Tęsiu stalo žaidimų temą ir šį kartą supažindinsiu, o tikriausiai daugumai tik priminsiu, apie vieną populiariausių stalo žaidimų „Alias“. Didelis „Alias“ privalumas, kad tai idealus žaidimas vakarėliams, ir jam praktiškai nereikia stalo.

Alias yra pirmas pasaulinės šlovės žaidimas adaptuotas Lietuvai, neskaitant legendinio/amžino/etc Monopolio, kurio pirmieji Lietuviški klonai pasirodė dar Sąjūdžio laikais (pamenate Menedžerį?). Po jo pabiro visa krūva kitų žodinių/viktorinos tipo žaidimų (Kris Kros, Ką žinai apie Lietuvą), tačiau Alias yra geriausias.

O jo sėkmės formulė labai paprasta – įtraukiantis ir didelių aiškinimų nereikalaujantis žaidimo procesas, į kurį itin lengva pajungti naujus žaidėjus. Alias garantuoja ne tik tarpusavio kovą, bet ir linksmai praleistą laiką.

Žaidimo eiga paprasta – vienas komandos, kurią sudaro du žaidėjai (Alias minimalus žaidėjų skaičius yra keturi), narys spėlioja kito nario rankose laikomoje kortelėje užrašytą žodį. Koks tai žodis – apibūdinti turi laikantysis kortelę žmogus, tačiau to žodžio apibūdinime negalintis pavartoti to žodžio ar jo šaknies. Pvz. jūsų kortelėje žodis kurį turi atspėti jūsų draugas yra „arklys“, tad jūs jam aiškinate – gyvūnas, su kanopomis, kitaip vadinamas žirgu ar kitaip – kaip jums tuo metu šauna į galvą. Už kiekvieną atspėtą žodį gaunate tašką. Už kiekvieną surinktą tašką turite teisę pastumti savo komandos figūrėlę žaidimo lauke per vieną langelį. Laimi komanda pirmoji apėjusį ratą žaidimo lentoje.

Viskas paprasta? Tačiau nepaminėjau fakto, kad kiekvienos komandos ėjimui duodamas konkretus laiko tarpas (laikui matuoti žaidime komplektuojamas smėlio laikrodis), tad tai tikrai suteikia žaidimui dinamikos iš kurios kyla itin kurioziškos situacijos.

Žaidimo eigoje numatyti apiplėšimo langeliai. Kitame šį langelį perėjusios komandos ėjime aiškinamus žodžius gali spėlioti visi žaidėjai ir tokių būdu gauti taškų savo komandai. Tad į tokia situaciją pakliuvusios komandos aiškintojui svarbu yra apibūdinti žodį taip, kad kitų komandų nariai nesuprastų apie ką eina kalba, tačiau tai žinotų jo komandos draugas.

Minėjau, kad tai yra idealus vakarėlių žaidimas, nes galimas maksimalus žaidžiančiųjų skaičius yra gan didelis (8-10 žmonių), lyginant su kitais stalo žaidimais (4-6). Žaidėjų amžius nera tiksliai apribotas, tačiau kai kurie žodžiai gali būti per sunkūs jauniesiems žaidėjams, tad jiems geriau žaisti vaikiškąją versiją – Alias Junior.

Alias netaps jūsų kasdieniu žaidimu, nes spėliotinų žodžių kortelių nedaugėja, tad pasikartojimo aspektas žaidžiant žaidimą dažnai neišvengiamas. Tad geriausiai Alias žaidimu užsiiminėti su tam tikromis pauzėmis, kad paskui nebūtų „Tas žodis, kurį tau reikėjo atspėti vakar ir tu pasakei dirižablis“.

ŽP.