Kažkada, kai buvome visi jaunesni, vis viena po kitos šviesą išvysdavo istorijos apie žaidimų transliavimo paslaugas. „Tau net nereiks turėti gero kompiuterio, tereiks tik interneto, kuris pakankamai greitai siųstų vaizdus tau ir tavo informaciją atgal!“. Galiausiai nei viena iš jų nepasiekė didesnės šlovės, o prie Steam ir panašių paslaugų kažkaip beveik pranyko paklausa. Gal prisidėjo ir tai, kad nemažoje JAV dalyje internetas nėra pats greičiausias.

Tuo tarpu pernai ar užpernai gavome Lietuvoje pasidžiaugti Netflix atėjimu ir kaip visi legalumo fanai nepajuto ironijos, kad legaliai užsisakę Netflix transliacijas norimus filmus turėjo pasiekti per proxies. O uTomik taikosi mums pateikti panašią paslaugą su žaidimais. Susimokėk nuomos mokestį, rinkis žaidimus iš bibliotekos ir pradėk žaisti jo net pilnai neparsisiunŧęs.

Iš esmės tas principas primena DRM sistemą, kurią turėjo pirmasis Assassin’s Creed. Žaidimas buvo parsiunčiamas žaidžiant, tad piratai susidūrė su tam tikromis problemomis bandydami pateikti nemokiai liaudžiai pilną nulaužtą versiją. Kita vertus, ši sistema reikalauja didžiausio laiko ir darbo indėlio iš uTomik specialisŧų: ne visi žaidimai yra pritaikyti žaisti dar pilnai neparsiuntus ar neinstaliavus. Tad tikrai turėjo būti įdėta darbo į šį funkcionalumą.

Kita vertus, bent jau dabar, žaidimo atviros beta versijos metu, ne visada gali matyti uTomik privalumus vien dėl to, kokie žaidimai yra jų bibliotekoje. Be rusiškų žaidimų, kurie bendrai yra pripažinti tinkamais publikos vartojimui – vadinasi, King’s Bounty, Majesty, Men of War ir 7.62mm  (kurio beveik neįmanoma žaisti be modų) – yra keletas senų ir abejotinos kokybės šaudyklių, nuotykių žaidimų ir platformerių. Tačiau pasitaiko ir Unreal Tournament 2004Empire: Total War, Euroa Universalis, o dabar aktyviai įkeldinėjami Žvaigždžių Karų žaidimai.

Tad iš esmės tai man yra būdas pabandyti sužaisti visokius vidutinės lygos žaidimus, kuriems neturėjau pajėgaus kompiuterio, kai tik jie pasirodė (pasirodo, nedaug ką praleidau). Ar nori išbandyti pigesnius GOG ar Humble Bundle pasiūlymus? Gal čia pasitaikys ir vienas kitas Bundle Starts žaidimas – kokybė tikrai nėra nuosekli. Kita vertus, čia dar tik ankstyva stadija ir vėliau gal pritrauks naujesnių ir geresnių žaidimų.

Tačiau ar tai nesusidurs su programos ir jos kūrėjų galimybėnmis? Jau dabar yra keletas žaidimų, kurie pažymėti kaip „daugiau sveriantys“. O tai gali reikšti tikrai nemažai, nes King Arthur II, kuris šiandien parsiuntė du gigabaitus prieš pradėdamas veikti, nepažymėtas kaip vienas iš jų. Tad kaip bus tada, kai prie kolekcijos prisidės 60 gigabaitų ar daugiau sveriantys monstrai?

Kol kas tikrai negaliu pasakyti, ar uTomik turi nišą ar bent jau patrauklumą. Su Steam žaidimų grąžinimo sistema, neužtikrinta kolekcijos plėtra ir ne visada daug greitesnis priėjimas prie žaidimų verčia abejoti. Kita vertus, jis man padėjo suprasti, kad neverta pirkti Bet on Soldier.