Kingston HyperX serijos operatyvioji atmintis visą laiką buvo ir yra palankiai vertinama žaidėjų ir technikos entuziastų tarpe. Apskritai, visi kompanijos produktai yra vieni populiariausių rinkoje. Gavome puikų šansą įsitikinti ar ne be reikalo.
Pastaruoju metu kompanijos atminties pasiūla visiškai pasikeitė. Buvo pristatyti pigiausi HyperX serijos moduliai Fury, sulaukę nemenko susidomėjimo. Šiam rudeniui Kingston paruošė ir dar vieną naujieną – HyperX Savage atminties modulius, kurie pakeitė ligi šiol gamintą HyperX Genesis atmintį.
Teoriškai HyperX Savage yra vidutinės klasės į žaidėjus orientuota atmintis. Tačiau čia, Lietuvoje ją drąsiai galime laikyti aukštos klasės atmintimi. Kai esame įpratę įprastą atmintį matyti dirbančią 1333 – 1600 MHz greičiu, šios dažniai tik prasideda ties 1600 MHz, o baigiasi ties solidžiais 2400 MHz.
Pas mus pateko 8GB dydžio atminčių rinkinukas, sudarytas iš dviejų 4GB talpos modulių. Tai yra pats mažiausias dviejų dalių komplektas šioje serijoje, tačiau turime pačią greičiausią versiją, pasiekiančią 2400 MHz dažnį. Be to 8GB atminties šiuo metu visiškai pakanka, o jei neužsiimate sudėtingais darbais investuoti į didesnį kiekį atminties šiuo metu nebūtų pats protingiausias žingsnis.
Pakuotė ir komplektacija
Žinau, kad neįdomu, todėl viskas praeis greitai ir neskausmingai
HyperX Savage atminties pakuotė – paprasčiausia, kokia tik gali egzistuoti – permatoma plastikinė dėžutė, kuri iš visų pusių atveria atminties modulius. Pastarieji yra pakankamai dailūs ir taip gelbėja bendrą vaizdą nuo niūraties.
Komplektacija taip pat neįspūdinga – miniatiūrinio dydžio instrukcija ir dar mažesnis HyperX lipdukas Jūsų korpuso priekiui ar kitai vietai papuošti.
Žvilgsnis į atmintį
Taigi kaip jau ir minėjome, Kingston HyperX Savage atmintį siūlo 1600 MHz – 2400 MHz dažniu dirbančiose modifikacijose, o mūsiškė yra serijos flagmanė. XMP profilyje 2400 MHz greitis pasiekiamas esant 11-14-14-33 vėlavimo laikams ir 1,65V įtampai. Į modulius yra įrašytas ir papildomas profilis, darbui 2133 MHz greičiu, esant žemesnei 1,6V įtampai. Detalios specifikacijos atrodo taip:
Juoda montažinė plokštė ir raudonos spalvos radiatorius sukuria išties puikią atminties išvaizda. Dailios linijos gali nesunkiai rasti kelią į estetiškas žaidėjų sistemas bei jų savininkų širdį. Nežinau kodėl, tačiau Kingston stipriai akcentuoja jų asimetrinį dizainą, nors žiūrint mano akinis tai nėra esminis dalykas nei dizaino nei šilumos atidavimo klausimu.
Pristatydama pigesnius Fury serijos modulius Kingston leido pasirinkti iš trijų skirtingų spalvų – raudonos, juodos, baltos ir mėlynos. Deja aukštesnės klasės Savage moduliai siūlomi tik su raudonais aušintuvais. Tai nėra standartas, bet tokia galimybę siūlydama žemesniojoje klasėje Kingston pati sau užsibrėžė naujus standartus. Net senesnieji Genesis moduliai buvo galimi su mėlynos ir sidabrinės spalvos aušintuvais, tiesa dėl atgrasios jų formos ir žalios mikroschemos jų dizainas buvo tikrai nevykęs.
Atminties modulio aušintuvai vos 2,8 milimetro išsikiša virš standartinio trijų centimetrų aukščio modulių. Dirbdama 2400MHz dažniu Savage operatyvioji atmintis yra viena greičiausių DDR3 tipo RAM‘ų, turinčių žemo profilio radiatorius. Na o Lietuvos rinkoje šiuo metu jie šiuo klausimu yra numeris vienas.Tai yra tikras lobis, ieškantiems greitos atminties ir naudojantiems didelius orinius procesoriaus aušintuvus.
Po radiatoriumi slepiasi atminties lustai gamino viena pagrindinių juos ruošiančių kompanijų – SK Hynix. Naujoje Savage atmintyje panaudoti Hynix BFR serijos atstovai. Jie išdėlioti tik vienoje modulio pusėje, kas gali būti nepriimtina spartinimo mėgėjams.
Testai
Turimą atmintį lyginsime su Patriot G2 Series moduliais, taip pat 2*4GB komplekte. Jie dirba standartiniu 1333MHz dažniu ir turi standartinius 9-9-9-24 vėlavimo laikus. Atlikti testai, naudojant tokią sistemos konfigūraciją:
Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Windows 7 Ultimate 64bit
Praeitame Transcend atminties teste išsiaiškinome jog greitesnė atmintis praktiškai nepadeda žaidžiant žaidimus (neskaitant atvejų, kai naudojamos kelios ypač galingos vaizdo plokštės). Dėl to žaisdami bandysime sistemą be vaizdo plokštės, palikę viską integruotajai Intel HD 4600. Pastaroji naudoja RAM‘us kaip grafinę atmintį, todėl tai leidžia pastebėti spartos skirtumą žaidimuose.
Visuose testuose apart Aida gaišties, SuperPi ir Photoshop geriau pasiekti kuo aukštesnį rezultatą.
Pirmiausia atlikome sintetinius Aida Extreme testus:
Toliau sekė SuperPi sintetinio skaičiavimo testai:
Pereiname prie kiek praktiškesnių dalykų – tai PCMark 8 testas. Atlikome Creative testų kompleksą
Dar dažniau praktikoje sutinkamas dalykas – Photoshop‘as…
…bei WinRAR‘as
Na ir užbaigsime žaidimais. Pirmiausia sintetinis 3DMark testas. Daryti kažką labai sudėtingo su HD 4600 plokšte būtų šiek tiek ekstremalu, todėl apsiribosime vidutinio intensyvumo Cloud Gate scenarijumi.
Na o dabar žaidimai praktikoje. Tam pasitelkėme Resident Evil 6 Benchmark‘ą. Naudojame Full HD rezoliuciją, bet kiti nustatymai, palikti minimalūs.
Matome, jog HyperX Genesis atmintis visuose testuose pasirodė pastebimai geriau už standartinius 1333 MHz modulius, kas mums nėra didelis siurprizas.
Išvados
Šiuos Kingston HyperX Savage atminties modulius galima rasti beveik kiekvienoje Lietuvos parduotuvėje. Kaina siekia apie 320 litų. Nors Kingston suteikia neribotą garantiją, Lietuvoje aptarnaujami būsime tik penkerius metus, kas vis dar yra labai daug, bet penki metai yra pastebimai mažiau už amžinybę.
2400MHz greičio ir standartinio dydžio aušinimo tandemas sukuria greičiausią vidutinio dydžio DDR3 atminties modulį Lietuvoje. Tai patiks norintiems suderinti greitus atminties modulius su aukštų dažnių operatyviąja atmintimi. Ši atmintis tiks ir tiems, kurie nori didelį greitį su žema kaina, kadangi dar didesnių dažnių atmintis yra pastebimai brangesnė – 2400 MHz yra ta riba, už kurios kainos ima kilti kaip pašėlusios.
Tuo tarpu juodas PCB suderintas su raudonais, dailios formos radiatoriais sukuria tikrą puošmeną korpuso viduje, ypač jeigu parinktos tinkamos kitos kompiuterio dalys. Tiesa, HyperX Fury atminties debiutas privertė mus reikalauti, jog ir šioje serijoje Kingston siūlytų rintis iš kelių skirtingų atminties modulių spalvų.
Bandant atsakyti į klausimą „Ar verta pirkti greitą atmintį?“ galime pateikti standartinį atsakymą – jeigu Jūsų atliekami darbai to reikalauja – pirkite. Be to, kaip ir Transcend AxeRAM galime pritaikyti tą pačią išlygą – greitųjų RAM‘ų kaina mažai skiriasi nuo įprastųjų, dėl to bet kokiu atveju didelio finansinio nuostolio investuodami į šią atmintį nepatirsime.
Games.lt
9 Komentarai
G2020CX
kaip ta atmintis veikia, jei pvz procas max supportina 1600mhz ramus, o motka gali palaikyt ir 2400mhz? kaip isnaudot didesnio daznio ramus negu procas leidzia?
G2020CX
tai kodel pvz cia raso kad Memory Types DDR3-1333/1600 ? gi procas nudefaultins ramus ant tokio greicio koki jis pats palaiko ar klystu?
Ndx
Techniškai cia yra 1600 MHz ram, kurie aktyvavus XMP profili pasiekia 2400 MHz. Procesorių specifikacijose rasomi dazniai neaktyvavus XMP, o maksimalus palakomas XMP greitis rasomas motinines specifikacijose
procc1
Visiskai bereiksmiai testai… Lietuvoje tokius naudoja gal 0.00001% zmoniu…
djmindziulis
pirksi ar ne , ar bet vistiek idomu paskaityt , ir pats savo planuose turiu nusipirkti 2400 ramus
djmindziulis
pirksi ar ne , ar bet vistiek idomu paskaityt , ir pats savo planuose turiu nusipirkti 2400 ramus
labasrytas93
Na, naujokai nudega su tais greitais ramais, nes daznai nesupranta, kad ju pagr. plokste nuresetina daznius iki 1600, bet atsako laika (latency) palieka, lyg ramai dirbtu prie 2400, kas is esmes numusa sparta zemiau paprastu ram.
G2020CX, veikiausiai tektu rankiniu budu mazinti latency iki kol kompiuteris nebeuzsikraus, jei jau taip nutiktu, kad pagr. plokste nepalaiko 2400 ramu. 🙂
Beje, kaip suprantu, ramai dirba 1.65 itampa, kas nera labai gerai. Geriau butu tada imt Crucial Ballistix sport, berods jie dar ir pigesni.
Momis
Ne taip suprantat „Life-time“ garantijos esme ji galios kol preke daiktas bus gaminami pavyzdys
Neribota („Life-time“) garantija D-Link įrangai suprantama kaip garantinis laikotarpis nuo įrenginio įsigijimo iš oficialaus D-Link platintojo iki įrenginio gamybos sustabdymo ir paskelbimo „End of Life“ + 1 metai.
Viskas turi pabaiga tuo labiau garantijos 5 metai per akis nes po tiek laiko bus atgyvena tie ramai jau dabar siuloma DDR4 atmintis
„Life-time“ tai tik marketingo triukas niekas negamina senos eletronikos eile metu tiesiog „End of Life“ ir game over:)
Ndx
„A lifetime warranty is usually a warranty against defects in materials and workmanship that has no time limit to make a claim, rather than a warranty that the product will perform for the lifetime of the buyer“
Taigi garantija yra neribota. Perskaiciau kingston garantijos salygas. Is tikruju tokia isimtis egzistuoja BET tik Rusijoje, ir periodas ne metai, o dešimt metų