War Rock – tai sparčiai populiarėjanti internetinė pirmo asmens šaudyklė, kuri buvo išleista 2004 metais Korėjoje, o 2007-aisiais ir visame pasaulyje. Žaidimas savo idėja yra labai panašus į daugelio numylėtą Counter-Strike. Bet ar War Rock yra geresnis už CS?

War Rock veiksmas vyksta moderniais laikais, kur grumiasi Derbarano armija (blogiukai) ir NIU – National Independance Union (gerieji). Derbarano armija nori ką nors užimti arba susprogdinti, o NIU, žinoma, visada bando sutrukdyti jiems.

Žaidėjų klasės

Žaidime galima pasirinkti vieną iš 5 klasių – medikė, snaiperis, sunkusis karys, pėstininkas ir inžinierius. Apie kiekvieną trumpai: medikė – kaip aišku, gydo kitus kareivius. Snaiperis – jei nesi vienas iš jų, geriau saugokis, nes jie sunkokai pastebimi ir taiklūs. Sunkusis karys – su savo raketsvaidžiu naikina tankus, sraigtasparnius ir kitus objektus ant ratų ir ne tik. Pėstininkas – Paprasti kariai, nieko išskirtinio. Inžinierius – taiso transporto priemones su savo patikimuoju veržliarakčiu. Ginklų klasės yra tokios: kumščiai (jo negalima pakeisti), pistoletas (galima pakeisti į mini SMG), pagrindinis ginklas (automatas, RPG, priklauso nuo klasės) ir metamieji (granatos, minos ir kiti pavojingi dalykai). Priešus galima atskirti pagal aprangą (yra šviesiai ruda ir žalia) arba ant savų būna vos pastebimas stulpelis, kuris matosi kiaurai sienas ir kurio ant priešų nerasi.

Netik žemėje, bet ir ore verda inirtingi mūšiai

Kaip minėjau anksčiau, galima žaidime ir vairuoti. Nuo motociklų iki karinių sraigtasparnių ir tankų. Jei skrenda priešo sraigtasparnis ir tu eini pėstute – susirask saugią vietą, nes gali kaipmat tau „įkrauti malkų 🙂 “ Ir ne tik sraigtasparnių reikia saugotis, reikia saugotis visko, ir kas juda. Ir jei nori, gali pasikviesti draugų ar kitų karių įsėsti į tavo transporto priemonę. Jie gali valdyti pritaisytus kulkosvaidžius, arba šiaip būti keleiviais. Vairuojant nusiskundimų nebus, valdosi gerai, matosi iš 3 asmens. Jų nenusipirksi, jų rasi garažuose, šiaip aikštelėje ar dar kur nors.

Vandens telkiniai – dar viena puiki vieta kovoms

Yra 2 žaidimo tipai: kaip ir Counter-Strike, reikia padėti bombą arba ją išminuoti. Taip pat yra ir Deathmatch. Ir jis skyla į tris dalis: paprastasis (niekuo negali pasitikėti, šaudyk visus iš eilės), Team Deathmatch (kaip ir paprastasis variantas, tik kad žaidžiama komandomis) ir Team Deathmatch su transporto priemonėmis (sėsk į mašiną ar dar ką nors ir pleškink priešą, arba pleškink tas mašinas). Žemėlapiai – 3 tipų – maži, dideli, ir dar didesni. Mažuose daugiausia žaidžiama Explosive režimu, dideliuose – Deathmatch, o didžiausiuose – Deathmatch su transportu.

Ką tik nušokusiam nuo CS, bus sunkiau: ginklų taiklumas ne kažin koks, bėgimas irgi (labai greitai pasibaigia jėgų stulpelis). Taip pat sekasi sunkiau atskirti priešą. Tad jei žaidėte CS ir norite pradėti WarRock, reikės šiek tiek kantrybės, atprantant nuo kai kurių CS’o savybių.

Yra ir parduotuvė – pirk ginklus ar kitus dalykus (pvz. naują taikiklį, atstatyti žudymus ir mirtis iki 0 ir t.t.). Juos pirkti reikia Dinarais – pinigais. Ginklo išvien turėti negalėsi, nes gali tik nuomotis pasirinktam laikui – nuo savaitės iki mėnesio. Jei savaitei imi kokį M4, tai turtų kainuoti apie 7500 dinarų. Mėnesiui – apie 30000. Pinigus gali užsidirbti žaisdamas – jei gerai sužaidei, vadinasi kad gausi daugiau Dinarų. Jei blogai – ne tiek ir daug, bet vis tiek kažką gausi.

Kažin… kažin… ar jam pasiseks išgyventi…

Mūšiuose galima rinkti ir patirties taškus (Experience). Juos renki, kol pasieki naują laipsnį, tada jie vėl anuliuojami ir pradedi nuo nulio, jei nori gauti dar aukštesnį laipsnį. Jų turėtų būti apie 50-60 (tiksliai nežinau, nes neseniai pradėjau šį žaidimą žaisti).

Yra ir klanų/gildijų sistema. Jei įstojai į kokį klaną, tai klano logotipą rodys prie tavo slapyvardžio. Toliau apie jas nežinau, nes kaip sakiau, aš naujas.

Šis žaidimas (apie 2004 versiją nieko nežinau) „nelups“ daug kompiuterio resursų. Užtenka Pentium 3 su 800 MHz, 512 mb RAM, Radeon 8500LE arba Geforce MX400. Bet tai minimum, ir nežinau, kaip atrodytų grafika, ar strigtų, ar ne. Tad senųjų PC savininkams toks žaidimas – gan geras pasirinkimas. Aišku, grafika ne tokia kaip Crysis, bet tokiems reikalavimams – tikra „pasaka“.

Įgarsinimas – tikrai geras, tikrai sukuria realistišką atmosferą. Labai gerai girdisi ginklų šūviai, priešų ir savųjų riksmai, sprogimai ir t.t.

War Rock nemokamas, tačiau norint žaisti reikia susikurti abonentą, kuris irgi yra nemokamas. Žinoma, galima užsisakyti Premium pakuotę, kurioje daug gerų papildomų dalykų ir savybių. Bet tai, aišku, jau yra mokama.

Aš jam drąsiai skirčiau 9/10.