2012 metai. Į Oregoną, JAV miške esančią meteorologinę stotį įsirėžia nežemiškos kilmės meteoritas. Iš karto sukeliamos visos specialios pajėgos (na, persistengiu, ne visos :)): policija, grupė mokslininkų. Ir štai ant vieno mokslininkų nugaros užšoka „parazitinis“ ateivis. Ir kas? O tas, kad tas tarantulo formos ateivis jį valdo. Ir ne vienas tas voras atvažiavo, su visa „šutve“. Vėliau pasirodo liūto dydžio voro variantas. Kaip aišku, žmonių jis nevaldo, tik žudo. Pamažu sukviečiama grupė elitinių, gal ir ne, karių. Ir taip toliau. Jie darbo kaip ir nedaro, nes ir juos užvaldo tie „vorai“. O tada pasirodote Jūs. Jus (ir partnerį) nuleidžia sraigtasparnis, prie pat tos stoties. Pirmieji vaizdai – du ateivių užvaldyti policininkai, didelis krateris, ir smarkiai suniokota meteorologinė stotis. (Pats bandžiau įlipti į tą kraterį, ir pasakysiu kad ten nepatartina lipti). Ir linksmybės prasideda. Sutinkate mokslininką, jis kažką pamakaluoja (gan senai žaidžiau šį žaidimą, tad visko neprisimenu) ir žygiuojate toliau. Paskui – povandeninė laboratorija. Ten daug laiko praleisite šachtose, tad nedaug ką ir pamatysite. Paskui aptinkame nedidelį fragmentą ateivių planetos (mokslininkai iš kažkur ištraukė kaip ji atrodo, tad jie iš kažkur žinojo apie šią planetą). Ten – gabalėlis dykumos su kaip ir žemiška augalija. Matome, ateiviai ten prisitaikė puikiai. Na, bala nematė ir žygiuojam toliau. Išlendam atgal į paviršių, normalų mišką. O mūsų laukia „šilta“ kompanija – krūva kareivių. Šiaip ne taip prasibrauname, ir atsiduriame Rusijos (tiksliau Karelijos) miškuose. Nenuostabu, misijų tikslas beveik tas pats: „surask, bei sunaikink“, kur turime surasti kokį nors objektą ir jį sunaikinti. Ir kitas variantas – surasti mokslininką ir nuvesti jį nuo taško A į tašką B. Taip ir toliau. Arabija, Ramusis vandenynas, vėl Rusija, Ukraina… Nenoriu visko išduoti, tad einam toliau.

Įgarsinimas irgi gan geras. Balsų išgirsime nedaug, bet vis tiek 🙂 O muzika – irgi gera. Daugiausiai girdau roko stiliaus muziką. Ir jos bus nedaug, bet bus paklausyti verta 🙂 Ir kiti garsai verti dėmesio: žmonių riksmai ir t.t. Ir Codename: Outbreak, žmonės kalbės, o ne žiaupčios kaip žuvys ir skleis garsus.

Man jis asmeniškai primena S.T.A.L.K.E.R savo aplinka, laikotarpiu. Ir vienas kūrėjas – „GSC Game World“. Tad GSC kad ir prieš šešis metus (žaidimas kurtas 2001 gale) turėjo parako.

Jis gan realistiškas, nėra jokių kosminių „tirli-pirli“, skraidančių aparatų ar dar ko nors. Gal dykumoje pamatysim kokį vieną kitą robotą. Tik ateivių vorai ir tiek.

Dar galiu pridėti, kad jis gal ilgas. Apie 13 užduočių po kokias 2-3 valandas, tad veikti yra ko. O vietų įvairovė ne kažin kokia. Daugiausia laiko praleisite Oregone, vos ne pusę žaidimo. Ir ne kaip kiti žaidimai (to laikotarpio), jis pasižymi tuo, kad turi gerą siužeto liniją. Oregonas, laboratorija, vėl Oregonas, Rusija, Ukraina ir taip pamažu po visą pasaulį.

Dar galiu paminėti, kad ginklų rankioti nereiks, užteks vieno su daugybe funkcijų. Gan geras dalykas. Jei šaudai iš nuotolio – rinkis snaiperio funkciją. Iš arti – imk kulkosvaidį. Yra dar lazeris (šaudyti kitus daiktus), granatsvaidis (patys žinot kam), ir dar daug kitų dalykų. Amunicijos stygiaus gal ir nepajausite, jeigu nelįsit iš krūmo ir į visus purkšti kulkas. Ir padaryta tikroviškiau – jei iššausi vieną kulką, tai priešas negulės ant žemės, o toliau liks kautis. Bet kaip aišku, jūsų ir priešininkų gyvybės lygis skirsis. Jums užtenka kelių kulkų, o jiems – ištisų apkabų.

Kaip aišku, kompiuterio nereikia vogti iš NASA, kad pažaisti šį žaidimą. Užtenka 5-6 metų „kibiro“

🙂

Grafika irgi gera, bet grafika ne viskas. Svarbu geras žaidimas, nors iš tikrųjų galėtų ji atnaujinti. Bet vargu, nes jis nelabai ir populiarus ir GSC tikriausiai jį metė, nes aš per kelis metus nieko apie šį žaidimą negirdėjau. Tikrai geras žaidimas ir norėčiau išvysti jo tęsinį. Nežinau, kaip jums, bet man jis kelerius metus užsiliko geriausių žaidimų sąraše.

Žaidimą galima žaisti su draugais per Multiplayer režimą. Bet, deja, niekad jo ir nebandžiau, tikriausiai teks išbandyti 🙂

Nežinau, ar rasite jį parduotuvių lentynose, nes jį mažai kas žaidžia ir šiaip senas. Galite nusipirkti amazon.com ir panašiuose internetinėse parduotuvėse.

Vienu žodžiu, geras valdymas, gera grafika (tais laikais) ir šiaip geras žaidimas. Kas žaidė – siūlyčiau peržaisti, o kas ne – bandyti 🙂 2001 metais tai buvo vienas iš įdomesnių žaidimų. Aš jam duočiau kokius 8-9/10. Tikrai geras žaidimas ir patariu jį pažaisti.