„Facebook“ atsisakius sumokėti viešai žadamą premiją už klaidų socialiniame tinkle radimą, iniciatyvos ėmėsi internautų bendruomenė. Kompiuterių saugumo ekspertas Markas Maifretas (Marc Maiffret) pranešė pasirengęs surinkti 10 tūkstančių JAV dolerių palestiniečiui programuotojui Khalilui Shreatehui (Khalil Shreateh) paremti. Pastarasis išgarsėjo kuomet pasinaudojęs „Facebook“ spraga (exploit) sugebėjo nebūdamas draugu su socialinio tinklo vadovu Marku Zuckenbergu parašyti žinutę ant jo sienos. 

Žinutėje K. Shreatehas teigė, kad jo bandymai apie spragą, leidžiančia rašyti, o potencialiai – ir tieisog šiukšlinti ant nepažįstamų žmonių sienų jis oficialiu būdu kelis kartus pranešė „Facebook“ komandai, bet iš jos sulaukė tik atsikalbinėjimu. Žinoma, and jaunojo milijardieriaus sienos paskelbtas kreipimasis sulaukė gerokai daugiau dėmesio – „Facebook“ po ketvirtadienį nutikusio incidento buvo trumpam užblokavę M. Zuckenbergo profilį, o penktadienį skelbė spragą jau ištaisę.

Oficialiai „Facebook“ žada visiems, radusiems rimtų spragų jų sistemoje mokėti premijas. Daugeliu atveju jos siekia 500 JAV dolerių, nors yra buvę ir atvejų, kuomet mokėta 10 ar net 20 tūkstančių JAV dolerių. Tuo tarpu K. Shretehui nepasisekė – jam kompanija mokėti savotiškų radybų neplanuoja, motyvuodama, jog skelbdamas įrašą ant Zuckenbergo sienos palestinietis pažeidė „Facebook“ naudojimo taisyklės. Trumpai tariant – premija duodama už oficialiais kanalais praneštą informaciją apie klaidas, o ne viso pasaulio žiniasklaidos dėmesį patraukusią jų demonstraciją ant kompanijos vadovo sienos.

Akciją, kuria siekiama K. Shreatehui surinkti kompensaciją paskelbęs M. Maifretas paaukojo ir pirmuosius 3 tūkstančius JAV dolerių. Rašant šias eilutes nuo akcijos pradžios yra praėjusios 10 valandų, surinkta suma siekia 7255 JAV dolerius, taigi, pasiekti tikslo akcijai veikiausiai pavyks.

Viešumo prasme bent jau kol kas geruoju „Facebook“ nekvepia. Visų pirma, klaidos demonstracija publikuojant įrašą ant M. Zuckenbergo sienos sistemos patvarumo tikrai nepademonstravo. Na o atsisakymas sumokėti už klaidos radimą, nors formaliai veikiausiai teisingas, tiesiog paskatino didžiuosius žiniasklaidos kanalus, įskaitant grandus „WallStreet Journal“, „The Economist“ dar sykį priminti atvėsti nespėjusią istoriją.