Corsair būdama svarbiausia žaidėja mechaninių klaviatūrų rinkoje iš perjungiklių gamintojos Cherry gauna neeilinių privilegijų. Tik Corsair turi teisę gaminti klaviatūras, turinčias dvi išskirtines Cherry MX Red perjungiklių versijas – MX Silent ir MX Speed.

Šias privilegijas Corsair stengiasi visais būdais išnaudoti. Išskirti MX Speed klavišus turinčioms klaviatūroms buvo sukurta nauja Rapidfire produktų linija. Ji pasižymi ypač greitu mygtukų regavimo laiku. Šiandien bandoma K70 RGB Rapidfire klaviatūra priklauso būtent šiai serijai.

Taip pat klaviatūrą palyginsime su seniau išmėgintu Corsair flagmanu K95 Platinum. Ji kainuoja šiek tiek daugiau, bet ar tikrai verta už ją mokėti papildomai?

Pakuotė ir komplektacija

Corsair K70 RGB Rapidfire pakuotė yra miela akiai, tiesa ji niekuo neišsiskiria iš kitų Corsair mechaninių klaviatūrų įpakavimų.

Gamintoja prie klaviatūros prideda riešo laikiklį, keičiamus WASD bei 123456 mygtukus ir įrankį, skirtą seniesiems išimti. Taip pat pridedama ir produkto dokumentacija.

Šiek tiek nustebino tai, jog prie klaviatūros komplektacijos nebuvo pridėta keičiamų rodyklių. Manau jos būtų reikalingesnės už keičiamus 123456 klavišus.

Detalus žvilgsnis

Šioje klaviatūroje mus džiugina kokybiškas šlifuoto aliuminio korpusas, kuris yra labai malonus liesti. Viskas surinkta taip, kad teiktų tik pačias geriausias emocijas. Gal tik riešų atrama galėtų būti pagaminta iš šiek tiek minkštesnės plastmasės ir turėti labiau civilizuotą uždėjimo – nuėmimo sistemą.

Kartu mus džiugina ir Media funkcijų valdymas. Dedikuoti mygtukai + garsumo reguliavimo ratukas = idealus variantas. Skirtingai nei HyperX Alloy Elite klaviatūroj, ratukas yra ne plastmasinis, o metalinis, jis turi malonų sunkumo jausmą.

Pas mus atkeliavo K70 Rapidfire ne tik su standartiniu, bet ir žemiau esančiu rusišku raidynu, kas vieniems yra privalumas, o kitiems šioks toks trūkumas, na bet visi gali rinktis, kas jiems patogiausia. Juolab Lietuvoje rasti high-end klaviatūrą su rusišku raidynu, kuris kai kam gali būti labai reikalingas, yra praktiškai neįmanoma. Be abejo, kam tai nepatinka, gali rinktis versiją su įprastu išdėstymu.

Tiesa, Corsair pamiršo vieną detalę. Keičiamieji mygtukai, neturi rusiškų raidžių, dėl to pasikeitus juos vaizdas atrodo labai keistai, kai dalis klaviatūros turi vieną kalbą, kita dalis – kitą.

Rapidfire versija iš kitų K70 išsiskiria MX Speed klavišais, kurie pasižymi tuo, jog fiksuoja paspaudimą kur kas ankščiau nei kiti perjungikliai. Jie yra unikalūs ir prie jų reikia laiko priprasti. Detalius naudojimosi jais įspūdžius jau pasakojau K95 Platinum apžvalgoje, o šita klaviatūra siūlo visiškai tą patį.

Kartu su šia klaviatūra išbandžiau ir naują Corsair‘o programinę įranga. Senoji man patiko labiau, joje viskas tiesiog aiškiau išdėstyta ir lengviau prieinama, bet priprasti galima ir prie naujosios programos. Be to kiek juokingai atrodo „galimybė pamatyti kaip atrodo kitų gaminių programos“ aka „niekam neįdomi reklama“.

RGB apšvietimo galimybės taip pat analogiškos kitiems Corsair gaminiams. Esate vienas iš RGB apšvietimo kritikų ir teigiate, kad tai yra pinigų švaistymas? Puiku. Corsair siūlo ir paprastesnę klaviatūros versiją su paprastomis vienspalvėmis švieselėmis.


Išvados

Klaviatūros kaina siekia apie 170 eurų. K70 RGB Rapidfire yra geras pasirinkimas (o jų yra tikrai nedaug) tiems, kas nori išbandyti visai kitokį pojūtį suteikiančius Cherry MX Speed klavišus. Jie yra patogūs geiminimui, tačiau reikia atsižvelgti, kad nėra tokie geri mėgatandiems rašyti tekstus

Net ir jeigu jūsų nedomina MX Speed klavišai ar negalite skirti tokios didelės sumos klaviatūrai, labai plati K70 serija Jums vis tiek gali pateikti tinkamą pasiūlymą. Ši klaviatūra yra galima su Cherry MX Speed, Cherry MX Silent, Cherry MX Red, Cherry MX Brown ir Cherry MX Blue klavišais. Turėdama net penkis galimus mygtukų tipus ši klaviatūra yra vieną didžiausių asortimentų turinti klaviatūra. Norintiems sutaupyti taip pat yra parengti variantai. Tai klaviatūros vietoj visų vaivorykštės spalvų turinčios raudoną arba mėlyną LED apšvietimą.

Kaip ir minėjau apibendrindamas K95 Platinum klaviatūrą, jos 40 eurų kainuojantys privalumai yra labiau malonumo reikalas, nei „must have“ dalykas. Kalbu apie tokius dalykus kaip papildoma apšvietimo juosta ar papildomi klavišai. Tuo tarpu plastmasinės Strafe klaviatūros pigumas jaučiamas akivaizdžiai. Dėl to K70 yra labai protingas pasirinkimas tiems, kam reikia geriausio kokybės ir kainos santykio.