2019 sausio 17, ketvirtadienis.   Games.lt naršo: 5   Registruotų vartotojų: 113195
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
2018 rugsėjo 26 d.
Naujienos
Pokalbių kambarys. Interviu su Comic Con Baltics organizatoriumi Tomu Vievesiu
2018-09-26, parašė Tagio, aplankė 1351

Rugsėjo viduryje Litexpo parodų rūmuose įvyko antrasis populiariajai kultūrai skirtas Comic Con Baltics renginys. Dvi dienas trukusiame konvente lankytojai galėjo susitikti su „Game of Thrones“; „The Walking Dead“, „Lord of the Rings“ ir „Power Rangers“ aktoriais, klausyti įvairių paskaitų, žiūrėti filmus ir sirgti už mėgstamą personažą cosplay konkurse.

Antrajame Comic Con Baltics netrūko garsių pavardžių, kurios prisidėjo prie pastebimai paaugusio renginio. Norėjome sužinoti kaip organizatoriams sekėsi sukurti pirmojo Baltijos šalyse Comic Con renginio tęsinį ir kokia buvo renginio atsiradimo istorija, tad renginio metu pasikalbėjome apie tai su vienu iš Comic Con Baltics organizatorių Tomu Vievesiu.

Pradėkime nuo pagrindinio klausimo – kaip kilo mintis Lietuvoje pradėti rengti Comic Con renginius?

Mintis nebuvo mano. Aš pats trylika metų tarnavau kariuomenėje, o mano kolega, civilis geek‘as, kaip žurnalistas išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, į San Diege vykstantį Comic Con renginį. Kadangi aš pats, dirbdamas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje, organizuodavau renginius, jis man užsiminė, kad būtų gerai Comic Con koncepto renginį suorganizuoti ir mūsų regione, konkrečiai – Lietuvoje. Aš, iš pradžių, nesupratau koks tai turėtų būti turinys ir forma, tad pats nuvykau į London Comic Con‘ą ir supratau, kad tai yra didžiulis reikalas. Tad taip ir pradėjom.

Su kokiais sunkumais tenka susidurti organizuojant tokį renginį kaip Comic Con Baltics?

Kalbant apie pirmuosius metus, Comic Con tipo renginiai reikalauja, kad jame būtinai svečiuotųsi kino žvaigždės ir kiti industrijos atstovai. Tad pirmųjų metų didžiausias iššūkis buvo prikalbinti agentūras ir įtikinti jas, kad skirtų žmones pirmajam renginiui. Tai, turbūt, buvo didžiausias iššūkis organizuojant pirmąjį Comic Con Baltics. Šiemet šiuo klausimu viskas buvo paprasčiau. Jau po pirmojo renginio net ir didžiausios pasaulio agentūros kreipėsi su savo pasiūlymais ir aktorių sąrašais, kuriuos norėjo ir galėjo pristatyti renginyje. Tačiau kuo agentūra didesnė ir aktorius žinomesnis, tuo ir reikalavimai yra didesni, o aktorių tvarkaraščiai sudėtingesni. Šiemet buvo situacijų, kuomet nežinome iš kurios pasaulio dalies turėsime svečią atskraidinti ir į kurią nuskraidinti.

Na ir žinoma, organizuojant tokio masto renginį svarbus yra komandos tarpusavio darbas. Smagu, kad šiemet renginiu tiki daug daugiau įmonių, tad sulaukėme daugiau dalyvių. Nedidelė mūsų komanda turi suvaldyti tikrai didelį renginio turinį. Tai, turbūt, ir būtų du pagrindiniai iššūkiai.

Iš organizatoriaus perspektyvos – kaip Lietuvoje vertinama populiarioji kultūra? Ar nebuvo baimės, kad Comic Con pavadinimas nepritrauks pakankamos auditorijos dėl nedidelio komiksų populiarumo, kurie minimi renginio pavadinime?

Iš pradžių baimės nebuvo, nes atrodė, kad bus daug paprasčiau parduoti renginio idėją, kuomet žinai kokio didžiulio populiarumo jis susilaukia likusiame pasaulyje. Taip, jis prasidėjo nuo komiksų, tačiau viskas išaugo iki populiariosios kultūros renginio. Kaip, pavyzdžiui, Varšuvoje vykstantis Comic Con renginys šių metų vasarą apjungė ne tik komiksus ar žaidimus, bet ir knygų mugę. Tai tik įrodo, kad šie renginiai gali apimti daug sričių.  Kai mes pradėjome organizuoti šį renginį, supratome, kad Comic Con daug kas mato kaip komiksams skirtą renginį. Tad turėjome iššūkį supažindinti ir edukuoti auditoriją apie renginio idėją, struktūrą ir turinį. Šiemet viskas paprasčiau. Praėjusių metų renginyje sudalyvavę žmonės suprato, kad tai yra platesnio masto renginys, skirtas ne tik komiksams.

[Viso balsavo:4, Reitingas: 4]
Ankstesnis puslapisKomentarai: 1-2   
SirBlackbeard, parašė 2018-10-13 17:34
Reitingas:0
SirBlackbeard
Gaila žmonių, tokių kaip autorius, kurie stengiasi dėl šito forumo. Nes šitam forumui ant jų nusispjaut.
Cituoti
VirgilHilts, parašė 2018-11-07 22:13
Reitingas:0
VirgilHilts
Visiskai pritariu. Dar pries keleta metu saito bukle zymiai geresne buvo, aisku nekalbant apie 2004-2010m.
Cituoti
Komentarai: 1-2   
Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!
Naujienos pagal datą: