Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina toks etapas, kai tenka keisti ausines. Priežastys gali būti įvairios – gedimas, atgyvena, nusibodęs dizainas, sunykęs ergonomiškumas, noras atsinaujinti. Mano Corsair Vengeance 1500 ausinės (RIP 2014-2017) iškeliavo anapilin kai ant jų atsisėdau. Turbūt tai ženklas, jog metas keisti ne tik ausines, bet ir mitybos įpročius.

Dabar verčiu naują gyvenimo lapą, kurį pradedu su MIONIX NASH 20. Paėmus šias ausines į rankas, jos pasirodė ganėtinai tvirtos, tačiau sėsti ant jų nerizikavau.

Bet pradėkime nuo pakuotės. Ji solidi, juoda, padabinta ausinių nuotrauka. Kad ausines išlaisvinti iš pakuotės gniaužtų – ilgai vagti nereikia, nes išėmimas patogus ir lengvas. Mionix ausinių komplektacija gana kukli (kaip ir turėtų būti). Į ją įeina greitas pradedančiojo gido lapelis kartu su garantinio aptarnavimo informacija bei pačios ausinės.

Su dizainu nepersistengta, jis kuklus, klasikinis, juodas – kaip ir mano siela. Ausinių juodumą gamintojai pagrindžia šūkiu “Sound is black”. Ant išorinės kaušelių pusės matosi kuklus MIONIX prekinis ženklas. Pačioje pradžioje maniau kad tai bus garsą reguliuojantys mygtukai, bet klydau. Išorinė lankelio pusė padabinta ryškiu ausinių modelio pavadinimu. Ausinių korpusas yra plastikinis, švelnus, matinis.

Šios ausinės pasižymi ne tik dizaino paprastumu, bet ir patogumu. Vidinė lankelio pusė bei ausinių pagalvėlės labai minkštos bei aptrauktos dirbtine oda. Užsidėjus ant galvos jaučiamas didelis komfortas, nes pagalvėlės prisitaiko prie ausų formos, o lankelis prie galvos. Teko porą kartų net užmigti su ausinėmis ir nepatogumų jos visai nekėlė. Žinoma, miegoti atsigulus ant kurio nors šono nebūtų patogu, tačiau lyginant su kitomis ausinėmis – nesijaučia to griozdiškumo, o paminkštinimai ypatingai draugiški galvai. Todėl ausinės itin tinka ilgas valandas lošti mėgstantiems geimeriams, nes nekelia jokio diskomforto. Laido ilgis yra 2 metrai, todėl galima toli nuo kompiuterio esančius daiktus pasiekti nenusiimant ausinių nuo galvos.

Garsas yra valdomas ausinių kairėje pusėje įtaisytu ratuku, kuris beje yra ne priekinėje pusėje, bet galinėje. Tai patogu, nes pridėjus delną prie ausies, nykštys atsiduria nugaroje, o būtent juo ir norisi sukioti ratuką. Kaip aš vertinu tai, jog garso reguliavimas nėra pritvirtintas ant ausinių laido? Teigiamai, nes kai reguliavimas ant laido, aš ant jo dažnai netyčia užsėdu (kaip man įprasta ant visko atsisėsti) ir garsas nusireguliuoja taip, kaip jis pats nori. Dar vienas patogus dalykas: norint ‘užmutinti’ mikrofoną, užtenką jį uždaryti pakeliant į viršų. Pravers tais atvejais, kai su kažkuo kalbėsiuos per skype (ar kokią kitą programą) ir tuo tarpu netikėtai kas nors ateis.

Ausinių techninės specifikacijos: Dažniai: ± 15% / 20kHz – ≥ 100 Hz, 103 dB. Garsiakalbių skersmuo yra 50mm. Tai neodinaminiai  Mionix kurtos technologijos DACT garsiakalbiai. Ši technologija ir yra priežastis, kodėl ausinės skamba taip gražiai.
Na, o dabar aptarsime svarbiausią dalyką – garsą. Jis itin stabilus, švarus, malonus, tikras. Tik pagarsinus gerokai virš 100 proc. garsumo, pradeda girdėtis trankios muzikos plerpimas. Garso izoliacija visai nebloga. Aplinkiniams aiškiai pradeda girdėtis ką klausai pasigarsinus maždaug nuo 40-50 proc. lygio garsumo. Ausinės labiausiai išryškina žemus dažnius, tačiau šis bruožas būdingas didžiajai daliai geimeriams gaminamų ausinių.

Mikrofono kokybė nėra labai aukšta, bet pakanka bendravimui per skype ar kitas komunikacijai skirtas programas. T.y. nėra jokių didelių diskomfortą keliančių trikdžių ar stipraus šnypštimo, tačiau kokybiškų įrašų darymui netinka.
Apibendrinus, ausinės tikrai kokybiškos, gerai atkuriančios garsą, lengvos ir patogios. Pagrindiniai minusai: truputį per daug žemų dažnių; mikrofonas pusėtinos kokybės.
Ausines galima įsigyti už ~120 eur. Iš https://mionix.io/. Taip pat, ausinės puikuojasi ir kai kuriose Lietuvos e-parduotuvėse. Ar jos vertos tokių pinigų? Manau, kad taip.