Kai EA spaudos konferencijos metu DICE paskelbė apie naujovę vardu „Levolution“ mes žvengėm. Pagalvojom, kad pranešėjas šveplas. Kai supratom, kad ne šveplas, žvengėm dar labiau, nes… Na, kas per sumautas žaidimų kūrėjų įprotis, kurti idiotiškus vardus, šiaip rimtiems ir ambicingiems projektams?

Atsakymą gavau po poros dienų. Normalus analogiškos (ar bent panašios) savybės pavadinimas pasirodo jau užimtas. „Activision“ irgi daro levoliucija, tik vadiną ją paprastai — „Dynamic Maps“. Kaip ten bebūtų, istoriją apie tai kaip galutinai bus suniokotas COD žaidimas tinkle pasiliksiu kitam kartui, o dabar apie EA trololiucijas.

Taigi, Gamescom vinimi tapo tie patys akcentai apie kuriuos buvo užsiminta ir per E3. Naujos „Commander Mode“ ir „Levolution“ mechanikos žaidimui tinkle. Viešoje zonoje buvo galima išmėginti vieną iš lygių su „Levolution“, bet kad tai padaryti reikėjo stumdytis eilėje su 150 tūkstančių ką nors nušauti ištroškusių vokiečių. Vėliau gavau specialią apyrankę kuri leido tiesiog eiti be eilės, bet… Žodžiu ja nepasinaudojau, nes visiškai nenorėjau, kad mintyse ar net balsu mane pasiustų pusdienį eilėje stovėję žaidėjai. Nutariau neteršti karmos ir patraukiau į susitikimą už uždaru durų, su žaidimo prodiuserių. Ten dorai viską ir išsiaiškinau.

Iš tiesų, be kvailo pavadinimo, „Levolution“ teturi vienintelį trūkumą — žaidimo rinkodarininkus. Kodėl? Ogi todėl, kad jie eilinį kartą pučia burbulą lygioj vietoj ir tiesiog gerą savybę pristato kaip amžiaus revoliuciją. „Dinamiškas nuolat kintantis mūšio laukas!“ — sako jie. „Visi mūšiai bus išskirtiniai ir įsimintini“ — įsikibę nuvalkiotas klišes šūkalioja viešųjų ryšių pirmakursiai. Jei taip elgtūsi „Activision“ aš dar suprasčiau, bet čia gi „Battlefield“… Visi „Frostbite“ varomi serijos žaidimai buvo dinamiški. Griuvo namai, tirpo priedangos, virto medžiai… Vieno mūšio metu sėdi troboje užgulęs sunkųjį kulkosvaidį, o kitame mače tą trobą sulygina su žeme greičiau nei spėji pasakyti levoliucija. Žinoma, „Levolution“ išplės šią dinamiką integruojant kampanijos režime taip dievinamus skriptus ir papildoma taktinį elementą, bet iš esmės tame nėra nieko revoliucingo. Noriu pasakyti tik tiek, kad EA tai oi kaip atsirūgs. Pasinaudodami aukštai sukeltais minios lūkesčiais, šios naujovės ribotumą konkurentai ir „heiteriai“ atsuks prieš žaidimą. Tai taktinė rinkodaros klaida, o pats sprendimas vis tik smagus.

Keletas „Levolution“ lygių žaidėjams pasiūlys ne tik gražių vaizdų akims, bet ir tam tikrą taktinių pasirinkimų laisvę. Tiek puolanti, tiek besiginanti komandos galės pasirinkti ir atakuoti specifinius taikinius. Dauguma jūsų jau matėte vidury mūšio subyrantį dangoraižį ar į krantą išplaunamą laivą. Tai štai, kiekvienas toks veiksmas turės ir taktinių pasekmių. Laivo denyje gali būti tebeveikiantys pabūklai leidžiantys kontroliuoti ginamą ar puolamą tašką, nugriuvęs dangoraižis gali atkelti naują, trumpesnį kelią. Kol kas dar niekur nerodė, bet susitikime minėjo, kad kai kuriuose lygiuose gynėjai galės padegti naftos laukus ir priversti priešo pėstininkus ieškotis transporto ar vėsesnio kelio. Sutikite, jėga. Tiesa ilgainiui kiekvienam šiam elementui, o jų nebus daug, žaidėjai sukurs savo doktrinas. Ar pastatai grius, ar liks kur buvę žaidėjai spręs patys ir visos kovos vėl ims priminti viena kitą. Ir tai normalu. Daugelio žaidėjo tinklo žaidimus mes žaidžiame toli gražu ne dėl „random“ atsitikimų kurie pasuktų veik laimėtą kovą sunkiai nuspėjama linkme.

Pakalbėjome ir apie „Commander“ režimą. Bandžiau patraukti per dantį eiliniu priekaištu dėl į žaismą integruojamu planšečių, bet kūrėjai labai lengvai įtikino mus, kad tai nėra tik mados vaikymasis. Jų argumentacija paprasta — žaidėjas bandantis vadovauti kautynėms mūšio lauke — klaida. „Battlefield“ veiksmas dinamiškas, kariai juda greitai, tad vado rolė nustumiama į antrą planą, nes kiekvienas žaidėjas visų pirma nori būti gyvas. Todėl nuo šiol vadai bus išmesti iš mūšio lauko ir savo komandai vadovaus tiesiog iš fotelio. Tokiu būdu žaidėjai norintys būti vadais, galės atsiduoti tik šiai rolei, o planšečių integravimas tėra vienas iš sprendimų siekiant didintį prieinamumą ir komfortą. Logiška.

Galiausiai pakalbėjome apie keistą kūrėjų fetišą vandeniui. Pasirodo DICE nori grąžinti žaidimui Battlefield 2 šlovę ir mano, kad tam būtinai reikia rimtų laivų. Laivų kurie kautūsi, o ne būtų naudojami kaip skardinės pavienių šprotų pervežimui. Skamba gerai. Aš mėgstu laivus.

Susitikimą vainikavo draugiškas mačas su žaidimo kūrėjais ir būriu žurnalistų. Žaidėm konsolinę versiją, standartinį zonų kontrolės žemėlapį. Nepasakyčiau, kad pajutau kažkokių ypatingų skirtumų nuo to, prie ko esu pratęs. Išskyrus tai, kad bendroje įskaitoje buvau ne TOP penketuke, o truputį žemiau.