2005-09-04, parašė z-e-b-r-a (iš Games.lt)

Žaidimas jau yra neseniai pasirodęs, tačiau dar nepavyko jo rasti parduotuvėse, tad kol kas pateikiu įspūdžius iš demo versijos.

Jules Verne

Žiulis Vernas visada buvo savotiška, masių nesuprasta persona, kaip dažnai nutinka, pripažinta tik po mirties. Juk ne kas kitas, o jis sukūrė povandeninio laivo koncepciją, kuo smulkiausiai aprašytą romane 20 Tūkstančių Mylių Po Vandeniu. Tačiau savo laiku Vernas buvo laikomas pamišėliu, o jo romanai žmonėms sukeldavo ne pasigėrėjimą didžiu protu, bet panieką ir patyčias. Tokią nepelnytą reakciją sukeldavo jo kūriniuose aprašomi nepaprasti nuotykiai, gamtovaizdžiai bei technikos stebuklai, to meto protams atrodę tiesiog paiki. Džiugu, kad duoklę šiam genialiam žmogui galų gale atidavė ir geimingo bendruomenė.

From the Earth to the Moon

Naujasis Kheops Studios (kompanija kurianti žaidimą) darbas yra sukurtas remiantis vienu iš šauniausių rašytojo romanų – Nuo Žemės iki Mėnulio. Nežinia kodėl visur kur yra rašoma Inspired by Jules Verne…, kadangi tai nėra savarankiška interpretacija, kaip tai buvo su Luiso Kerolo Alisa Stebuklų Šalyje, o kūrinio perkėlimas į virtualiąją erdvę. Kad ir kaip bebūtų, kompanijos pastangas būčiau linkęs vertinti teigiamai ir tik teigiamai.

Žaidime valdysite ryžą, malonaus balso vyrioką, anot knygos – įžymų prancūzų nuotykiautoją Michael Ardan. Demo versijos pražioje pastarasis atgauna sąmonę ir apsidairęs pamato, kad atsidūrė nedidelėje, klaustrofobiškoje patalpoje, tačiau nė velnio negali prisiminti nei kaip jis čia pateko, nei ką čia veikia. Smegeninėje išliko tik smarkus smūgis ir sąmonės aptemimo momentas. Laikui bėgant, atmintis ima grįžti ir mūsų herojus netrukus suvokia, kad yra įkalintas

aliuminio kapsulėje, milžinišku greičiu skriejančioje į… Mėnulį! Ant pasieniais įrengtų suolų Ardan’as aptinka be sąmonės tysančius du savo draugus. Iš pradžių jis pamano, kad jie, kaip ir jis pats, apsvaigo kapsulės pakilimo metu ir netrukus atsigaus. Tačiau atklojęs pledus jis pamato, kad abu vyrai negyvi. Negana to, patalpoje ima stigti deguonies, o už storo iliminatorių stiklo plyti tik begalinės vakuumo erdvės… Toliau nieko nepasakosiu ir malonumą išsiaiškinti „kas ir kaip“ paliksiu jums patiems ;).

Geimplėjus

Iš pirmo žvilgsnio, žaidimas man kaip mat priminė Return to Mysterious Island: toks pats meniu langas, tokia pati grafika, galimybė kombinuoti inventoriuje turimus daiktus. Ir nieko čia keisto – juk abu žaidimus sukūrė ta pati kompanija. Tačiau žaidžiant toliau tapo aišku, kad mano minėtieji panašumai ir yra vieninteliai…

Voyage iš esmės yra sci-fi nuotykis, kupinas galvosūkių, kuriems įveikti reikalingos bent jau minimalios fizikos, chemijos bei

botanikos žinios. Kitu atveju teks bandyti panaudoti kiekvieną inventoriuje gulintį daiktą ant visko, ką tik matote ekrane. Bene pats svarbiausias

žaidimo aspektas yra siužetas. Už jo didybę turėtume dėkoti barzdylai Žiuliui Vernui, o už kuo puikiausią adaptaciją žaidime – Kheops Studios. Visos demonstracinės versijos metu veiksmas sukosi apie išlikimą aliumininėje kapsulėje: teko spręsti deguonies, bei anglies dioksido keliamas problemas ir, tuo pačiu, aiškintis kokiu būdu žuvo du mano kompanionai. Kaskart sužinojus kažką nauja, būdavau permetamas į investigation skirtuką meniu lange ir gaudavau peržiūrėti dailių paveiksliukų su paaiškinimais kas ir kokiu būdu nutiko. Kažkas panašaus į komiksus, tik daug solidžiau ir su nuostabiu įgarsinimu :). Demuškėje slypinyts galvosūkiai yra vidutinio sudėtingumo. Paprastai, norėdami kažką pajudinti, paimti ar panašiai, turėsite sukombinuoti kelis objektus iš inventoriaus, kuriuos, žinoma, visų pirma reikės surasti. Deja, bet kol kas tai viskas ką galiu jums papasakoti, kadangi demo versija yra išties labai trumpa…

Grafika

Kaip jau minėjau anksčiau – Voyage grafika yra beveik identiška Return to Mysterious Island: vaizdas matomas iš pirmojo asmens

perspektyvos, o dairytis galima 360 laipsnių kampu. Ould-skūlinių kvestų gerbėjai gali imti burbėti, kadangi dėl to kiek nukenčia peizažų detalumas, tačiau, kad ir kaip bebūtų – bendras

vaizdas išties šaunus. Turbūt vienintelį minusiuką grafikos atžvilgiu galėčiau uždėti dėl statiškumo. Tarkime iš krano varvantys vandens lašai atrodo labai jau negyvai, o ant grindų krentantis veržliaraktis atrodo tarsi būtų įklijuotas iš komiksų knygelės. Tačiau tai tik menkniekis, nė kiek negadinantis žaidimo kokybės.

Įgarsinimas

Puikus! Demo versijoje teko išgirsti tik pagrindinio personažo įgarsinimą, tačiau labai abejotina, kad kokybiškai įgarsinus vieną veikėją, kiti šnekės tarsi iš maišo. Pirmą kartą prabilus Micheliui, iškart prisiminiau Syberia žaidimus, o tai tikrai nėra taip jau blogai ;).

Summa summarum

Žaidimas išties daug žadantis ir jei Kheops sugebės išlaikyti žaidėjo susidomėjimą viso žaidimo metu – mūsų laukia tikras saldainiukas.

Niekada nedrįsdavau ir nedrįstu lyginti knygos su žaidimu, tačiau smarkiai abejoju, kad Voyage nebus vertas didžiojo rašytojo. Gaila tik, kad negalima atsukti laiko pora šimtmečių atgal ir pasikviesti pačio Verno į kūrybinius darbus…