Corsair neabejotinai galime laikyti geidžiamiausių aušintuvų gamintoja pasaulyje. Tiesa, iki šiol kompanija neturėjo visomis moderniausiomis savybėmis pasižyminčio modelio. Arčiausiai tikslo buvo Corsair H110, kuris turėjo didžiausią 280 mm ventiliatorių, tačiau pasižymėjo blankiu dizainu, skaitmeninio valdymo nebuvimu ir pan. Visa tai turėjo H100i, tačiau jame esantis mažesnis 240 mm radiatorius netenkino maksimalių rezultatų trokštančių entuziastų poreikių.

Tačiau dabar tarp galios ir funkcionalumo rinktis jau nebereikia – visos geriausios savybės yra sutinkamos Corsair H110i GTX aušintuve. Jis yra pats geriausias Corsair siūlomas aušintuvas, kuri yra viena galingiausių uždarų aušinimo skysčiu sistemų pasaulyje ir be abejonės pačiu geidžiamiausiu žaidėjų ir entuziastų ginklų pasaulyje.


Pakuotė ir komplektacija

280 mm ilgio radiatorių turintis monstras užima daug erdvės, tad jam reikalinga ir didelių dimensijų pakuotė. Pagaliau Corsair savo aušinimo skysčiu sprendimuose sugalvojo į dėžutę įdėti naujų dizaino elementų. Laimei viskas išliko ne mažiau gražu, solidu ir skoninga.

Teorijos mėgėjai tikrai nesiskųs dėžutės apipavidalinimu. Jiems patiks ant galinės ir šoninių sienelių esantis didelis informacijos kiekis.

Didelės detalės yra sukompresuotos norint pasiekti maksimalų kompaktiškumą. Bet viskam yra ribos – kad ir kaip Corsair protingai išnaudotų erdvę, vis tiek dičkis bus masyvus.

Prie aušintuvo pridedami visi reikalingi aksesuarai – du ventiliatoriai, montavimo detalės, programinės įrangos kabelis, dokumentacija ir t.t. Kad ir kaip gerai Corsair pasistengė mus aprūpinti priedais, tačiau spragą rasti pavyko. Jeigu esate ekstremalas, norintis pasiekti maksimumo, teoriškai galite nusipirkti dar du ventiliatorius. Tačiau praktiškai reikės ieškoti ir dar aštuonių ilgų važtų jiems tvirtinti.


Detalus žvilgsnis

Skirtingai nei ankščiau siūlyti „i“ serijos modeliai, H110i GTX yra gaminamas ne CoolIT, o didžiausios uždarų aušintuvų kūrėjos Asetek pastangomis. Tiesa CoolIT aukščiausiame segmente nebuvo pamiršta – jos rankom buvo patikėtas šiek tiek pigesnės H110i GT sistemos kūrimas.

Išleisti H110i GT ir H110i GTX aušintuvus buvo labai keistas sprendimas iš Corsair pusės. Jų savybės skiriasi labai mažai, o turėti du beveik identiškus modelius savo gamoje yra visiškai beprasmiška.

Bet dabar grįžkime prie H110i GTX. Skirtingai nei H110 naujojo modelio apdaila yra kur kas gražesnė nei senojo. O juk entuziastams svarbus ne tik našumas, bet ir grožis. Net jeigu jie to garsiai ir nepripažįsta, tačiau renkantis naują sistemą, šis faktorius veikia tikrai labai stipriai.

Aušintuvo pasididžiavimas yra masyvus 280mm ilgio radiatorius. Corsair fanai tikėjosi išvysti ir 360mm modelį, tačiau gamintoja pasižadėjo, kad toks produktas iš jų stovyklos niekada nepasirodys. Pirmiausia dėl to, kad 360×120 radiatoriaus plotas yra tik trupinėliu didesnis už jų naudojamą 280×140 formatą. Na o antroji priežastis yra ta, kad nelaimėjusi ploto gamintoja būtų priversta naudoti tris mažo dydžio ventiliatorius vietoj dviejų didesnių. Tai priverstų sistemą skleisti daugiau triukšmo.

Su H80i GT ir H100i GTX aušintuvais debiutavo naujo dizaino naujas Asetek aušinimo blokas, skirtas aukštos klasės Corsair aušintuvams. Juo netrukus buvo apginkluotas ir H110i GTX. Ant bloko viršaus esantis Corsair logotipas gali šviesti bet kuria pasirinkta spalva.

Labai keista buvo matyti Asetek aušintuvą su keturkampiu aušinimo bloku. Tačiau tai tėra tik fasadas – aušinimo plokštelė yra standartinės apvalios formos. Ant jos jau yra užteptas pakankamas kiekis termopastos.

Jau buvo tapę tradicija, jog CoolIT kurti Corsair aušintuvai išsiskiria kur kas storesnėmis žarnelėmis nei Asetek ar bet kurio kito gamintojo modeliai. H110i GTX pasiveja savo oponentus, aušintuvo žarnelės yra tokios pat – nesunaikinamos. Ilgio taip pat joms netrūksta.

Nuo radiatoriaus karštį nupučia du Corsair SP140L PWM ventiliatoriai. Maksimaliu greičiu dirbdami jie pasiekia 2000 apsukų per minutę greitį. Tačiau tokia aušinimo galia greičiausiai jums tikrai nebus reikalinga, tad dažniausiai ventiliatoriai suksis kur kas lėčiau, nei galimybių riba.

Skirtingai nei CoolIT gaminti Corsair‘ai, Asetek modeliai neturi tokių įmantrybių, kaip magnetiniai tvirtinimo rėmeliai. Iš kitos pusės, šiame aušintuve kabelius sujungti daug maloniau, nei CoolIT produkcijoje.

Asetek pirmoji pristatė skaitmeninį aušintuvų valdymą, tačiau Corsair tuo pasinaudojo paskutinė. To priežastis – unikali programinė įranga ir nenoras derėti prie Corsair Link. Dabar ginčiai jau yra išspręsti ir viskas buvo padaryta pagal Corsair norus.


Testai

Corsair H110i GTX + 15 minučių apkrovos + temperatūrų matavimas + triukšmingumo matuoklis

Tai mums pasakys viską apie šio produkto aušinimo galimybes. Kad jos yra puikios mes neabejojame, bet viską reikia įrodyti darbais.

Įsitikinti padės mūsų testams skirta sistema:
Intel Core i5 4690K @ 4.7GHz 1.33V
Asrock Z87 Extreme 4
2*4 GB Patriot G2 Series RAM
Transcend SSD 740, 256GB
WD Caviar Blue, 1TB
NZXT Phantom 530 korpusas
OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII 80+ Gold 750W PSU

Išvados

Pasiekti aušinimo našumo rezultatai yra tiesiog puikūs. Ventiliatoriai dirbdami maksimaliu našumu tai daro žymiai pergarsinai, tačiau esant žemoms apsukoms aušintuvą drąsiai galima vadinti tyliu, nors tas žodis dažniau vartojamas apibūdinti aušinimo oru sistemoms.

Būdama viena geriausių uždarų aušinimo skysčiu sistemų pasaulyje ji kartu yra ir pati brangiausia. Šiuo metu Lietuvoje ji kainuoja beveik 140 eurų. Gamintojas pasižada, kad pro storąsias aušintuvo žarnas skystis nepradės lašėti, o ventiliatoriaus bei pompos guoliai nebildės bent penkerius metus.

Labai įdomi alternatyva yra Corsair H110i GT. Modelis beveik identišku pavadinimu turi praktiškai identiškas savybes ir kainuoja šiek tiek mažiau. Techniškai jų kainos turėtu skirtis dešimčia dolerių. Pratiškai Lietuvoje jos skiriasi vos trejais eurais. Tad vien už tai, kad turėtų pačios aukščiausios klasės modelį pirkėjai dažniausiai nėra linkę gailėti pinigų. Bet jei kainos skirtumas būtų didesnis, tada susimastyti jau būtų verta.  Simboliškai pigesnė, bet praktiškai tokia pat yra ir NZXT Kraken X61 aušinimo skysčiu sistema.

Norintiems tiek pat galios už mažesnę kainą galima pasiūlyti Cooler Master Nepton 280L aušinimo skysčiu sistemą. Cooler Master sistema neturi skaitmeninio valdymo bei krūvos kitų įmantrybių tačiau galios turi labai daug. Tiesa ji nėra tiesioginė H110i GTX konkurentė – Nepton 280L šiuo metu pešasi su rinkoje vis dar esančiu senuoju H110.

Dar viena alternatyva yra atvirosios aušinimo skysčiu sistemos, pavyzdžiui Fractal Design S24. Nors ji yra pigesnė, tačiau atviros sistemos išnaudojimas kitiems komponentams aušinti kainuos labai daug.

Galiausiai, kad ir kokios būtų alternatyvos, daugelio svajonė yra būtent Corsair H110i GTX. Kai turi svajonę reikiamų pinigų kiekį tu jau nežiūri į tokius kabliukus, kaip specifikacijos, konkurentų variantai ir t.t. Volkswagen Phantom yra geras automobilis, bet populiarumu neturi šansų prolenkti septintos klasės BMW. Corsair savo sėkmingu darbu užsitikrino pačią šilčiausią vietą po saule. Būtent dėl to ir sunku būtų įsivaizduoti rimtą konkurentą šiam modeliui, kuris yra entuziastų pasirinkimas numeris vienas.