Šiuo metu žaidimų pasaulyje, Need For Speed serija yra viena iš ilgiausiai gyvuojančių. Turbūt to priežastis ne tik pačioje EA, bet ir pas visus mus. Kuris iš jūsų nesvajoja bent minutę atsidurti nelegalaus lenktynininko kailyje. Žinoma, tikrovėje tai per daug rizikinga ir nė vienam iš jūsų to nepatarčiau daryti. Tačiau savo svajones galime išreikšti virtualiame pasaulyje, kur policija reikalinga tik tam, kad būtų linksmiau mums visiems, na ir, žinoma, įdomiau. Būtent tai mums ir siūlo – Most Wanted, kuris tampa vienu iš labiausiai ieškomu parduotuvių lentynose.

Atrodo po tiek NFS serijos dalių, kurios išvydo dienos šviesą ir turėjo galimybę mėgautis visais žaidėjų dėmesio teikiamais privalumais, ji turėjo tapti praktiškai unikali ir nepakartojama. Tokia, prie kurios neprikibsi niekaip. Pirmosios serijos mums galėjo pasiūlyti tik lenktynes, tačiau tada tai buvo net per daug. TOKIOS lenktynės užbūrė daugelį iš mūsų. Vėliau į trasą išvažiavo policija, kurios pasirodymas buvo tarsi gaivaus oro įkvėpimas. Tačiau netgi nuo gryno oro ilgainiui nuskausta galva, ir vėl reikia kažko naujo. Aš tai palyginčiau su narkomanais. Taigi taip, žaidimai yra grynų gryniausi narkotikai. Lengvai priprantama, ilgiau vartojant organizmas pradeda reikalauti stipresnės dozės ir sunku atsikratyti.

Taigi, ištroškę dozės ir norėdami dar, mes sulaukiam Underground serijos. Kaip tik neseniai kino teatrų ekranus buvo pasiekęs filmas „Greiti ir Įsiutę“, kas lėmė daugiau nei greitą žaidimo išpopuliarėjimą. Bet jau nuo antrosios dalies, EA pamatė – reikia didint dozę. To pasėkoje, į mūsų rankas patenka naujausias serijos darbas – Most Wanted, kuriame iš senųjų dalių grįžta taip pamėgta ir niekados nenugalima policija. Tvarkos sergėtojai šįkart sugrįžo, garsiai sakydami – gaudynės prasideda.

Žaidimo siužetas prasideda, kai jūs dar esate vienas geriausių lenktynininkų mieste. Beveidis ir bevardis – jūs esate didžiausias siaubas savo priešininkams. Laimėti prieš jus – neįmanoma, o bet koks bandymas kainuoja mašiną, nes jūs iš mažesnių statymų net nevažiuojate. Įsitaisęs juodojo sąrašo viršūnėje, jūs staiga susipažįstate su Razor, lenktynininku esančiu juodojo sąrašo apačioje. Tačiau tai trunka neilgai. Po kelių lenktynių, jis įvykdęs diversija kelyje, jus aplenkia, patenka į juodojo sąrašo viršūnę ir dar atima mašiną. Staiga suprantate, kad nebeturite nieko.

Būtent taip prasideda žaidimas. Tiesa, teks važiuoti keletą lenktynių, vykstant mano papasakotai istorijai. Bet realus žaidimas prasidės tik po to. Jums teks ne tik nusipirkti naują mašiną, bet ir pradėti kilti iš juodojo sąrašo paskutinės vietos. Į pagalbą atkeliavus paslaptingai merginai Mijai, nespėsite nė pastebėti, kaip atsidursite pirmoje vietoje. Tokį įvaizdį sukelia puikiai padarytas siužetas ir tarp jo esantys intarpai, kurie atrodo tiesiog nuostabiai. Neveltui, tikrovė visada yra malonesnė už virtualų pasaulį. Žinoma, blogiausia, kad tokių intarpų pamatysime daugiausia pradžioje, nes vėliau jie taps tikrą retenybe. Tuo metu siužetas daugiausia pasakosis per sms žinutes. Dabarties mados pasiekė visus.

Iš anksto patariu nesitikėti lengvo visų juodojo sąrašo vyrukų įveikimo. Jūs negalėsite bet kada imti ir susikauti su sekančiu priešininku. Norint tai padaryti, teks įvykdyti begales įvairių lenktynių režimų ir surinkti tam tikrą policijos ieškomumo lygį. Visi 16 juodojo sąrašo vairuotojai yra tarsi šešiolika atskirų žaidimo lygių, kurių kiekvieno gale laukia vis kitas bosas-vairuotojas.

Paskutinį reikalavimą užsidirbti sunku tikrai nebus, kadangi tvarkos sergėtojai TIKRAI nemėgsta gatvės lenktynininkų, kuriuos ji gaudė tik pamačius. Kaip ir priklauso policijai, ji pradžioj susiekia su dispečerinę ir žinoma paprašo pagalbos. Taigi, kuo ilgiau laiko būsite gaudomi, tuo didesnis policijos noras bus jus sugauti. Iš viso į gaudynes įsitraukti galės virš 20 automobilių, plius viską matantis policijos sraigtasparnis. Gaudynių taisyklė paprasta – bėk, kol tavęs nesugavo. Kuo daugiau policijos automobilių priversite save vytis, tuo sunkiau bus nuo jų pabėgti. Tačiau jei jūsų bėgimas taps nevaisingas, būsite sulaikyti policijos. Bet net ir puikaus pasprukimo atveju, turėsite keletą minučių pralaukti ramiai, kadangi apačioje atsiras barometras, kuris vis dar rodys jūsų ieškomumo (ne gaudomumo) lygį. Jei kartais tektų vėl pasisveikinti su policijos pareigūnais, visos gaudynės prasidės iš pradžių.

Jei jums kartais gaudynės su policija nepatiko ar įspūdžio nepaliko, tuomet man jūsų gaila. Tai vienas geriausio veiksmo šaltinis visame žaidime, daug, daug linksmų minučių garantuotu. Na, o jeigu vis dėl to jūsų nuomone geriausias veiksmas vyksta trasose, tuomet jūsų džiaugsmui Most Wanted gali pasiūlyti tikrai daug lenktynių režimų. Pradedant įprastomis žiedinėmis lenktynėmis, sprinto, bei drago režimais, galėsite išbandyti ir naują tipą – greičio spąstai, kuriuose turėsite ne atvažiuoti pirmas, o išvystyti didžiausia greitį prieš policijos kameras.

Taip, lenktynių daug, tačiau jos ypatingai sužavėti tikrai nesugeba. Tik pradėjus žaisti ir lenktyniauti, kompiuterinis DI įrodo esąs dar net vidurinio išsilavinimo nebaigęs. Jo vairavimo sugebėjimai dar turėtų būti diskutuojami atskiroje temoje, tačiau jei kartais tektų trumpam pasišalinti nuo savo kompiuterio (skubūs reikalai tualete ir panašiai), tai galite be baimės nedaryti jokių pauzės režimų. Atėję po keliasdešimt sekundžių, turėtumėte prisivyti savo priešininkus dar prieš jiems kertant finišo liniją.

Tačiau taip trunka neilgai. Maždaug nuo žaidimo vidurio, jūs gaunate pranešimą jog reikalai kiek komplikuojasi. Nuo tada iš visi lenktynininkai iš visiškų mulkių, tampa rimtas varžovas jums. Tiesa sakant man net iki šiol nepavyko suprasti tokio kūrėjų žingsnio. Visame šitame dalyke nėra jokio smagumo ar kitokių jausmų, o greitas jūsų persiorientavimasis atima nemažą dalelę nervų.

Kitas smagus žaidimo aspektas – tai galimybė išbandyti virš 30 skirtingų licencijuotų mašinų. Pradėję savo žaidimą su visiems puikiai pažystamu golfuku, gan greitai kilsite karjeros laiptais (arba juodojo sąrašo punktais, priklauso nuo požiūrio) ir įsigysite vis naujas ir dar galingesnes mašinas. Pavyzdžiui, mes po kiek laiko gavome naują Supra, o dar po kažkiek ir naują Covette C6. Pačiame žaidime dar rasite ir daugybę kitų žymių automobilių, kaip Ford GT, Ford Mustang GT, bei kiti automobiliai iš BMW, Mitsubishi, Porsche, Lamborghini ir Lotus kompanijų.

Nors patį pirmąjį automobilį ir teks pirkti, tačiau vėliau savo garažą galėsite nemokamai papildyti įsigydami naujus automobilius iš savo priešininkų, nugalėdami juos. Tokie iškovoti trofėjai jau bus pilnai įrengti, t.y. turės nitro įrangas, bei daugybę papuošimų. Tuo tarpu pirkdami žaidimą iš parduotuvės, jį turėsite įrengti jau savomis lėšomis. Beje, galite būti visiškai ramūs dėl savo mašinos ir jos taisymo (kai kuriuose žaidimuose, tai surija didelę dalį uždirbtų pinigų), tuo tarpu MW žaidime beveik nėra žalos. Tiesa, kartais gali išdužti stiklas ar nutikti kiti smulkūs defektai, bet realios žalos mašinai nebus padaryta.

Paviršutiniškai žaidimo grafika atrodo tikrai neblogai, tačiau geriau panagrinėjus skirtingus jo elementus, galime pamatyti, jog kai kuriems elementams skirta daugiau laiko ir dėmesio, nei likusiems. Daugeliu atveju žaidimas puikiai susitvarko su didžiulėmis atviromis erdvėmis, o miestai tikrai atrodo panašūs į miestus. Galima paminėti puikų didelio greičio pojūtį, kuris tokiam žaidimui tiesiog būtinas, užtat daugelis specialiųjų efektų turi gan įdomią savybę – pirmą kartą juos pamačius, apima stresas dėl blogo žaidimo veikimo. Pavyzdžiui, išvažiuojant iš tunelio šviečiant saulei, jūs trumpam apakina šviesos pliūpsnis, kurį pirmą kartą palaikiau savo PC galo atėjimu.

Nemeluosiu, iš visos techninės pusės, garsas ir žaidimo garso takelis atrodo tikrai solidžiausiai. Jūsų automobilio variklis skleis skirtingus garsus, priklausomai nuo savo patobulinimų ir galingumų, tai pat žaidimo intarpai turės kelis gerai įrašytus dialogus, bet vis dėl to geriausio garso nominacija šįkart tenka policijos pareigūnams. Jiems pradėjus jus gaudyti, girdėsite visų pareigūnų pokalbius su centrine stotim, jų planus kaip jus sučiupti ir pareigūnų prašymus atsiųsti pastiprinimą. Labai greitai atpažinsite 10 policijos kodų ir tada galėsite suprasti ką jie jums ruošią – spyglius ar kelio blokadą. Žaidimo muzika, jau įprastu EA stiliumi, susidės iš skirtingų miksuotų roko ir hip-hopo dainų.

Nors mes laukėme ir gavome daugybę šaunių mašinų, nepakartojamų lenktynių ir gražių merginų, bet pagrindine Need For Speed: Most Wanted žvaigžde vis dėl to nejučia tampa policija. Įstatymo gynėjai šįkart atrodo išties solidžiai ir pasirengę apginti taikius visuomenės piliečius nuo tokių pakvaišėlių kaip jūs. Naująjį žaidimą aš vadinčiau triumfuojančiu policijos sugrįžimu ir puikia dalimi NFS serijoje. Jis turi trūkumų, bet kuris gi iš mūsų esame be jų?

Vytautas, Games.lt