Jau ne kartą buvo kalbėta, jog maitinimo blokui suteiktas efektyvumo ženklelis neatspindi jo kokybės. Deja, dauguma žmonių vis tiek to nežino, o gamintojai tuo sėkmingai naudojasi, stengdamiesi pigiai parduoti kuo paprastesnius aukšto efektyvumo modelius.
Visi prisitaikė prie pasikeitusios rinkos, o Seasonic ir pašonėj stovinti Antec taip ir neišdavė savo įsitikinimų. Kompanijos ne tik neatšaukė senųjų aukštos kokybes 80 Plus Bronze modelių, bet vis dar sėkmingai pristatinėja naujus gaminius. Ir tai patinka entuziastams – jie mielai renkasi šiuos šaltinius, žinodami, kad gauna aukščiausios kokybės produktą.
Man didelė garbė pristatinėti High Current Gamer seriją. 520W ir 620W modeliai sulaukė didelio pripažinimo ir jau yra tapę legendomis. Nors jie dar ir yra parduotuvėse, tačiau morališkai jau spėjo pasenti – įtampų reguliacijos nėra tokios geros kaip naujųjų modelių, jie neturi Haswell taupymo fazių ir t.t. Žinant, kad tai yra 2010-aisiais sukurti modeliai ir kad jie gali duoti į skudurus naujesniems konkurentams tai vis dar yra įspūdinga.
Net ir jei lenki konkurentus reikia atsinaujinti! Antec pirmiausia naujus modelius pristatė tuose galių ruožuose, kur iš viso neturėjo ką pasiūlyti. Tad buvo pristatyti du nauji modernūs modeliai HCG-750M ir HCG-850M. Jie gali pasigirti naujausiomis technologijomis ir maksimalia tiekiamos srovės kokybe.
Visą tai parašiau, kadangi jau turiu HCG-850M maitinimo bloką. High Current Gamer vardas išduoda, jog turime didelės galios bloką orientuotą būtent į žaidėjus. Nieko nelaukiu ir skubu su Jumis pasidalinti naudojimo įspūdžiais.
Pakuotė ir komplektacija
Tikras kompiuterių entuziastas turi būti sulaužęs bent vieną procesorių, paragavęs termopastos ir privalo atskirti Antec‘o dėžutę bent iš 100 metrų atstumą. Tamsus fonas, gražus paveikslėlis, firminė geltona Antec juosta – viskas taip ir turi būti.
Visos svarbiausios gaminio savybės yra surašytos dėžutės šonuose. Na o didesni plotai dėžutės gale dedikuoti pusiau reklaminiam savybių sąrašui, kuris yra parašytas šešiomis kalbomis. Bet kokiu atveju visa reikiama informacija yra nesunkiai surandama.
Bloką nuo smūgių sauko paprasčiausi kartonai. Jie neatrodo taip patikimai, kaip paprastuose maitinimo blokuose esantis polisterolis, bet už Earthwatts Platinum bloke esančius kartonus atrodo žymiai geriau.
Komplektacija yra minimali. Antec prie bloko prideda tik modulinius laidus, maitinimo laidą, keturis varžtelius bei informacinius popierius. Pakuotėje blokas stovi įmautas į firminė maišelį. Praktiški žmonės jį gali panaudoti atjungiamųjų kabelių laikymui.
Apie HCG-850M
Mano asmenine nuomone High Current Gamer atrodo šiek tiek „neAntec‘iškai“. Su dailiomis korio formos ventiliatoriaus grotelėmis bei kitomis detalėmis viskas yra „čiki“. Tiesiog man labai neįprastai Antec‘e žiūrisi raudoni lipdukai, visą laiką kompanija labiau siejama su geltona spalva. Tačiau žiūriu nusikalbu į lankas aš ir kabinėjuosi prie nesąmonių. Grįžkime prie temos. Antec HCG-850M yra tikrai gražus modelis, nepadarysiantis gėdos Jūsų taip puoselėjamam kompiuteriui.
Antec į naujausius savo maitinimo blokų modelius pamėgo dėti LED apšvietimą, kuris yra sutinkamas tiek High Current Gamer, tiek Edge serijose. Jų ventiliatoriai šviečia balta spalva, o tai labai universalu, kadangi spalva yra neutrali ir derės praktiškai prie visų sistemų.
Ir vis tiek atsiras į „naulaiferinimą“ paskendusių niūruolių, tūnančių rūsy ir nekenčiančių jokių šviesos apraiškų – šviesa neturi sklisti nei iš lauko, nei iš kompiuterio. Antec norėdama patraukti ir tokių žmonių dėmesį, suteikė galimybę išjungti ventiliatoriaus apšvietimą. Tik yra viena problema – išjungimo mygtukas yra ant tos pačios sienelės, iš kurios išeina kabeliai į komponentus. Tai reiškia, kad norėdami išjungti arba įjungti lemputes turėsime nuimti kompiuterio šoną.
Jei dalis senesnių High Current Gamer serijos atstovų buvo galimi pigesnėse versijose, kuriose nėra atjungiamųjų kabelių, naujieji modeliai jau tokio pasirinkimo nesuteikia, nors tai įvyko ne dėl naujumo, o dėl didesnės galios – 750W ar 850W blokas su visais fiksuotais kabeliais yra labai retas reiškinys.
Iš Antec HCG-850M išeina tik du fiksuoti kabeliai – vienas skirtas motininei plokštei, na o antras – procesoriui maitinti. Visi kiti energiją tiekiantys laidai, priklausomai nuo poreikių, gali būti atjungti. Kai kam gali nepatikti, kad Antec nusprendė naudoti spalvotus, o ne juodus laidus. Detali jungčių konfigūracija atrodo štai taip:
Žvilgsnis į vidų
Antec turėdama tokius partnerius kaip Delta ir Seasonic pelnytai užsitarnavo nepriekaištingą reputaciją. Kai pačių brangiausių ir kokybiškiausių High Current Pro blokų gamyba patikėta Delta‘i šiek tiek pigesniais (aišku ne pačiais pigiausias) blokais rūpinasi Seasonic. Pastarosios gerų darbų sąraše puikuojasi ir High Current Gamer vardas.
Apžvalgos pradžioj rašiau, jog Antec pati pasirinko užpildyti rinką tos galios modeliais, kurių jiems trūko. Ha, pamelavau. Nieko jie nesirinko. Tai padarė Seasonic, norėdama užpildyti spragas M12II serijoje, bet kadangi ir silpnesnieji HCG serijos atstovai sukurti irgi pagal M12II platformą, Seasonic užpildydama savo spragas automatiškai tai padarė ir Antec‘ui.
Pagrindinio kondensatoriaus vaidmenį atlieka Nippon Chemi-con gamybos kondensatoriai reitinguoti 400V įtampai ir turi 330 µF talpą. Jie pritaikyti dirbti esant 105 laipsnių aplinkos temperatūrai.
Kaip ir galima tikėtis žinant maitinimo bloko klasę bei gamintoją, buvo pasirinkti tik aukštos kokybės vidiniai komponentai. Pavyzdžiui visi naudoti kondensatoriai yra aukščiausio lygio Japonai.
Antec su senesniais High Current Gamer serijos modeliais išdavė savo įsitikinimus. Kompanija visą laiką viešai deklaravo, kad reikia rinktis maitinimo bloką su keliomis dvylikos voltų linijomis, nes taip yra geriau ir saugiau. Juokingiausia yra tai, kad minėtieji blokai turėjo vieną didelės galios 12V liniją, tad neatitiko gamintojo deklaruotos ideologijos.
Naujieji modeliai jau paklūsta Antec‘o įsitikinimams. Jie turi dvi atskiras 12 voltų linijas, kiekviena jų galima perduoti 480W galią, o abiejų jų bendra galia negali viršyti 840W, kas yra beveik visos maitinimo šaltinio galimybės. Kiek nustebino tai, kad neseniai pristatytame bloke vis dar siūlomos pakankamai aukšti 3,3V ir 5V linijų resursai. Jomis blokas gali perduoti iki 150W galios. Na bet nieko tokio – didesnė galia tikrai niekad nepakenks. Detali galių pasiskirstymo linijose lentelė atrodo šitaip:
Antec High Current Gamer maitinimo bloko ventiliatorius išsiskiria tuo, jog yra pagamintas iš skaidrios plastmasės. Jau minėjome, kad jis turi LED apšvietimą, tad toks pasirinkimas yra visiškai suprantamas. Ventiliatorius gali suktis maksimaliu 2300 apsukų per minutę greičiu, tačiau kasdieninėse situacijose jis bus žymiai lėtesnis.
Bloko ginybinę grandinę sudaro šios apsaugos: OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės), OVP (apsauga nuo per aukštos įtampos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos) SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OTP (apsauga nuo perkaitimo), SIP (apsauga nuo iš tinklo ateinančių energijos šuolių). Dar nė vienas bandytas maitinimo blokas neturėjo devynių skirtingų apsaugų. Ir net neįsivaizduoju, kokia galėtų būti dešimtoji, nes Deltą į bloką sukrovė viską, ką pramonė iki šiol yra sukūrusi.
Išvados
Aukštos kokybės 80 Plus Bronze maitinimo blokų rinka patyrė krachą. Corsair nutraukė TX serijos gamybą ir išleido paprastesnius, bet aukštesnį efektyvumą turinčius RM serijos blokus. Enermax atsisakė Triathlor serijos ir pakeitė ją didelėmis pulsacijomis pasižyminčiu Revolution X‘t. Nuostolių buvo ir dar daugiau. Be ne vienintelei jai atstovauti liko Antec ir Seasonic, kas yra tikras išsigelbėjimas, norintiems kuo didesnės srovės kokybės už mažesnę kainą.
Tiesa, ji yra mažesnė tik jei HCG lygintumėme su atitinkamos klasės ir galios Gold bei Platinum efektyvumo modeliais. Kadangi šiaip kaina nėra maža – 130 eurų, nors prisimenant, kad blokas gali atiduoti 850W galią ir tai daro aukščiausiais standartais galime pasidžiaugti kad blokas kainuoja tiek mažai. Jam yra suteikiama penkerių metų garantinis laikotarpis – tai džiugina, nors tokioje klasėje tai yra paprasčiausias standartas.
Deja susidomėję bloko pirkimu turės nusivilti, kadangi Lietuvoje šį bloką ras labai sunkiai, reiktų žvalgytis po užsieni parduotuves. Tačiau kitų šalių prekybininkai nėra vienintelė alternatyva. Galime rinktis ir ta pačia platforma paremtą, tad praktiškai identišką Seasonic M12II. Jis kainuoja taip pat apie 130 eurų, kas atitinka puspenkto šimto litų.
Games.lt
2 Komentarai
LiaM_PlayStation
Ateis dar geresni blokai ir nieko ypatingo. Tie kas nesidomi, tik smegenis issipudrina, nuleidzia rankas „as nesugebesiu“ kaip kiti faniuksciai ar entuziastai islaikyti savo tiuninguota „nevykeli“.
(smart)
LiaM__PlayStation
o dabar einu patampyt savo nevykeli (smart)