Apžvelgtas Silicon Power A80 buvo išskirtinis diskas – vienas pirmųjų įrenginių, turintis PCIe 3.0 x2 sąsają. Pasak marketingistų, tai turėtų leisti pasiekti NVMe spartą už įprastų SSD kainą. Stebuklas?

Deja mes nebuvome labai maloniai nustebinti – diskas siūlo labai didelę failų perkėlimo spartą, tačiau praktiniuose testuose jis šiek tiek atsilieka nuo įprastų Sata diskų.

Šiandien išbandome antrąją tokio tipo laikmeną. Tai – 480 GB duomenų savyje talpinantis Kingston A1000, kuris debiutavo taip pat visai neseniai. Naujasis modelis yra pigiausias Kingston kompanijos siūlomas NVMe diskas.

Atsižvelgiant, kad pasaulyje kol kas yra sukurti tik keturi PCIe 3.0 x2 SSD diskai, o Games.lt jau apžvelgia antrąjį, galime sakyti, kad ši sritis tampa mums gerai pažįstama.

Pakuotė ir komplektacija

Diskas randamas mažoje ir kuklioje dėžutėje. Ir tai yra gerai. Tokio tipo įpakavimas yra kur kas malonesnis už tas vienkartines plastikines dėžutes, kurių be žirklių ar peilio neprapakuosime. Tiesa prekybos vietose, dėl savo smulkumo, diskas gali likti nepastebėtas.

Nors Kingston A1000 pakuotė ir yra labai maža, tačiau joje yra šiek tiek priedų. Tai – trumpa vartojimo instrukcija bei nemokamos Acronis True Image programinės įrangos kodas.

Detalus žvilgsnis

Kingston A1000 diskas savo dizainu visiškai niekuo neišsiskiria. Jis yra taip stipriai kompaktinės klasės gaminys, kad net buvo pagailėta juodos spalvos mikroschemos. Kaip manote, kiek centų sutaupė Kingston?

Kita disko pusė, kaip ir Silicon Power A80 modelyje yra tuščia. Susidaro vaizdas, kad vizualiai Kingston ir Silicon Power SSD diskai skiriasi tik lipduku.

PCIe diskai turi M+B tipo jungties raktą. Dėl NVMe sąsajos diskas neveiks B raktą turinčiose motininėse plokštėse, todėl tokio tipo raktas buvo padarytas tiesiog dėl sumažėjusių kontaktų kiekio.

Kaip ir prieš taip apžvelgtas Silicon Power A80, šis diskas naudoja Phison PS5008-E8 atminties valdiklį. Tai vienas iš dviejų egzistuojančių valdiklių, kuris suderinamas su PCIe 3.0 x2 sąsaja. Kitas Realtek valdiklis yra pirmas minėtosios kompanijos žingsnis SSD rinkoje. Jis sutinkamas tik AData kompanijos produktuose, o pastarųjų testų internete vis dar yra labai mažai. Nenoriu nieko teisti be priežasties, tačiau galima daryt prielaidą, kad bandomųjų modelių AData nesiunčia žurnalistams ne be reikalo.

Šis diskas naudoja ekonominės klasės 3D TLC NAND tipo atminties lustus. Pastarieji yra gaminami Toshiba gamyklose.

Testai

Testų sistema atrodo štai taip:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit


Išvados

Kingston A1000 sugebėjo pasiekti didesnę praktinių užduočių spartą, nei kitas PCIe 3.0 x2 jungtį turintis Silicon Power A80 SSD diskas, deja to nepakako, kad būtų aplenkti įprasti Sata jungtį turintys SSD diskai.

Daugiausiai kaltės dėl lūkesčių nepateisinusių rezultatų esu linkęs suversti labai „kūdam“ Phison PS5008-E8 valdikliui. Jis nėra pakankamai geras, kad jo turėtojams leistų pavyti įprastus Sata diskus. Jis yra vienas iš dviejų valdiklių, kuris skirtas PCIe 3.0 x2 sąsajai. Tai, kad internete nėra daug AData SX6000 apžvalgų yra ženklas, kad pirmasis Realtek sukurtas SSD valdiklis irgi yra prisvilęs blynas.

Kainuodamas 150 eurų jis yra vienas pigiausių NVMe technologija paremtų SSD diskų. Tai be abejo yra gera naujiena, tačiau pigesnieji Sata diskai kainuoja mažiau – po 110 eurų, o tai yra apčiuopiamas kainų skirtumas.  Geras dalykas yra tai, kad diskui yra suteikiama ilga penkerių metų garantija.

Kingston A1000 SSD diską būtų galima drąsiai rekomenduoti tiems, kam nėra aktuali programų veikimo sparta ir jie diskus naudoja failų kaupimui, bei ypač greitam jų pasiekimui. Deja, failai vis dar dažniau kaupiami standartiniuose kietuosiuose diskuose. Taip pat tai yra geras sprendimas, kai reikia nebrangaus disko sistemoje, kurioje palaikomi tik NVMe tipo diskai.