Dabar madinga leisti pelytes, turinčias kosminius apšvietimo efektus, milžinišką DPI jautrumą ir t.t. Daugelis vartotojų pasidavė tai manijai, o gamintojai nuoširdžiai pildo jų norus. Tačiau yra žmonių, kuriems vis dar reikia tiesiog paprastos, geros, patogios, kokybiškos pelės be jokių įmantrybių.

Bent jau iš pirmo žvilgsnio tokiems vartotojams yra sukurta šiandien apžvelgiama HyperX Pulsefire pelė. Tai yra ekonominės klasės modelis bei pirmasis ir kol kas vienintelis HyperX bandymas šturmuoti pelių rinką. HyperX bandė minimalistinę filosofiją papildyti papildomomis savybėmis, bet kai paaiškės vėliau, to daryti geriau nereikėjo.

Kartu su šia pele apžvelgsime ir HyperX Fury S XL žaidimų kilimėlį. Nors koks jis čia kilimėlis – jis visas kilimas, po kuriuo tilps ne tik pelė bet ir visa klaviatūra.


Pakuotė ir komplektacija

Pelės pakuotė pasižymi gražia išvaizda. Ant priekinės dalies pavaizduota pati pelė, o ant galinės surašytos pagrindinės jos savybės. Pati pelė gyvai yra nematoma.

Kaip visada HyperX pralenkia pati save, kurdama pakuotės dizainą. Tokia dėžutė tiktų net ir vestuviniam žiedui supakuoti. Atrodo, lyg HyperX Pulsefire sakytų „ar sutinki, jos aš būčiau tavo pele?“.

Jeigu kartais neatsispirtumėte HyperX Pulsfire pasiūlymui, Jums šalia pelės atiteks tik du informaciniai lapeliai. Ir apart dėžutės, kurią naudosite piršdamiesi daugiau nieko.

Detalus žvilgsnis

HyperX Pulsefire pelė skirta tiems, kam patinka vidutinio svorio pelės. Jos masė siekė 95 gramus. Dydis jos taip pat nelabai išsiskiria iš bendros graužikų visumos.

Man labai patiko medžiagų, iš kurių pagaminta pelė kokybė. Plastmasės ir guma yra malonios rankai. Klasikinė pelės forma turėtų įtikti daugeliui vartotojų. Pelėje raudona spalva gražiai šviečia ratukas ir HyperX logotipas.

HyperX pelė naudoja Pixart PWM3310 optinį sensorių. Tai labai gerai žinomas optinis sensorius, kuris seniau buvo žinomas Avago 3310 vardu. Šis sensorius yra senas aukštos klasės gaminys, kas manau yra geras pasirinkimas nebrangiai žaidimų pelei.

Pelė gali dirbti 3200 DPI raiška, ko žiūrint iš realistiškos pusės visiškai pakanka. Taip, kitos pelės turi didesnę rezoliuciją, bet ar tai pajausime realiose situacijose? Deja ne.

Blogiausia yra tai, kad pelės veikimo raiška yra reguliuojama ir tai daroma pačiu primityviausiu būdu. Ant pelės yra vienas DPI reguliavimo mygtukas, atimantis galimybę reguliuoti DPI į abi puses, o tai neleidžia šios savybės išnaudoti tam tikrose žaidimo situacijose.

Kadangi pelė neturi programinės įrangos, teks naudotis jau įrašytais jautrumo profiliais, kurie fiksuoja raišką ties 400, 800, 1600 arba 3200 DPI. Ir pasirinktą profilį indikuoja… lemputė! Ji sudarko visą pelės estetinį vaizdą. Kai ratukas ir HyperX logotipas šviečia raudonai, indikatorius gali šviesti mėlynai, žaliai geltonai arba raudonai.

Norint išlaikyti estetiką mes esame priversti naudoti 1600 DPI raišką, nes būtent tada indikatorius šviečia raudonai. Tokį patį apgailėtina DPI valdymą mačiau ir žaislinėje A4Tech K3 820X pelėje, bet čia jau HyperX – daug rimtesnis produktas, eurais kainuojantis dvigubai daugiau, nei A4Tech kainavo litais.Net ir kainuodama septynis kartus daugiau, HyperX pelė turi geresnį kainos ir kokybės santykį (nes anoje pelėje kokybės – nulis), tačiau tokie patys Fail‘ai čia tiesiog nedera.

Sekanti HyperX nesėkmė yra du papildomi klavišai. Jeigu jie būtų programuojami viskas būtų labai gerai. Tačiau taip nėra. Mygtukuose yra įrašyta visiškai nereikalinga Back/ Forward funkcija.

Žaidimuose mygtukus galima priskirti tik tam tikroms konkrečioms užduotims per žaidimo meniu. O tai yra labai nedidelė nauda. Apskritai šie mygtukai daugiau maišys atliekant kasdienines užduotis, tad jeigu jų čia iš vis nebūtų, būtų žymiai geriau.


HyperX Fury S XL kilimėlis

HyperX Fury S XL yra kilimėlis, kurio niekaip negalime vadinti „pelės kilimėliu“. Tai kilimas, kuris padengs visą Jūsų stalą, įskaitant klaviatūrą ir vietą kavos puodeliui.

Gamintoja siūlo trijų dydžių (S, M, L) pelių kilimėlius ir šį XL kilimą, padengiantį visą stalo darbinį plotą. Jo matmenys siekia 90 cm x 42 cm, tokių matmenų kilimo užteks padengti visa darbini plota.

Idėja naudoti visą stalą dengiantį kilimėlį man labai patiko. Tai atrodo tiek vizualiai gerai, tiek malonu, kai rankas glosto maloni medžiaga. Galiausiai toks kilimėlis leidžia nebeskaičiuoti ploto aplink pelę ir jaustis jog pelę gali perstumti bet kur – visai kaip neesant jokiam kilimėliui.

Kilimėlis yra medžiaginis, visas juodos spalvos, tik dešiniajame apatiniame kampe yra randamas firminis HyperX logotipas. Man tai patinka – kai kurie Corsair ir Razer kilimėliai atrodo per daug jau spalvoti. Kilimėlio danga yra pats viduriukas tarp slidžiųjų ir šiurkščiųjų kilimėlių, dėl to patiks didžiajai daliai žaidėjų.

Gumuota kilimėlio apačia puikiai atlieka savo darbą – kilimėlis visiškai neslydinėja. Jeigu tokio dydžio kilimėlis slydinėtų, tai būtų visiškas „pravalas“, tačiau negaliu nepastebėti ir gero kūrėjų darbo – net neabejoju, kad S, M ir L dydžių kilimėliai taip pat visiškai neslydinės.


Išvados

Pelės kaina siekia maždaug 45 eurus. Tai yra žemiausia žaidėjams skirtų pelių kategorija. Man pačiam teko bandyti viena svarbiausių šios pelės konkurentų Logitech G302. Logitech pelė, turi žymiai daugiau visokiausių savybių, įgytų dėl programinės įrangos palaikymo, tačiau medžiagų kokybės ir patogumo klausimu prioritetą duočiau HyperX pelei. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad G302 yra labai maža.

Iki šiol tikėjau, jeigu pelė yra graži, patogios formos, pagaminta iš kokybiškos medžiagos, turinti gerą sensorių, ji jau savaime yra gera. Bet keistais ir bereikšmiais sprendimais bei neužbaigtumu galima apkartinti ir labai gero produkto gyvavimą.

Neužbaigta man atrodo jautrumo reguliavimo galimybė. Manau kvaila perjunginėti jautrumo lygius ir tai daryti vienu mygtuku. Tą patį galiu pasakyti ir apie neprogramuojamus du papildomus klavišus kairėje pelės pusėje. Primena labai pigias peles, kurioms pridedama juokingų nereikalingų savybių, tam, kad kuo kiek geriau atrodytų savybių sąrašas. Geriau šių funkcijų iš viso būtų atsisakyta, nes visi tokie dalykai tik menkina pelės, kaip minimalistiško produkto vertę.

Akivaizdu, kad HyperX produktų pasiūlą šiuo metu stipriai veikia faktas, jog kompanija neturi savo programinės įrangos. Ir kol jos nebus, kompanijos gaminių savybės bus įspraustos į labai ankštus rėmus. Jeigu HyperX norės pristatyti aukštesnės klasės pelę, be nuosavo PC soft‘o ji neapseis. Tikėkimės Kad naujoji Alloy Elite RGB klaviatūra jį jau turės. Priešingu atveju išlikti pelių ir klaviatūrų rinkoje bus beprotiškai sunku.

Jeigu tai būtų tiesiog pelė su dviem mygtukais ir ratuku, tai būtų labai geras produktas, viena geriausių pelių savo klasėje. Na o dabar ji yra pelė su penkiais mygtukais ir ratuku, o tarp tokių pelių ji jau nėra tokia gera. Jeigu kada HyperX išleis 5 – 10 eurų pigesnę pelę, atsisakydami nereikalingų papildomų funkcijų ir išlaikant tą patį sensorių bei korpusą, tai bus labai geras produktas.

Tuo tarpu HyperX Fury S XL kilimėlis pasižymi ypač gera kaina. Jis kainuoja vos 25 eurus, kas jį daro vienu pigiausių kilimėlių, padengiantį visą stalo darbinį plotą. Palyginimui, tokio dydžio kilimėliai iš Corsair, SteelSeries, Mionix ir Razer kainuoja po 33 – 45 eurus.

Nei per daug slidus, nei per daug grubus kilimėlis turėtų patikti tiems, kas neturi jokių išankstinių nuostatų apie kilimėlius, arba tiems, kam tai yra pirmasis rimtas žaidimų kilimėlis.