Maitinimų blokų rinka yra gan nuobodus segmentas. Pristatomi vis geresni, patobulinti modeliai, tačiau didesnio efektyvumo ar geresnių elektros tiekimo savybių ant maitinimo bloko korpuso vis tiek nepamatysime – maitinimo blokas vis tiek yra dėžutė su ventiliatoriumi apačioje ir iš galo nutįsusiais laidais.

Enermax, kuri jau ilgai yra žinoma kaip tokių dėžučių su ventiliatoriais ir nutįsusiais laidais gamintoja sugalvojo pristatyti kažką neįprasto. Ji vietoj standartinio ventiliatoriaus korpuso apačioje įmontavo mažesnį, ir dar vieną ventiliatorių įdėjo į korpuso galą. Ir to pakako, kad Enermax būtų… išjuokta. Tokie sprendimai Enermax maitinimo blokuose buvo naudojami dar prieš 15 metų, egzistavo jie net ir dabar, tačiau tik pigiuose maitinimo blokuose, kurtuose prieš… tuos pačius 15 metų ir vertuose daugiausiai 15 eurų.

Bet man tai yra visiškai nejuokinga. Enermax teigimu du mažesni ventiliatoriai leidžia pasiekti tylesnį veikimą, nei vienas didelis. Ir jeigu tai iš tiesų yra tiesa, tada aš juos imsiu mylėti ir daužyti snukius besijuokiantiems iš jų. Bet tik tuo atveju, jeigu tai yra tiesa.

Silpnesnieji serijos maitinimo blokai pasižymi 500 ir 600 vatų galia. Mūsų bandomas 700 vatų modelis skirtas galingiausioms vienos vaizdo plokštės sistemoms, arba turinčiomis dvi GPU.

Pakuotė ir komplektacija

Nors Enermax Revolution Duo yra desperatiškas būdas išsiskirti, išsiskyrimas nuo pakuotės dar neprasideda. Pakuotė gan elementari, pagaminta iš paprasto kartono. Ant jos priekinės dalies matoma produkto iliustracija.

Galinėje pakuotės dalyje esantys pagrindinių savybių aprašai jau mintinai pažįstami iš kitų Enermax siūlomų maitinimo blokų modelių. Šis senas – geras dizainas nesikeičia jau dešimtmetį.

Jau norėjau pasakoti, kad Enermax įmovė maitinimo bloką į gražų maišelį, kurį veliau bus galima naudoti likusiems moduliniams kabeliams susidėti. Bet palaukite sekundėlę. Čia jų net nėra. Todėl šio maišelio negaliu įvardinti kaip maitinimo bloko priedo.

Komplektacija nėra labai ypatinga, bet užtenka visko. Čia randasi vartotojo vadovas, keturi paprasti varžtai, maitinimo laidas ir kabelių rišimo juostos. Pastarosios išsiskiria tuo kad yra lipnios ir daugkartinio naudojimo.

Detalus žvilgsnis

80 Plus Gold maitinimo blokai dabar yra labai madingi, o Enermax Revolution Duo yra nebrangus būdas gauti tokio efektyvumo maitinimo bloką. Dėl to ant šoninės sienelės būtina pasipuikuoti, kokio aukšto lygio sertifikatą jis turi. Šalia parašyta ir modelio galia. Tokia kompozicija atrodo gama gražiai ir derinasi prie įvairių sistemos stilių.

Enermax dviejų ventiliatorių naudojimą traktavo labai įdomiai. Pasak gamintojos jis turėtų labai gerai tikti sistemoms, kuriose maitinimo blokas montuojamas apačioje esančiame tunelyje. Tai argumentuojama tuo, kad šiuo atveju maitinimo blokas gauna orą ne iš korpuso vidaus, o iš jo apačios. STOP. Įprastuose maitinimo blokuose ventiliatoriumi į apačią netgi teisingiau, nei atsukti jį į viršų. Taigi techniškai tunelyje esantys maitinimo blokai savo aušinimo struktūra nesiskiria nuo įprastiniuose korpusuose stovinčių analogų. Todėl Enermax argumentas dėl geresnio tinkamumo PSU tunelį turintiems korpusams praranda bet kokią prasmę. Šį PSU vertinsime tiesiog kaip paprastą maitinimo bloką su kitokia aušinimo sistema, vienodai tinkantį visoms sistemoms.

Revolution Duo yra ekonominės klasės ir didelio efektyvumo maitinimo šaltinis. Tai reiškia, kad nors ir maitinimo bloko kaina nėra žema, tačiau jame galime pamatyti akivaizdžių taupymo apraiškų. Viena iš jų – visi kabeliai yra prijungti prie korpuso, tad nėra galimybės atjungti to, ko nereikia.

Esamų kabelių kiekis yra pilnai pakankamas bet kuriai 700 vatų galios sistemai. Blogoji dalis yra ta, kad tiek laidų sukuria pakankamai nemažą raizgalynę korpuso viduje. Aišku, visi kabeliai yra įmuti į rankoves. Kiek yra kiekvienos rūšies jungčių galite pamatyti šioje iliustracijoje:

Deja, maitinimo bloko ventiliatoriai skleidžia nemažai garso. Tai nėra kažkas tragiško, bet šio pakankamai nepigaus bloko triukšmingumą galima sulyginti su dvigubai pigesnių modelių skleidžiamu garsu. 80 Plus Gold terpėje, tai yra triukšmingiausias iki šiol sutiktas maitinimo šaltinis.

Dar vienas neįprastas dalykiukas yra ant galinės sienelės esantis ventiliatoriaus sukimosi greičio valdiklis. Jis yra šiek tiek beprasmis dalykas. Kaip ir minėjau maitinimo blokas dirba pakankamai garsiai, dėl to kažką reguliuoti čia yra beprasmiška – rankenėlė visada bus atsukta ant pačios tyliausios pozicijos, ant minimalios padėties maitinimo triukšmas nėra trukdantis, tačiau tik pasukus ją naudojimas tampa nekomfortišku.

Žvilgsnis į vidų

Skirtingai nei visi kiti Enermax Revolution serijos maitinimo blokai, Revolution Duo sukurtas ir surinkinėjamas Yue Lin kompanijos pastangomis. Tai kompanija, kuri visą laiką pasižymėjo tuo, kad gamino pigius maitinimo blokus. Pastarųjų galimybės labai konkrečios – bet kokią kaina atiduoti visą deklaruojamą galią, ar bent jau artimą jai. Tai labai neambicingi siekiai, bet didelė dalis tokių pigių maitinimo blokų nesugeba atiduoti nė pusės to, ką žada.

Tiesa, iki Wintech pasitraukimo iš rinkos, Yue Lin buvo labai jai artima kompanija. Tad didesnį ar mažesnį kiekį inžinerinių sprendimų galėjo pasiskolinti iš pastarosios. Neabejoju, kad tai pasitarnavo, kompanijai žengiant tolyn.

Ir tada į kompanijos duris pasibeldė dėdės iš Enermax ir pasiūlė siekti daugiau. Aišku Yue Lin nebuvo patikėta gaminti aukštos klasės maitinimo blokų, tačiau jiems perleista beveik visų Lepa prekinio ženklo produktų gamyba, kas irgi yra tikrai aukštas pasitikėjimo lygis. Pagrindinė Yue Lin užduotis – sukurti visą deklaruojamą galią atiduodantį ir geras efektyvumo charakteristikas turintį maitinimo bloką. Yue Lin nesukūrė nieko, kas vertas elito vardo, tačiau niekas to jų ir neprašė.

Ir panašu, kad tai kaip Yue Lin pateisino dėtas viltis, nes Enermax šias platformas pradėjo naudoti ne tik Lepa, bet ir pagrindinio prekinio ženklo maitinimo blokuose, o iš paskos Enermax‘ui bendradarbiavimą su Yue Lin pradėjo vystyti ir Thermaltake.

O dabar grįžtam prie Enermax Revolution Duo. Nors specifikacijos yra gan panašios, maitinimo blokas renkamas ne ant tos pačios platformos, kaip ir Lepa MaxGold maitinimo blokų serija. Tai labai smarkiai modifikuota arba visiškai iš naujo perdaryta Yue Lin platforma, kuri greičiausiai bus sutinkama ir ateities maitinimo blokuose.

Visus maitinimo bloko kondensatorius gamino Taivano įmonė Teapo. Nors jos gaminiai nėra priskiriami elito klasei, tačiau tarp biudžetinių modelių jie yra vieni geriausių. O šiame nebrangiame bloke nieko prabangaus sutikti net ir nesiruošiau. Tik va 330 µF pagrindinio kondensatoriaus talpa 700 vatų bloke yra labai kuklus sprendimas. Toks kondensatorius yra tinkamas nebent 400 – 500 vatų galios blokams.

Kalbant apie galios pasiskirstymą maitinimo bloko linijose, nieko įspūdingo pasakyti negaliu. 3,3V ir 5V linijos šiuolaikiniuose maitinimo blokuose nevaidina labai svarbaus vaidmens, dėl to jos nėra galingos, bet visiškai pakankamos modernioms sistemoms. Na o viena bloke esančia 12V linija galima perduoti praktiškai visą bloko turimą galią.

Enermax ir Yue Lin nutarė aprūpinti Revolution DUO maitinimo bloką OVP, UVP, OPP, OCP, SCP ir SIP apsaugomis. Iki pilno septynių pagrindinių apsaugų arsenalo pritrūko OTP apsaugos, tačiau būtiniausiųjų apsaugų penketas čia jau yra, todėl dėl apsaugų klausimo nerimauti neverta.

Enermax naudoja ventiliatorius su antros kartos Twister Bearing guoliais. Enermax pažada, jog jų gyvavimo laikas sieks bent 160000 valandų esant aukštai 50 laipsnių išorės temperatūrai. Iš tiesų Enermax ventiliatoriai ir jų naudojami guoliai pasižymi ilgaamžiškumu ir tyliu veikimu ir yra vieni geriausių vidutinėje klasėje. Turbūt neverta minėti, kad tokie ventiliatoriai. Žinant, kad 10 cm yra nestandartinis dydis, o 8 cm jau yra pasenęs standartas standartiniuose produktuose, ne didelė staigmena, jog šie ventiliatoriai pirmą kartą išvydo dienos šviesą būtent šiame bloke.


Išvados

Teoriniu aspektu tai yra labai išskirtinis modelis, tačiau praktiškai, tai yra ta pati dėžutė su nutįsusiais laidais. Ir dar neatjungiamais. Na ir kas, kad joje yra du ventiliatoriai, vis tiek jie tai dėžutei nepadeda dirbti tyliau. Na ir kas, kad yra ventiliatorių apsukų reguliavimas, vis vien jį laikysime nustatę ant tyliausios padėties. O ir tunelį turinčiuose korpusuose šie maitinimo blokai nėra labiau tinkami nei įprastiniai PSU. Tai nėra blogai, tačiau jį vertinsime kaip standartinį maitinimo bloką.

Šį maitinimo bloką galima įsigyti vos už 90 eurų ir tai yra vienas pigiausių šiuo metu Lietuvoje esančių 700 vatų galios 80 Plus efektyvumo maitinimo blokų. Tai yra labai rimtas koziris tiems, kuriems kaina ir efektyvumas yra labai svarbūs aspektai.

Kiek kitokia situacija yra su 500 ir 600 vatų galios modeliais. Gamintojos pateikiami duomenys rodo, kad jie yra kur kas tylesni nei 700 vatų modelis. Tad neabejoju, kad pastaruosiuose maitinimo blokuose apsukų reguliavimo galimybė yra šiek tiek naudingesnė. Gal būt tuose maitinimo blokuose pavyktų įžvelgti ir dviejų ventiliatorių teikiamus privalumus.

Manau, kad būtų buvę naudinga maitinimo bloko ilgį padidinti vienu centimetru ir vietoj 10 centimetrų ventiliatoriaus įmontuoti lėčiau besisukantį 12 centimetrų dydžio analogą. Tada, privertus suktis jį žemu greičiu, maitinimo blokas būtų daug tylesnis. Jeigu šio modelio pardavimai bus geri, ir Enermax nuspręs pristatyti įpėdinį, didesnio ventiliatoriaus ir tylaus veikimo tikiuosi iš šį pakeisiančio Revolution Duo II maitinimo bloko.

Tai yra tiesiog paprastas ekonominės klasės didelio efektyvumo 80+ Gold efektyvumo maitinimo blokas. Nereiktų tikėtis, kad jis per daug išsiskirs iš kitų pigiųjų didelio efektyvumo modelių. Pagrindinis ir labai stiprus konkurentas yra Corsair CS seriją pakeitusi naujoji TX-M serija. Tiesa už Corsair modelį teks pakloti kur kas daugiau pinigų. Taip pat labai stiprų konkurentą savo užnugaryje turi ir Chieftec –tai jų gaminama ir mūsų jau išbandyta Navitas serija paremta labai nebloga CWT GPN platforma. Konkurentai gali pasiūlyti šiek tiek tylesnį veikimą, tačiau kitais klausimais Enermax blokas jiems yra lygiavertis konkurentas.

Games.lt