Visada smagu išgirsti apie mūsų tautiečių kūrinius – filmus, video žaidimus, knygas ar kitokius leidinius. Lietuvių kūrybos apraiškų po truputį atsiranda ir stalo žaidimų pasaulyje – anksčiau girdėjome apie Alvydo Jekeliūno žaidimą „Hey, that’s my fish“, o šį kartą kalbėjome su Tautvydu Lokiu – stalo ir kompiuterinių žaidimų dizaineriu, neseniai pristačiusiu net du leidinius.

Džiaugiamės, jog sutikote pasikalbėti. Galbūt galite trumpai pristatyti savo kuriamus žaidimus?

Kortos ir stalo žaidimai žmonėms dažniausiai asocijuojasi su Pokeriu, Monopoliu ar Alias, tačiau jų būna ir visiškai kitokių. Vieni tokių yra „Warlike“ ir „Lands Unknown“ stalo žaidimai.

Mūsų leidiniai skirti žmonėms, kurie žino tokius žaidimus kaip „Diablo“, „Civilization“, FF, L2, „World of Warcraft“, „Heroes of Might and Magic“, „7 Wonders ir Magic: The Gathering“, tai – tokiems kaip mes patys! Trumpai tariant jie skirti patyrusiems žaidėjams.

Detaliau apie pačius žaidimus: „Warlike“ tai yra karinės strategijos stalo žaidimas, kur kiekvienas žaidėjas vadovauja savo rasės kareiviams, kuriuos atspindi kortos su daugybė „super“ galių. Jame persipina miniatiūrų ir kolekcinių kortų žaidimų privalumai nors jis pats ir nėra kolekcinis.
„Lands Unknown“ yra neutralus ir paprastas žaidimas, skirtas platesnei auditorijai. Jame kiekvienas žaidėjas stengiasi užimti kuo daugiau gražių kortelių naudodami įvairias kortų efektus ir vingrybes.

Esame sukūrę dešimtis stalo ir kortų žaidimų. Visi komandos nariai, kiekvienais metais sukuria bent po 3-5 žaidimus ir dar dešimtis idėjų. Porą žaidimų esame ir viešai pristatę renginiuose.

Iš esmės mes tuoj turėsim paruošta visą paketą:
o Elektroninę parduotuvę;
o Stalo žaidimus;
o Sistemą, kuri leis mūsų žaidimus panaudoti plačiau, tai yra:
žaisti PVP ar priešingai, kooperatyviai prieš žaidimą;
žaisti vykdant misijas ar net ištisus scenarijus su RPG (Level UP) elementais;
žaidėjai net galės kurti savo misijas ir scenarijus;
o Skaitmenines stalo PC ir Android žaidimų versijas (prie kurių jau dirbame KTU).

Kaip kilo idėja kurti stalo žaidimus? Galbūt norėjote sužaisti kokį nors specifinį žaidimą, tačiau jo neradę nusprendėte sukurti savo?

Asmeniškai aš stalo žaidimus žaidžiau ir kūriau nuo kokių aštuonerių metų. Kūrybiškumo idėja slepiasi kiekviename žmoguje, o mus ji užpuolė kuriant stalo ir kortų žaidimus.
Kūrybinė komanda susibūrė studijų metais, kai kilo idėja sukurti geriausių žaidimų junginį. Tame junginyje planavom panaudoti visas geriausias pasaulio stalo ir kompiuterinių žaidimų idėjas -taip ir atsivėrė vis platėjančios durys į žaidimų pasaulį.

Su kokiomis staigmenomis susidūrėte kurdami žaidimus? Galbūt kažkas itin maloniai nustebino arba pasirodė daug sudėtingiau, nei įsivaizdavote?

Dar prieš keturis metus, vos po kelių paieškos dienų, teko nustebti, kad pasaulyje sukaupta virš 20,000 stalo ir kortų žaidimų, keisčiausia – daug prastų (šypsosi).

Sekantis pastebėtas įdomus dalykas, kad testuoti žaidimus duota labai retam žmogui. Tai reikalauja įžvalgumo, labai labai didelio užsispyrimo ir kūrybiškumo taisant klaidas.

Noro išleisti kiekvieną mūsų sukurtą žaidimą buvo daug, deja, pamatėme, kad žaidimo išleidimui reikia du kart, o dažniausiai net ir daugiau kruopštaus darbo, kaip ir jį kuriant.

Žaidimams svarbu ne tik mechanikos, bet ir iliustracijos. Ar pats sugalvojote, kaip turi atrodyti jūsų kuriami žaidimai ar apipavidalinimą atidavėte į kitų rankas?

Asmeniškai man estetika ir dizainas yra labai svarbus dalykas, todėl dažnai šios užduoties imuosi pats. Kartais nuo to prasideda visa žaidimo idėja. Taip nutiko „Lands Unknown“, kai tiesiog šovė į galvą puiki idėja: „O ką jei gražias gamtos iliustracijas perpjausime per puse, o žaidėjai jungdami jas galės keliauti po visą pasaulį be galo?“ .

Ar tiesa, kad vieną iš žaidimų jau išsiuntėte „The Dice Tower“ kompanijai, o su kitu planuojate startuoti minios finansuojamų projektų puslapyje?

Beveik tiesa. „The Dice Tower“ išsiuntėme abu žaidimus („Warlike“ ir „Lands Unknown“). Iki vasaros su šiais žaidimais planuojame startuoti „IndieGoGo“ arba „KickStarter“ puslapiuose.

Kada galime tikėtis jūsų žaidimus išvysti pardavime?

Lietuvos prekybos centruose žaidimai greičiausiai atsidurs tik šių metų gale. Bet tautiečiai jau vasarą išvys linksmiausią ir tautiška dvasia persmelktą žaidimą skirtą būtent lietuvaičiam (kol kas jis yra paslaptis). Bet laukiam nesulaukiam kol galėsim juo džiaugtis su visais!

O ar jūs pats, be savų žaidimų testavimo, laisvalaikiu žaidžiate stalo žaidimus, ar apsiribojate jų kūrimu?

Žaidžiame ir be atvangos. Negalime atsilikti nuo naujų novatoriškų idėjų. Mūsų žaidžiamų žaidimų sąrašas būtų be galo ilgas, bet pagrindą sudarytų: „Magic The Gathering“, „7 wonders“, „Descent“ ir daug kitų.


Dėkojame už pokalbį ir linkime sėkmės! 

 Daugiau apie Tautvydo Lokio kūrinius galite sužinoti boardgamegeek.com puslapyje.