Corsair neseniai atnaujino H60 aušinimą skysčiu. Pasirodžius naujajam modeliui amerikiečiai bei vakarų Europos gyventojai pradėjo kelti klausimus: „O kam reikalingas toks primityvus aušintuvas, jeigu jau yra didesnių?“ arba „Aš panašų pirkau 2011, o dabar 2018-ieji, kas čia vyksta?“

Gerbiamieji vakarų pasaulio gyventojai, mūsų planetoje yra toks regionas, kaip vidurio Europa. Čia žmonės neturi tiek daug pinigų. Vidurio Europoje žmonės mėgsta ieškoti ne geriausio daikto, o geriausio kainos ir kokybės santykio.  Ir kaip Jums bebūtų keista, čia H150i PRO RGB už 180 eurų nėra pats populiariausias aušintuvas.

Pakuotė ir komplektacija

Seniai teko matyti aušinimo skysčiu sistemą, kurios pakuotė yra ne pailga o tiesiog paprasčiausias kubas. Taip, iš tiesų pastaruoju metu daug dažniau testavome didesnes sistemas.

Viduje nėra nieko labai išskirtinio – aušinimo sistema, jos ventiliatorius, montavimo detalės ir informaciniai popieriai. Termopastos nėra pridėta – ji jau yra užtepta ant aušinimo plokštelės. Dar ne visos ekonominės klasės aušinimo skysčiu sistemos spėjo įgauti AM4 lizdų palaikymą, tačiau pastaroji jį tikrai turi.

Detalus žvilgsnis

Corsair H60 yra beveik pigiausia Corsair aušinimo skysčiu sistemų. Sakau „beveik“, nes dar egzistuoja ir Corsair H45, tačiau šis modelis yra gan retas pasirinkimas, pati Corsair jo nereklamuoja. Ir kas svarbiausia – pažvelgus į šį aušintuvą nesimato nė kristalo Corsair‘o dvasios, tai tarsi būtų gaminys, neturintis su visais kitais kompanijos produktais nieko bendro.

Tuo tarpu H60 turi išlaikęs visą savo Corsair‘iškumą. Nors jis tėra tik ekonominės klasės modelis, tačiau atrodo vis vien labai gražiai, pasižymi tvarkingumu ir išbaigtumu. Viskas yra surinkta tvirtai ir kokybiškai.

Aušintuvo radiatorius yra pats paprasčiausias, koks tik gali egzistuoti – pritaikytas vienam 120 mm ventiliatoriui. Antrą ventiliatorių galima įmontuoti nebent iš kitos pusės. Radiatoriaus storis yra standartinis – 27 milimetrai.

Man patiko, kad buvo parinktas ypač geras ventiliatoriaus apsukų darbo intervalas. Mažiausias galimas jo veikimo greitis siekia 600 apsukų per minutę, tuo tarpu maksimalus sukimosi greitis yra 1700 apsukų per minutę. Jis yra kitoks, nei kituose Corsair aušinimo skysčiu sistemose montuojami ventiliatoriai. Tai matoma ir vizualiai – vietoj septynių mentelių jame yra devynios mentelės. Nepaisant didesnio menčių kiekio, ventiliatorius vis dar skirtas dideliams statiniam slėgiui sukurti.

Kartu su H115i PRO RGB ir H150i PRO RGB aušintuvais debiutavo ir šeštosios kartos Asetek aušinimo plokštelės. Šiame aušintuve jos pirmą kartą debiutuoja biudžetinėje klasėje.

Vizualiai aušinimo blokas primena tą, kuris yra naujuosiuose H115i PRO RGB ir H150i PRO RGB aušintuvuose. Tiesa, techniškai tai nėra tiesa. Šis aušintuvas neturi RGB apšvietimo, kuris yra galimas prieš tai įvardintuose modeliuose. Vietoj to jis šviečia balta spalva – man asmeniškai ji atrodo geriausias pasirinkimas, be to tinka prie bendro sistemos dizaino.

Corsair tradiciškai siūlo pačią patogiausią montavimo sistemą. Aušintuvas ant procesoriaus dedasi taip pat, kaip ir kiti kompanijos aušintuvai, tad ties tuo apsistoti neverta.

Lyginant su kitais Corsair aušintuvais, pastarasis buvo apkarpytas ne tik savo dydžiu. Jis neturi Corsair Link programinės įrangos palaikymo, ar kokio kito skaitmeninio „proto“. Jis tėra paprastas aušintuvas, prijungtas tik prie energijos šaltinių ir PWM apsukų reguliatoriaus.


Testai


Testai bus atliekami tokios konfigūracijos sistema:

Intel Core i5 4690K @ 4.7GHz 1.33V
Asrock Z87 Extreme 4
2*4 GB Patriot G2 Series RAM
Transcend SSD 740, 256GB
WD Caviar Blue, 1TB
NZXT Phantom 530 korpusas
OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII 80+ Gold 750W PSU

Išvados

Iš principo Corsair H60 yra geras aušintuvas, gal net geriausias savo dydžio kategorijoje. Jis pagal savo dydį neblogai aušina, to turėtų pakakti nemažai daliai vartotojų. Skirtingai nei dauguma pigiųjų aušinimo skysčiu sistemų neturi problemų dėl keliamo triukšmo. O dar plius kokybiškas surinkimas ir penkerių metų garantija.

Tačiau šis aušintuvas turi rimtų problemų kitu klausimu. Jo kaina yra… 80 eurų. Tai yra iš ties labai daug, ši aušintuvas tampa pačia brangiausia ploną 120mm radiatorių turinčia aušinimo sistema. Ne pats garbingiausias titulas. Aišku, kartu Corsair yra viena geriausių tokių sistemų, tačiau būti dvigubai brangesne už Thermaltake Water 3.0 Performer ji tiesiog neturi teisės.

Teisybę sakė kolegos iš vakarų. Nuo 2011 ne toli paėjom. Tada tokia aušinimo sistema kainavo plius – minus 200 litų (apie 60 eurų). O dabar kaina didesnė, negu prieš septynis metus, kada žmonės pirkdavo GTX 460.

Kodėl Corsair taip daro? Nes jie patapo aušinimo skysčiu rinkos „pampersais“. Jie užbrėžia rinkos standartus ir į juos lygiuojasi visi kiti konkurentai. Šiuo atveju už tai sumokame. Mainais gauname iki detalių „atidirbtą“ produktą – idealią išvaizdą, patogiausią montavimą, tvirtą surinkimą ir tylų veikimą. Ar už tai verta mokėti papildomai? Turbūt, kad ne. Bet rinka pasiekė tokią stadiją, kad į bet ką bežiūrint, vis tiek norisi Corsair‘o.

Besišaipantys iš 120 mm aušinimo sistemų pamiršta vieną labai svarbų dalyką. Žmonės tokius aušintuvus perka ne tik iš pinigų neturėjimo, bet ir dėl to, kad kitokie pas juos tiesiog netelpa. Kalbu apie pačių mažiausių sistemų savininkus, kurie turi labai apribotą vietą. Nors jų kompiuteriai maži, tačiau ne pigūs. Dėl to tokie vartotojai dažniau rinksis H60, nei tie, kurie mažą aušintuvą renkasi dėl jo pigumo.