padainuoti (tokiems kaip aš) „Sony“ jau seniau buvo pasiūliusi išeitį – „SingStar“. Žaidimas buvo tikrai populiarus, tad iškilo tik laiko klausimas kada „Microsoft“ pasiūlys savo žaidėjams pasijausti žvaigžde (bent prie savo televizoriaus ekrano).
Ir tas laikas neseniai atėjo. Maloniai skambančio pavadinimo žaidimas „Lips“ yra įdomus daugeliu aspektu. Visų pirma, jis atnešė nemažai naujovių su savimi, o ne tiesiog aklai kopijavo ankstesnius konkurentų produktus. Tačiau iš kitos pusės, būtent esminiai tokio žanro žaidimo principai jame ir yra silpniausi. Apskritai, šnekant: žaidimas žiba vienose sferose, o kitos lieka praktiškai užmirštos. Dėl šios priežasties, „Lips“, pavyzdžiui, yra puikus vakarėlių žaidimas, bet prisėdus vienam nelabai yra ko imtis. Bet užtenka čia tokios niūrios įžangos ir pažiūrėkime ką gi siūlo mums „Lūpos“.
Karaokės profesionalai pripažins, kad bet kuriam tokio žanro žaidimui svarbiausias momentas – dainų pasirinkimas. Juk paprastai mąstant, jeigu nėra ką dainuoti, tai nelabai svarbu ir kaip dainuojasi. „Lips“ šioje vietoje tikrai nepasišiukšlina. Pasirinkimas yra išties platus: įvairių stilių ir laikotarpių dainos turėtų atitikti kiekvieno skonį. Savo balsą galėsime išbandyti nuo Rihannos dainų iki Radiohead hitų, nuo Johnny Cash‘o iki Jamiroquai. Yra keletas ir prastesnių versijų, kaip Geri Halliwell perdainuota „It‘s Raining Men“, kas sunkiai prilygsta originalui. Kitas dainų aspektas – muzikiniai klipai rodomi fone. Turint geresnį televizorių į akis aiškiai krinta tai, kad jie tikrai nebuvo įrašyti HD kokybės. Yra netgi keletas dainų, kurios buvo sukurtos dar prieš „MTV“ laikus. Klipų vietoje tuomet pasirodo graži vizualizacija.
Kitas svarbus „Lips“ aspektas – bevieliai interaktyvūs mikrofonai. Jie yra svarbi viso žaidimo sudėtinė dalis, o vidiniai judesių sensoriai ir tos mirksinčios šviesos yra sukurtos ne tik dėl grožio. Užtenka pakratyti mikrofoną ir jūs iškart prisijungiate prie dainos, o jai jau vykstant galima mikrofono pagalba išgauti reikiamus garsus, kurie gerokai praturtina patį jos atlikimą. Bet visa tai – tik antriniai dalykai, pagrindinė mikrofonų funkcija, kaip ir „Guitar Hero“ serijos žaidimuose, aktyvuoti auksines žvaigždes. Tą pasiekti galima žaidimui paliepus atliekant specialius judesius ir gestus, kurie suteikia papildomus stiliaus taškus. Štai jis gali liepti iškelti rankas į viršų ir pamojuoti su mikrofonu visai milžiniškai auditorijai (šuniukui Amsiui ir kitiems namų gyventojams). Jų atsakas garantuotas.
Kaip ir priklauso, „Lips“ skiria taškus už dainavimą, kurie yra skiriama daugiausiai atsižvelgiant į tinkamą atlikimo laiką ir toną. Verta pažymėti, kad programa nesugeba atskirti ar jūs dainuojate iš tikrųjų ar ne, taigi pasiekti idealų vertinimą galima tiesiog nūniuojant. Bet manau mokantiems anglų kalba o dar ir žinantiems dainų tekstus, tai gerokai sunkesnis variantas. Iš viso galutinis vertinimo reitingas yra skiriamas atsižvelgiant į šešias kategorijas: stabilumą, techniką, ritmą ir kitas. Tiesa, šioje vietoje galima pastebėti ir pirmąjį minusą – „Lips“ nesiūlo jokių skirtingų sudėtingumo lygių. Dar daugiau, visos dainos yra prieinamos nuo pirmosios minutės, todėl pabandžius žaidimą keliolika valandų, vėliau paprasčiausiai nelieka jokio stimulo vargti ir bandyti žaisti toliau. Jam aiškiai trūksta iššūkio.
Iš visų šių šnekų turėtų atrodyti, kad „Lips“ yra tiesiog sukonstruotas daugelio žaidėjų režimui, vakarėliams ir panašiai. Tačiau įdomiausia kad visgi nelabai. Geriausia jį žaisti dviese ar su draugais, kurie mėgsta dažnai perleisti mikrofonus kitiems. Esant dviese, galima rinktis kelis skirtingus dainavimo variantus: varžybos – kuomet abu dainuoja tuos pačius žodžius ir duetas – kuomet paeiliui kiekvienam skiriama eilė padainuoti. Deja, tačiau „Lips“ nesiūlo visiškai nieko komandiniam žaidimui. Čia nėra nei „pass-the-mic“ nei kokių kitų panašių režimų, kurie leistų pajausti komandų kovos dvasią vakarėlyje ar šiaip draugų būryje. Tiesa, visgi yra vienas malonus menkniekis, ypatingai tinkamas draugams, kuriems mieliau stebi, nei dainuoja. Tai galimybė „Xbox 360“ valdymo pultelius panaudoti kaip muzikos instrumentus. Tik siūlyčiau pernelyg daug nesitikėti, nes jie imituoti gali tik kokius varpelius ir panašiai. Bet įjungti užtingusius dalyvius tai padeda puikiai.
Kita smagi „Lips“ funkcija – dainų importavimas iš „iPod“ grotuvo, kompiuterio ar pačio „Xbox 360“ standžiojo disko. Vienintelis minusas – nėra nei dainų žodžių, nei galimybės juos atsisiųsti iš interneto. Tačiau dainuojant tokias dainas taškai visgi yra duodami, kas bent jau iš dalies kompensuoja teksto nebuvimą. Kiti smagūs žaidimo dalykėliai – alternatyvios dainų vizualizacijos, kuriso kartais tikrai praskaidrina jau įgrįsti spėjusius klipus. Jų įvairiausių tipų: tai „Virtual Music“, kurios vizualizaciją galima pakeisti pakračius mikrofoną, „Time Bomb“, kurio metu reikia dainuoti kad neutralizuotum bombą, „Kiss“ reikia drauge su kitu asmeniu aktyvuoti specialiuosius judesius, o „Vocal Fighter“ suteikia progą laimėtojui pajausti didesnį vidinį pasitenkinimą, nes daugiau taškų surinkęs dainuotojas išverčia kitą iš scenos.
Vertinant apskritai, „Lips“ – didelis šuolis rinkoje, netgi nepaisant tų išvardintų problemų. Gerokai pažaidęs su bevieliais mikrofonais, aš jau nenorėjau grįžti prie paprastų laidinių mikrofonų kituose karaokės žaidimuose. Patogumas žudo. Didelis pliusas dar atitenka ir už puikų dainų pasirinkimą. Jų yra 40, visos jos skirtingų laikotarpių, bet visas jas vienija bendras dalykas – tai jau hitai. O hitus, kaip žinia, mielai dainuoja visi. Apskritai, šį žaidimą pirmiausia reikėtų vertinti atsižvelgiant kokiam reikalui jūs jį perkate. Jeigu tikslas – pažaisti ar padainuoti vienam, tuomet vertėtų susimąstyti dėl jo išliekamosios vertės. Bet jeigu „Lips“ užduotis bus socialinių susirinkimų praskaidrinimas, tuomet panašu, kad šiuo metu rinkoje tai geriausias pasirinkimas.
9 Komentarai
Fastes
manau japonams jis patiks nes gi juk jie karaokes karaliai 😀
Winston
norėčiau aš pamatyti, kaip šaltą žiemos vakarą artojas su blacknemo hitus į žaislinį mikrofoną duduoja:>>>
x_gonna_give
visada patiko karoke tai isties butu puiku pabandyti stai si zaidima:)
Kukas
Kai tik įgijom šitą žaidimą pirmą vakarą su žmoną kokias tris valandas plėšėm!! Kitą dieną kalbėdamas kankinausi 🙁
Witcher
Kad dainuoti gali kiekvienas tai cia ir taip aiskus faktas tereikia i Lietuvos muzikine padange pasiziureti.
Rokimusas
Jei yra minedo dainu…PERKU…:-]
Ziurovasx_new
Yra labai panašus ir beto nemokamas ant PC. Tik reiks pačiam dainas susirasti: 🙂
Biški sunkiai šiaip ;).
someday
cia tik paprikolint su tokiu galima :-]
masofke7
Ant prikolo tiks:D:D