Praeitais metais atsirado gan keista mada nusipirkus mechaninę klaviatūrą pakeisti jos mygtukus į baltus. Atleiskite, tačiau balti klavišai ant juodos klaviatūros visiškai nesižiūri. Tačiau tai nebuvo rimtas argumentas išskirtinio dizaino norintiems pirkėjams – jie vis tiek bjaurojo savo stalą, nes juk tai yra madinga.

Kai dauguma klaviatūrų turi RGB apšvietimą ir vizualiai sunku atskirti 40 eurų kainuojančią Alfawise V2 nuo 200 eurų kainuojančios Corsair K95 Platinum brangesniųjų klaviatūrų naudotojai nuolat ieško būdų parodyti, kad jie yra geriausi. Ir visai nesvarbu, kad gal būt tai nėra gražu, svarbu išskirtinumas.

Corsair palengvina gyvenimą išskirtinumo ieškantiems pirkėjams. Pristatydama K70 MK.2 klaviatūrą, Corsair pasiūlė ir baltą jos versiją K70 RGB MK.2 SE. Pati klaviatūra yra sidabrinė, o jos mygtukai balti. Tai palieka šiokį tokį kontrastą tarp klaviatūros ir jos klavišų, tačiau tai padaryta jau yra specialiai.

Unbox’ingas

Corsair iki šiol K70 serijos klaviatūras pakuodavo į rudo kartono dėžutę ir viską įmaudavo į spalvotą dėklą. Dabar viskas paprasčiau – dėžutė paprasta, tokia pati kaip ir iki šiol buvusiose pigesnėse klaviatūrose.

Komplektacija labai kukli – randame tik riešų atramą ir vartotojo vadovą. Paprastai, tai yra nebūdinga Corsair kompanijai.

Čia nėra paprastai Corsair mechaninės klaviatūrose sutinkamų priedų – papildomų keičiamų mygtukų bei seniesiems išimti skirto įrankio. Bet tai yra visiškai suprantamas dalykas – neegzistuoja spalva, kurios spalvoti WASD ar kiti mygtukai derėtų prie bendro klaviatūros dizaino.

Bandom Corsair K70 MK.2 SE

Pirmasis įspūdis pamačius klaviatūrą paveikslėlyje nebuvo labai geras. „Niekas čia nesiderina“, – pagalvojau aš. Laimei, realybėje klaviatūra atrodo geriau, nei paveikslėliuose – pirmiausia ją reikia pamatyti gyvai, o tik tada vertinti.

Va kas man joje ir matant gyvai tikrai nedera, tai riešų atrama. Ji turėtų būti tokios pat spalvos kaip ir pati klaviatūra. Būdama žymiai tamsesne, ji visiškai „neįsipaišo“ į kontekstą. Laimei, klaviatūrą galima naudoti ir be jos.

Pas mus pateko Rapidfire klaviatūros versija. Pastaroji naudoja Cherry MX Speed mechaninius perjungiklius. Deja pasirinkimas nebuvo sudėtingas, nes jeigu jau pasirinkome šviesią klaviatūros versiją, tai jau bus galimi tik MX Speed perjungikliai. Tuo tarpu juodojoje versijoje pilna kitų pasirinkimų: Cherry MX Blue, Brown, Red ir Silent perjungikliai.

Klaviatūroje naudojami balti kaip sniegas klavišai. Dabar jie atrodo nepriekaištingai, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad valyti juos teks žymiai dažniau nei įprastus juodus klavišus. Kartu galima pasidžiaugti, kad klavišų kokybė yra aukščiausios klasės.

Media valdymas, kaip ir daugelyje Corsair klaviatūrų, patogus ir labai kokybiškai padarytas. Apskritai, K70 klaviatūra išlaikė savo tvirtą ir kokybišką surinkimą.

Gale vis dar randama papildoma USB išvestis:

Kartu galime įvardinti, kuo MK.2 skiriasi nuo pirmosios kartos K70 klaviatūros. Skirtumai nėra akivaizdus – nuo šiol Corsair logo yra ne metalinis, o apšviečiamas RGB apšvietimu. Riešų atrama yra žymiai kokybiškesnė, pagaminta iš minkštesnės plastmasės, taip pat ji yra šiek tiek didesnė, ne juodas o sidabrinis garsumo reguliavimo mygtukas bei patogiau išdėstyti apšvietimo reguliavimo bei profilių keitimo mygtukai. Ir turbūt, nepaisant baltos serijos atsiradimo, tai yra viskas ką mums pasiūlė atnaujinta versija. Deja už visą tai reikės susimokėti.


Išvados

2005-aisiais visi naudojo baltas klaviatūras, bet tada buvo pamatyta, kad juodos klaviatūros atrodo geriau, todėl visi perėjo prie jų. Per šį laiką tris juodas klaviatūras pakeitęs žaidėjas nervuojasi, kad jo nauja klaviatūra atrodys taip pat kaip senoji, dėl to jam kilo idėja – o jeigu ši klaviatūra būtų balta?

Kaip ir minėjau, klaviatūra gyvai atrodo daug geriau nei paveikslėliuose, ir idėja naudoti tokią klaviatūrą kiekvieną dieną neatrodo labai atgrasi. Ir vis dėl to, šalia esant šiai klaviatūrai ir juodai jos versijai, prioritetas iš mano pusės atitektų juodam produktui.

Kaina? Daugiau nei 200 eurų. 🙁 Nepatiko. Kaina praktiškai lygi aukščiausios klasės Corsair K95 RGB Platinum klaviatūrai. Corsair K70 MK.2 kainuoja daugiau, nei senesnė Corsair K70. Kažkodėl… Baltos spalvos K70 MK.2 SE kainuoja daugiau už juodos spalvos klaviatūra. Kažkodėl… Juk vienintelis kainų skirtumą lemiantis dalykas – komnplektacija, turėtų brangesne daryti juodą klaviatūrą.

Taip pat nepatiko tai, jog klaviatūra turi išskirtinai Cherry MX Speed perjungiklius. Visų kitų perjungiklių puokštė galima tik juodoje klaviatūroje. Ot iki ko „dasigyveno“ pasaulis – perki mechaninę klaviatūrą, o perjungiklių tipo pasirinkti negali. Kur žiūri mūsų valdžia?!

Bet ačiū Corsair‘ui bent už tai, kad nuo šiol sumažės klaviatūrų su ant juodos platformos sumontuotais baltais klavišais. Jos atrodė tikrai baisiai.