Pernai išbandėme Kingston HyperX 3K SSD diską. Pripažinome, kad jis nėra pats geriausias sprendimas žaidėjams. Nepaisant bene pačios geriausios komplektacijos ir gražaus dizaino šis diskas siūlo žemą spartą už pakankamai aukštą kainą. Tad verčiau ieškokime ko nors geresnio.
Iki šių metų vidurio minėtasis diskas buvo vienintelis Kingston HyperX serijos atstovas. Kompanija, matydama, kad reikalai nėra labai geri, į platųjį pasaulį išleido naujieną – Fury SSD diską. Jis neturėtų būti nė kiek greitesnis už senuosius HyperX 3K, tačiau stovi žemesniame kainų segmente.
Šiandien rankose turime HyperX Fury 240 GB talpos laikmeną. Už ją sumokėsime vos 110 eurų. Taigi, žiūrim, ko vertas naujasis Kingston įrenginys bei bandymas užkariauti žaidėjų sistemas pigiais SSD diskais.
Pakuotė ir komplektacija
Pakuotė gal ir patiks prekybininkams, norintiems SSD diską pakabinti parduotuvės vitrinoje, tačiau žiūrėdamas iš vartotojo pusės likau nusivylęs. Pakuotė nėra įprasta kartoninė dėžutė, o tik plastikinis dėklas su kartonine nugara. Norėdami išpakuoti diską turėsite suplėšyti pakuotę, kas nėra taip malonu kaip tvarkingas produkto išėmimas iš dėžutės. Vienintelis geras dalykas – gerai suderintos spalvos, tačiau kažin ar tai yra labai svarbus dalykas.
Dėžutės viduje nerasime vartotojo vadovo, tad visa Kingston nuomone svarbi informacija yra surašyta ant dėžutės galo. Deja, greičiausiai išpakavus diską viskas atsidurs šiukšliadėžėje.
Jei HyperX 3K siūlė pačią geriausią komplektaciją, kokią tik galime įsivaizduoti, tai HyperX Fury priedų kiekis yra apgailėtinai mažas. Komplektacija yra išties kukli – tik pats diskas, plastmasės gabalas pastorinantis diską iki 9,5 milimetrų ir padarantis tinkamą visiems nešiojamiesiems kompiuteriams. Liūdniausia yra tai, kad pasigedome adapterio, skirto SSD montuoti į standartinių diskų poziciją, tad senesnių korpusų savininkams gresia papildomos išlaidos.
Ir dar radome pridėtą HyperX lipduką. Nuo kurio, tiesą sakant, mums nėra nė kiek šilčiau. Ir taip silpno pažymio už lipduko pridėjimą taip pat nepakelsime.
Detaliai apie HyperX Fury SSD
Tai, kad mūsiškis diskas yra 240GB talpos nėra nieko ypatingo – tai standartinė talpa daugeliui šiuolaikinių laikmenų. Tačiau Fury serija šiuo klausimu išsiskiria – joje negalima rasti 480GB talpos disko, kas yra labai neįprastas sprendimas. Neminint pastarojo 240GB talpos disko galime pasirinkti tik dvigubai mažesnę 120GB versiją.
Nesitikėjau, kad toks tekstas kada nors bus atspausdintas mano pirštais, tačiau šio SSD disko korpusas yra tiesiog per geras. Jis yra metalinis, o ne plastikinis kaip daugelio biudžetinės klasės konkurentų. Pirkdami biudžetinės klasės SSD ieškome kuo žemesnių kainų bei norime kuo didesnės spartos.
Metalinis korpusas gali būti pliusas nebent tik aukštos klasės modeliams. Būtų malonu, jei iš tos pačios skardos būtų buvęs pagamintas 3,5 colio dėklas, arba tiesiog plastmasinis SSD būtų siūlomas už žemesnę kainą. HyperX Fury korpusas nudažytas tamsiai pilka spalva, o ant priekinės dalies užklijuotas nespalvotas lipdukas verčia diską atrodyti patraukliu akiai.
Diskas yra standartinio 2,5 colio formato, 7 milimetrų storio ir, kaip jau minėjome, turi iki 9,5 milimetrų jį pastorinantį plokštelę, tad montavimas nešiojamajame kompiuteryje bus ne toks komplikuotas kaip stacionariųjų savininkams.
HyperX Fury SSD turi standartinę Sata III 6 Gb/s jungtį. Kingston deklaruoja, kad linijiniai duomenų nuskaitymo ir įrašymo greičiai siekia 500 MB/s. Nežinau, kaip ten Kingston juos matavo, tačiau net ir aukščiausius rezultatus leidžiančiame pasiekti ATTO testo metu daugiau 400 MB/s neišspaudėme.
Kingston savo diske naudoja jau morališkai atgyvenusį LSI SandForce SF-2281 valdiklį. Dar 2011-aisiais kilo didžiulės diskusijos dėl jo patikimumo. Nepaisant to, kad viskas buvo išspręsta atnaujinant Firmware, SandForce vardas išliko keiksmažodžio vietoje, o tokios kompanijos kaip Corsair ar OCZ, gelbėdamos reputaciją ėmė ieškoti kitų partnerių.
Deklaruojama, jog diske naudojami Kingston FT16B08UCM1-34 atminties lustai, tačiau tai turėtų būti kito gamintojo atmintis, turinti Kingston prekinį ženklą. Abiejose pusėse yra išdėliota šešiolika 16GB talpos atminties modulių.
Beje, yra vienas techninis metalinio korpuso privalumas. Jis aušina valdiklį – korpusą ir kontrolerį jungia terminis padelis. Bet kiti diskai nesunkiai apseina ir be to, būtinybės tam nematau.
Testai
Mūsų testų sistema atrodo taip:
Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit
Ne kažką… Pasiekti rezultatai yra prastesni už abu iki šiol testuotus diskus, nors Transcend SSD370 netgi būdamas pigiausias išlieka pats greičiausias.
Išvados
Kingston gaminiui suteikia trejų metų garantiją. SSD diskų sektoriuje tai yra tiesiog minimumas. Bet nepamirštant, kad jo kaina taip pat yra minimumas ir pažvelgus į kitus šimto eurų vertės bei panašios talpos SSD diskus, viskas atrodo taip kaip ir turi būti. 120GB modelis kainuoja 65 eurus, o bandytasis 240GB – 110 eurų
Kalbant apie šiame SSD esančius teigiamus dalykus, galima apsiriboti keturiais žodžiais. Žema kaina, patvarus korpusas. Ir tai yra viskas.
Mums nepatiko, kad nėra pridedama būtiniausių priedų stacionariųjų kompiuterių savininkams. Tačiau tai niekis – pats blogiausias dalykas yra šio disko demonstruojama sparta, kuri yra minimali įmanoma bet kokiam šiuolaikiniam SSD diskui. Gal skamba ir neblogai, ypač atsižvelgiant į minimalią kainą tokios talpos diskų rinkoje, bet…
Mes įrodėme, jog Transcend SSD370 yra vienas geriausių pasirinkimų šiandieninėje SSD rinkoje. Kainuodamas 10 euru mažiau už Kingston’ą jis siūlo žymiai didesnę spartą bei tvarkingą komplektaciją. Tad rinktis žemos spartos Kingstoną tiesiog nebėra tikslo.
Na, bet šis SSD yra stipraus Kingston HyperX prekinio ženklo savininkas. Tad nesistebėsiu, kad net ir būdamas tokks lėtas jis vistiek bus vienas iš perkamiausių biudžetinės klasės modelių. Ir jį nusipirkę žmonės forumuose kartos: nusipirkau, išbandžiau, viskas veikia, super daiktas. Ir visiškai nesvarbu, kad ta pati suma galėjo būti išleista žymiai geresniam daiktui. Apžvalgininkai loja, karavanas eina.
23 Komentarai
PS4NEW
Tik bukaprociai gali pirkti tokias nesamones:-]
DragaO
Ne tavo durnai galvai suprast PC prasmę.
Meshqis
Į konsoles irgi HDD dedasi. Tik ar kažką pajusi įsidėjęs SDD? Pagalvok kodėl.
Darkmanas
Nu jo, kai Tamstos piniginė neša tik iki plastmasinio žaislo, tai ką padarysi, reikia juk kažkaip praskaidrint sunkią dalią koliojant tuos, kurių arba kitokie finansai, arba bent jau kitokie prioritetai gyvenime.
(taip, žinau, kad Tamsta tikriausiai nesuprasite nei vieno žodžio, kurį aukščiau parašiau, bet ką padarysi – toks gyvenimas…)
Talwar
Konsolių vartotojai irgi perka ssd, kad žaidimai krautusi greičiau.Matos kad tu tos konsolės akyse nesi matęs, ubagėlis prisisvajojęs ir tiek.
svoemesto
ssd pasizymi gerai rpg zaidimuose,taip kad varguoli,konsolej jis nereikalingas
Talwar
Su ssd visi žaidimai greičiau užsikrauna, ubagėli pasidomėk savo radiatoriumi daugiau.
nba2k
Successful trolis
Darkmanas
Blem, bet kaip juokingai tas senis su daug account’ų pavaro. Sako, kad SSD (brangų daiktą) perkantis yra „varguolis“, o konsolių (pigių daiktų) savininkams (t.y. tikriesiems vargšams) jis atseit nereikalingas dėl kažkokios iš lempos išburtos priežasties. Cognitive dissonance much?
ZeroFM
Killing floor vos ką greičiau , Dirt 3 15s lyginant su 6m senumo HDD , Construction Simulator 2015 irgi kelios s , warcraft 3 1:1 , spintires ~4s
Frostas
Visur kur dedasi SSD jaučiamas pagreitėjimas net ir PS4
O load langu žaidimuose buna toli gražu ne vienas.
JuztBe
|
Bėda tame, kad PS4 vis dar naudoja SATA II. Skaitymo greitis vos ne dvigubai letesnis, nei, kad SSD galėtų išvystyt.
JuztBe
Nėra reikalo tu Kingson SSD liest. Kiti produktai neblogi jų, bet ką su SSD jie išdarinėja tai nežinau.
Jei sau SSD apžvelginėji užmesk akį į MX100. Nes jį dabar visi ir visur siūlo. Įdomu kodėl 😛
Fooxas
Ane?
PS4NEW
Jei ka ps3 nuo ps4 lb skiriasi konsoles greiciu! Tad sitas ssd visiskai nereikalingas,nes kas isidejo skirtumo nematyti.o kas liecia del talpos,tai ir jos Ps4 nereikia,nes playstation siulo plius turetojam savo debesu talpykla,kur gali ten zaidimus laikyti,jei nebeuztenka 500gb.:D
Darkmanas
(u) oi, koks pasirodo ponulis „apsiskaitęs“. „Konsolės greičiu“? Šitas geras, pasirodo yra kažkoks bendras „greitis“, apimantis visas posistemes! Tau reiktų knygas rašyt apie kompiuterių architektūrą. Tada tikrai įrodytum pasauliui, kad pigi žaislinė konsolė yra techniškai tobulesnė ir „greitesnė“ už visą likusią kompiuterinę įrangą B).
Talwar
Kokia stebūklinga konsolė, įdedi paprasta hdd, o veikia kaip ssd.
Fooxas
Šiaip jei atvirai, tai įdedi SSD ir veikia beveik kaip paprastas HDD. Na perdedu, nes pagreitėjimas tikrai yra, bet ne toks, koks turėtų būti.
PS4NEW
Cia tas pats kaip pc grabus tobulina,nors galutinis varijantas-netoks koki noretumete matyti. Tas ssd visiskai nereikalingas PS4 konsolei(!)
Darkmanas
(u) SSD reikalingas visur. Jei ant PS4 nesimato jo privalumų, reiškia PS4 diskų kontrolerio pralaidumas toks mažas, kad jo užtenka tik lėtam laptopiniam mažų apsukų HDD (verčiant į tavo kalbą – PS4 diskų kontroleris yra pasmirdęs, medinis ir grabas). Dabar spėju pradėsi kažką nerišliai vapėti, kad pas PS4 yra „konsolinis“ HDD ir jo su „PC HDD“ lyginti tipo negalima :-].