Mes jau rašėme vieną apžvalgą apie naujausią „EA“ kūrinį iš žymiosios lenktynių serijos „Need for Speed Carbon“. Tiesa, tąkart tai buvo asmeninių kompiuterių versija ir tikrai esu įsitikinęs, jog daugelis tų, kurie norėjo pabandyti,tą jau spėjo padaryti ir priimti savo atskiras išvadas. Bet „EA“, kaip žinia, neapsiriboja vien tik PC atvirkščiai, jų tikslas – iškišti savo produktą į kaip galimą daugiau platformų.

„NFS Carbon“ pasirodė beveik visose esamose platformose. Nebandysime peržiūrėti jų visų, tuo labiau, kad „Xbox“ ir „PS2“ versijos daugmaž panašios į PC ar „Xbox 360“. O užmesime savo žvilgsnį į nešiojamų konsolių versijas. Tuo labiau, kad jų savybė suteikti jums galimybę žaisti bet kur ir bet kada koreguoja ir pačius žaidimus. Taigi, prieš mus – „PlayStation Portable“ „NFS Carbon“ versija. Beje, su papildomu priedėliu tiems, kurie nelabai suvokia ką mums reikės žaidime veikti (be lenktyniavimo, žinoma) – „Own The City“.

Tik įėjus į žaidimą mus pasitinka jau visiems puikiai suvokiamas meniu. Čia ir galimybė iškart pradėti miesto užkariavimą. Norintiems įprasti prie žaidimo, siūloma išbandyti savo jėgas peršokus tiesiai į lenktynes. Taip pat yra ir daugelio žaidėjų režimas. „EA Media Center“ mums siūlo ne tik peržiūrėti jau atrakintus filmukus, bet ir perklausyti visas žaidimo dainas. O jūsų atrakintų trofėjų peržiūrėjimo turbūt nė nereikia minėti.

Taigi, mums įdomiausia šioje vietoje pats žaidimas ir jo kampanija – užkariauti miestą. Čia jums pradžioje papasakojama graudi istorija apie jūsų brolį, kuris tragiškai žuvo iki galo neištirtoje (bet jūs kaltuosius puikiai žinote) avarijoje. Jis buvo vienas geriausių ir dabar jūsų eilė užimti jo vietą, bei atkeršyti. Žaidimą jūs pradedate vedamas jo buvusių bendražygių, kurei ne tik supažindina jus, bet ir vėliau keli prisideda prie jūsų komandos.

Susikūrus komandą, iškeliaujate užkariauti miestą. Šioje vietoje viskas labai paprasta ir su PC „Carbon“ versija dideliu skirtumų nėra. Kiekvieną teritoriją valdo kuris nors bosas. Norint ją perimti, jums reikia jį nugalėti, o kad tai padarytumėte – turite laimėti pakankamai lenktynių būtent toje teritorijoje. Nugalėję vieną bosą, einate prie kito ir taip toliau. Iš viso žaidimo mieste yra 14 skirtingų teritorijų, kurias valdo 6 klanai. Jų visų nugalėjimas – jūsų kelias į pergalę žaidime.

Viena didesnių naujovių visoje „Carbon“ žaidimų serijoje – tai jūsų komanda. Iš dalies daugiau minčių apie šį patobulinimą rasite mūsų PC žaidimo apžvalgoje, kur mes gerokai išpeikėme juosir įvertinome gan neigiamai, kaip seni „NFS“ vilkai. Su jais žinoma prasidėti siūlo ir „PSP“ versija. Kaip ir anksčiau, įgula bus susiskirsčiusi į skirtingus vaidmenis, kaip drafter, brawler ar assasin. Tik dabar lenktynėse galės dalyvauti tik du jūsų įgulos nariai, nors jų pasamdyti turėsite šansą ir daugiau. Todėl prieš kiekvienas lenktynes teks nuspręsti, kokių veikėjų jums tuo metu reikia labiau. Atkreipti dėmesį reiktų ir į kiekvieno komandos vyruko patirtį.

Bet baikime nagrinėti tai, kas manau ir taip žinoma daugeliui iš jūsų. Daug svarbesnis dalykas šioje vietoje – kaip „EA“ sugebėjo perkelti „NFS: Carbon“ į nešiojamas konsoles. Pats pirmasis pastebėtas dalykas – tai palyginus didelis skirtumas nuo kitų konsolinių versijų. Verta pažymėti apie sąlyginai gera valdymą, kuris apskritai yra padarytas išties maloniai, bet kai kada mėgsta sustreikuoti ir dažnai tekdavo lygiam kelyje susimėtyti dėl nepaaiškinamų priežasčių. Gaila tik dėl kiek suprastėjusios grafikos, kurios kokybe galima gerokai pasiskųsti. Netgi įvertinus tai, jog rankose turime nešiojamą konsolę, grafika galėtų būti geresnė. Tuo labiau, kad skųstis dar papildomai galima ir dėl kartais sustreikuojančio kradų per sekundę kaitos greičio.

Ta pačia proga norėčiau truputi pakalbėti ir apie „Nintendo DS“ versija. Visų pirma jų mėgėjus galiu nudžiuginti – daugelis pagrindinių funkcijų perėjo iš stacionarių konsolių versijų. „DS“ versijoje jūs lygiai taip pat gausite galimybę mesti iššūkį kitoms grupuotėms, kurios valdo miestą, ir pabandyti iš jų jį atsiimti. Tiesa, čia jų rasite jau kiek mažiau – vos tris, bet būkite ramūs, lenktynių jums tikrai užteks. Taigi šios „Nintendo“ nešioajmos konsoėls versijoje turėsite lygiai tokią pačią galimybę rinktis kurias lenktynes važiuoti, o kurias palikti ateičiai. Deja, bet laisvo pasivažinėjimo čia nerasite. Visgi techninės galimybės neleidžia.

Kitose srityse mūsų laukia jau matyti dalykai. Visų pirma – tai įgulos turėjimas. Ir jei „PSP“ versijoje galėjote lenktyniauti su dviems draugeliais, tai „DS“ versija jums siūlys vienu metu vos vieną bičiulį. Tai aišku mažoka, bet idėja jog ši funkcija iš viso buvo įdėta verta pagyrimo. Dar vertėtų atkreipti dėmesį į mašinų tobulinimo mechanizmą. Svarbiausia – jis čia yra ir net suteikia galimybę išteis drąstiškai pakeisti automobilį. Vertas pagyrimo ir faktas, jog ši funkcija jus prilaiko prie šios mažytės ir, atrodo, mažai ką turinčios pasiūlyti versijos dar ilgiau.

Kita silpnoji „DS“ versijos pusė – grafika. Tik įsijungus žaidimą iškart jaučiasi, jog „DS“ savo techninėmis savybėmis atsilieka nuo visų kitų konsolių (galiu tik nudžiuginti, jog GameBoy versija atrodo dar blogiau), net nuo „PSP“, prie kurios grafikos mes jau leidome sau prikibti, juos skiria nepaprastai gili praraja. Tai va, maigai tokią „DS“ versija ir visu šimtu procentu sutinki, kad „DS“ nėra sukurtas multikonsoliniams žaidimams. Oi nėra.

„Need For Speed Carbon: Own The City“ – tai žymios „NFS“ serijos naujausios dalies versija nešiojamoms konsolėms. Mes tikrai nenorime pradėti lyginti „PSP“ ir „DS“ versijas visų pirma dėl to, jog jos beveik nesulyginamos, dėl skirtingų jų techninių pajėgumų. Bet jeigu jums taip pasitaikė, kad turite ir „PSP“, ir „DS“, tai be jokių abejonių imkite „PSP“ žaidimo versiją. O turintiems tik „DS“, „ši versija vistiek yra pats geriausias būdas išbandyti „NFS“.