2019 sausio 18, penktadienis.   Games.lt naršo: 6   Registruotų vartotojų: 113195
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Statusas: Senbuvis
Senbuvis Gediminas [313]
Gedimino Blogas
Įrašų: 132
Aplankė : 19052
Prenumeruoti blogo įrašus 
Metų žaidimas + Overwatch atidavimui
2019-01-01, Aplankė: 703
Nežinau kaip kitiems, bet man 2018-ieji pralekė kosminiu greičiu. Gal mažiau geimint reikia?

Iš tiesų labai gero ar fantastiškai gero žaidimo 2018 bandyt neteko. Neteko ir labai blogų. Teko bandyt tiesiog gerus ir vidutiniškus, gal truputį blogus. O šiaip... Hellblade: Senua's Sacrifice galėčiau nominuot geriausiu metų žaidimu antrus metus iš eilės vien todėl, kad 2018-aisiais nepasirodė joks žaidimas, siūlantis panašią patirtį. Ką gi, tuom ir galim baigti geriausio rinkimus.

Gerai, gerai... Jei jau reiktų išrinkti, tai matau tik du kandidatus: Assassin's Creed: Odyssey bei Kingdom Come: Deliverance. Bet iš pradžių pakalbėkim apie kitus žaidimus. 

Far Cry 5. Sunkiai prisiverčiau pereit. Visas žaidimas man buvo ganėtinai nuobodus, o pagrindinis blogiukas nors ir buvo neblogas, bet neprilygo nei Vaas iš Far Cry 3 nei Pagan Min iš Far Cry 4. Netgi 2016-ųjų Far Cry Primal man susižaidė smagiau. O DLC... tiesiog neturiu žodžių. Nesuprantu, kaip kūrėjai dar turi sąžinės tokius sukurt? Rimtai. Žmonės talentingi, kūrybingi, kuria AAA žaidimus, o paskui paima ir sukuria kažkokį chlamą, kurio vieta ne kur kitur, o kanalizacijoj. Far Cry 5? Geriausias metų žaidimas? Jo, kur gi ne. Lol. More like Far Fart 5.

Ancestors Legacy. Vienas iš strategijų perliukų šiais metais. Jei dar neturite, būtinai įsigykite ir paremkite kaimynynėje Lenkijoje sukurtą žaidimą bei jo Kūrėjus Destructive Creations. Kas žino, gal ateity sulauksim DLC ar netgi tęsinio, kuriame bus baltai (jie į žaidime esantį laikotarpį puikiai įsipaišytų).

Frostpunk. Dar vienas indie perliukas šiais metais, be abejonės vertas įsigyjimo, jei dar jo neturite. Žaidimas apjungia survival ir city building žanrus, dar pridėkim reikšmingą pasirinkimų sistemą ir ir štai turim kažką unikalaus bei smagaus.

Total War Saga: Thrones of Britannia. Vos pasirodęs turėjo problemų, bet dabar, kai pasirodė Allegiance bei Steel & Statecraft atnaujinimai, visai smagus. Didelio žaidimo nesitikėkit, nes tai labiau serijos spin-off'as, bet užkabliuot užkabliuoja, juolab dabar, kai vikingai ant bangos (kalbu apie serialus Vikings, The Last Kingdom bei Norsemen).

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr. Daug vilčių teikęs žaidimas, bet išbandžius, greit nuvylė. Daug neišpildytų pažadų, bug'ai, turinio trūkumas. Nors kūrėjai ir bando, nežinau ar jiems pavyks išgelbėt skęstantį laivą. Gal reiktų sėst į valtį ir plaukt kuo toliau? Laikas parodys.

Monster Hunter: World. Iš pradžių patiko, bet greit nusibodo. Baisus grindas. Daug ginklų ir šarvų, gražūs monstrai, bet viskas kur kas smagiau, jei turi draugų. Aš tokių šiame žaidime neturiu, tad žaidimą greitai padėjau į šalį.

Shadows: Awakening. Visai smagus izometrinis veiksmo RPG. Kituose tokio tipo žaidimuose viskas orientuota į endgame turinį, begalinį grindą ir nesustabdomą monstrų žudimą, tad jei jums tai svarbu, aplenkit šį žaidimą. Šiame viskas orientuota į istorijos vystymą, galvosūkius bei pasaulio tyrinėjimą. Kovos gana kuklios (dažniausiai su keliais priešais vienu metu) ir reikalaujančios daugiau taktikos, o ne vien beprasmio mygtukų maigymo. Žaidimas turi aiškią pabaigą, tačiau yra trys skirtingi veikėjai su skirtingomis istorijomis bei įgarsinimu, tad yra ir šioks toks replayability.

Shadow of the Tomb Raider. Meh. Dvi ankstesnės trilogijos dalys man patiko labiau. Žaidimas nėra blogas, bet trilogijos kulminacija nebuvo įspūdinga. Tikėjausi kažko įspūdingesnio. Ir šiaip, snieguotos vietovės iš Rise dalies man patiko kur kas labiau nei džiunglės.

Call of Duty: Black Ops 4 ir Battlefield 5. Šių kol kas nebandžiau. Kiek teko girdėti, Black Ops 4 visai smagus, tad visai tikėtina, kad kažkada greitai jį išbandysiu. Battlefield 5? Kai noriu pasikelti nuotaiką, pažiūriu šį trumpą klipuką. Visa tai panašu ne į Battlefield, o į visiškai naują seriją, pavadinimu Screamfield.

Tai tiek tų 2018 metų žaidimų. Tikriausiai kyla klausimas, o kur God of War, Red Dead Redemption 2, Spider-Man? Heh. Nei vieno iš jų nebandžiau. Neabejoju, kad jie laisvai galėtų būt geriausiais, bet kadangi renku tik iš tų, kuriuos žaidžiau, tenka apsiriboti dviem jau minėtais kandidatais: Assassin's Creed: Odyssey bei Kingdom Come: Deliverance. Taigi, kuris man geriausias?

Kingdom Come: Deliverance? Nors startas ir buvo bugovas, viską su laiku kūrėjai užtaisė. Iš tiesų tai labai unikalus žaidimas, reikalaujantis laiko ir kantrybės, kad suprastum kaip jame veikia ištisos sistemos (kovos, alchemijos, šaudymo iš lanko ir kitos). Šis žaidimas - tai Skyrim, tik be fantastikos elementų ir ženkliai kompleksiškesnis. Deja, bet prie jo esu praleidęs pernelyg mažai laiko 
(vis neatrandu laiko prie jo prisėsti, ir viskas per tą Destiny 2), kad galėčiau kažką daugiau pasakyti ir juolab vertinti. Taigi, belieka vienas pasirinkimas - Assassin's Creed: Odyssey. Ar jis vertas geriausio vardo? Manau taip, jei šalia nematysim tokių žaidimų kaip God of War, Red Dead Redemption 2 bei Spider-Man.

Assassin's Creed: Odyssey, kas be ko, nėra idealus žaidimas. Jau vien mikrotransakcijų buvimas smarkiai muša balą žemyn. Bet iš tiesų... tos mikrotransakcijos nėra jau tokios blogos jame. Nei karto nepajutau, jog man reiktų pirkti xp boost'us. Žinoma, šalia istorijos dariau daug šalutinių bei pasikartojančių lentos užduočių. Galbūt darant vien tik istorijos užduotis xp stygius pasireikštų. Tačiau tokius žaidimus reikia žaisti ne taip. Juos reikia tyrinėti, iš lėto, pamatant viską, kas jame yra. Paskutinį kart "WOW" jausmą patyriau, kai atidariau The Witcher 3 žemėlapį. Toks pats "WOW" aplankė, kai atidariau Odyssey žemėlapį. Pasaulis tiesiog milžiniškas ir gniaužiantis kvapą. Jame pilna architektūros detalių, į kurias nenusibosta žiūrėt, pavyzdžiui, nuogalių statulos (che che).

Odyssey akivaizdžiai sėmesi įkvėpimo iš The Witcher 3. Žemėlapis užpildytas klaustukais, buvo ir visai neblogų šalutinių misijų, pavyzdžiui su veikėju Thaletas. Sugrįžo ir plaukiojimas laivu. Tiesa, jis ne toks smagus kaip Black Flag dalyje. Čia visų upgrade'ų daug mažiau ir viskas kur kas paprasčiau.

Žaidimas veikia sklandžiai, klaidų nepasitaikė. Apskritai, Odyssey, tai kaip Origins, tik dar labiau nupoliruotas, nušlifuotas, nuzulintas ir papildytas. Perėjimas nuo atviro pasaulio veiksmo prie atviro pasaulio RPG yra labai sveikintinas. Ką noriu pasakyti yra tai, jog kūrėjai ir toliau turėtų plėtoti šią seriją kaip RPG (pridėti dar daugiau skill'ų, pasirinkimų, užduočių ir visko kitko, kas būdinga atviro pasaulio RPG žaidimams).

Tačiau yra vienas niunsas, kurį norėčiau pabrėžti. Tai nebe Assassin's Creed. Taip, žinoma, pavadinime matome Assassin's Creed, bet tai nieko nereiškia. Kūrėjai galėjo laisvai pašalinti modernių laikų sequence'us iš žaidimo ir jį pavadinti tiesiog Odyssey. Ir tame nebūtų jokios problemos. Assassin'ų nėra. Tamplierių nėra. Hidden blades nėra. Baltų chalatų nėra. Vienintelė sąsaja, Odyssey siejanti su Assassin's Creed visata, tai prarastieji artefaktai ir trumpi sequence'ai dabartiniuose laikuose. Norėčiau, kad kituose Assassin's Creed serijos žaidimuose kūrėjai į tai atsižvelgtų, galbūt sukurtų naują modernių laikų protagonistą kaip Desmond Miles ir jo istoriją vystytų per kelis žaidimus kartu su nauju veikėju praeityje (kaip kad buvo su Ezio trilogija). Nes dabar, na, patys suprantate, kad serijos naujokas, pirmą kartą įsijungęs Odyssey, nė velnio nesupras kas vyksta, kas tas Animus ir kodėl kartais grįžtama į dabartinius laikus. Norėtųsi truputį daugiau aiškumo ir istorijos vystymo dabartiniuose laikuose. Paskutinis žaidimas, gerai vystęs modernių laikų istoriją buvo 2012-ųjų Assassin's Creed 3. Nuo to laiko serija nuo savo šaknų pradėjo tolti.

Taigi, geriausias 2018 metų žaidimas man yra Assassin's Creed: Odyssey. Antrąją vietą drąsiai atiduodu Kingdom Come: Deliverance. Na o trečiąją... tikriausiai visi nustebsite, bet... Destiny 2, arba tiksliau jo papildymui Forsaken. Ir be jo man Destiny patiko, o dabar patinka dar labiau. Tiesa sakant, pastaruoju metu jis man taip pradėjo patikti, kad net darosi nebejuokinga (~80% mano gamingo laiko atitenka būtent Destiny).

O kaip blogiausias žaidimas? Kandidatai du: Far Fart, oi Far Cry 5 ir Agony. Taip, sutinku, kad 2018 pasirodė kur kas blogesnių žaidimų, kaip, pavyzdžiui Fallout 76, Overkill's The Walking Dead bei The Quiet Man, bet vėlgi, jų nebandžiau, tad pasakyti, kokie jie yra, negaliu. Taigi, tenka rinktis iš tų, kuriuos bandžiau. Taigi, taigi... blogiausias žaidimas... Agony, paskendęs savo paties agonijoje. Deja, jo taip ir neperėjau, nes tiesiog pritrūko valios ir noro. Apart gero lygių dizaino žaidime nieko gero nėra. Galbūt situaciją šiek tiek pataisė kiek vėliau pasirodęs Agony Unrated, tačiau po smarkiai nuvylusio pirmojo bandymo antrą kart bristi į tą patį liūną nesinorėjo.

Na o pabaigai žaidimas dovanų! Šį kartą turiu Overwatch, kurį atiduosiu vienam iš jūsų. Tereikia atsakyti į kelis klausimus:

1. Koks žaidimas praėjusiais metais jums buvo geriausias?
2. Koks žaidimas praėjusiais metais jums buvo blogiausias?
3. Kokio žaidimo šiais metais laukiate labiausiai?
4. Klausimas Assassin's Creed serijos gerbėjams (į jį atsakyti nebūtina): kaip manote, kur vyks kito Assassin's Creed veiksmas?

Jei Overwatch jau turite arba tiesiog jo nenorite, paminėkite tai komentare, taip padidindami šansus žaidimą gauti tiems, kurie jo nori.

Visiems smagių ir geimiškų 2019 metų!

 

Atgal

FanTaz
FanTaz, parašė 2019-01-01 23:11
1. Syberia 3 , esu didelis syberia fanas , nesakau kad tai geriause dalis bet man patiko
2. Fallout 76 , esu didelis fanas tokiu post apocalpintiu zaidimu ir dar su tuom stilium, delto man bioshock labai patiko, ivertinant koke studija gamino ji tikejausi kazko normalau o ne early access indie kur buna 5 metus kurema bet gavome, na visi zino ka ....
3. wc 3 reforged, pagrinde SP mode, nes ten labai daug pakeitimu yra ypac mepuose
titanas13
titanas13, parašė 2019-01-02 00:26
1.Shadow of the Tomb Raider
2.Fallout 76
3.Devil May Cry 5
4.Manau, kad feodalinė Japonija arba senovės Kinija
bongas
bongas, parašė 2019-01-02 18:58
1.The Long Dark, Tai tik dar karta parodo, kad early access zaidimas gali virsti nuostabu zaidimu. Stingdantis saltis, Stulbinantis krastovaizdis, isgyvenimo ypatumai... Tai ko man reikia zaidimui. Del gero Survival tipo zaidimo lydaus kaip mergiote. plačiai šypsosi 2. Mafia 3, Buvo tiketasi teik daug, o gauta tiek mazai... Taip pat kaip daugumai Fallout 76. Dvieju nebuvo prasoma, bet cia TOP  plačiai šypsosi 3.Metro Exodus, Viena megstamiausiu franchiziu.
borenaku
borenaku, parašė 2019-01-02 21:35
1. Nelabai esu didelis AC gerbėjas, bet Assassin's Creed: Odyssey žaidimu susidomėjau, nusipirkau ir tikrai nepasigailėjau. Žaidimas tikrai paliko labai gerą įspūdį.
2. Fallout 76  aštrus žvilgsnis . O varge.... Esu Fallout franchise gerbėjas, bet tokio žaidimo iš kūrėjų tikrai nesitikėjau.
3. Resident Evil 2 Remake. Niekada savo giliausiuose sapnuose šito nesitikėjau, kad tai sulauksiu, bet štai ir žaidimas, kuris pasirodys 2019 m. sausio pabaigoje, laukiu nesulaukiu.
4. Tikiuosi, kažko labiau rytietiško. Su dinastijomis, imperatoriais ir samurajais. Būtų visai nieko. Tikrai tokį pirkčiau be delsimo.
sadian
sadian, parašė 2019-01-03 15:16
1.Dragon Ball FighterZ kaip tokio žanro žaidimui gana geras,taipogi NBA 2K19 , nes esu NBA 2K fanas.
2.Agony .Atrodė kad bus kažkas įdomaus bet pati žaidimo eiga manes asmeniškai neįtraukė
3.NBA 2K20  plačiai šypsosi
Aurmax
Aurmax, parašė 2019-01-03 21:14
1. Far Cry 5. Dievinu šaudykles, o taip pat esu ir didelis Far Cry fanas, naujoji dalis buvo tikrai patobulėjusi nuo Primal, gera istorija, įspūdingas, atviras pasaulis, puiki atmosfera bei gerai pasirinkta žaidimo tema. Dėl šių dalykų laikau Far Cry 5 geriausiu praėjusių metų žaidimu.
2. Turbūt, kad Black Ops 4. Nėra istorijos rėžimo, daugelio žaidėjų rėžimas bent man nedaug kuo skyrėsi nuo praeitų kelių dalių, vienintelis įdomesnis dalykas blackout rėžimas, bet mokėti 60€ vien dėl jo tikrai neverta bent jau man. Dėl šių dalykų Black Ops 4 gauna mano praščiausio praeitų metų žaidimo apdovanojimą.
3. The Last of Us Part 2. Nors nėra patvirtinta, kad jis išeis šiais metais, bet giliai širdyje tikiu.
4. Mano nuomone Japonijoje.
Xardas20
Xardas20, parašė 2019-01-04 22:47
1. Detroit Become Human. Pagaliau naujas Quantic Dream žaidimas, kuris nors in ne pats geriausias tarp studijos kitų žaidimų, bet su keliomis inovacijomis, puikiu siužetu ir iki šiol nematytu peržaidžiamumu asmeniškai paliko didžiausią įspūdį šiais metais.
2. Atidžiai rinkausi ką pirkti, tai neteko žaisti nei vieno blogesnio žaidimo.
3. Days Gone. Kažkaip jaučiu, kad būtent šis žaidimas gerai perteiks ir apjungs atvirą pasaulį, zombių tematiką ir gera siužetą, ko iki šiol dar nėra buvę.
4. Viduramžių Europa
Tagio
Tagio, parašė 2019-01-05 14:07
1. Red Dead Redemption II. Šis laukinių vakarų GTA padarė tai, ko jau seniai jokiam žaidimui nebuvo pavykę padaryti - po darbo skubėdavau namo tik tam, kad pasinerti į šį žaidimą ir vakarą paskirti būtent jam.

2. Overkill's The Walking Dead. Po tiek kūrėjų pažadų sukurti tinkamą veiksmo žaidimą šioje visatoje, su Payday sukaupta patirtimi, atidėliojimų ir dar daugiau atidėliojimų buvo išleistas laukimo ir dėmesio nevertas žaidimas.

3. Labai norėčiau pasakyti, kad tai yra Cyberpunk 2077, bet ir pats netikiu, kad žaidimas gali pasirodyti 2019 metais. Todėl laukiu Resident Evil 2. Dabar tai yra vienintelis pagrindinės RE serijos žaidimas, kurio aš dar nesu žaidęs, tad labai laukiu šio perdirbinio.

4. Dar prieš Odyssey anonsą sklandė gandai, kad šio žaidimo veiksmas vyks Graikijoje. Aš tikiu tais pačiais gandai, kurie sakė, kad po Odisėjos kelsimės į Romos imperiją. Atrodo, tai yra logiškas žingsnis, matant kokia kryptimi eina tiek Origins, tiek Odyssey, [spoiler alert] tiek Laylos Hassan istorija.
Altec
Altec, parašė 2019-01-06 10:51
1. Red Dead Redemption II
2. Fallout 76
3. Metro Exodus
4. Japonijoje
Lennox
Lennox, parašė 2019-01-06 21:08
1. Red Dead Redemption 2
2. Forza Horizon 4
3. Prastai šiais metais bent jau su anonsuotais kolkas projektais. Galbūt resident evil 2. Bet šiaip daug dar ką iš 2018 noriu pažaist  šypsosi
4. Norėčiau medieval times, kad būtu. Be to netikiu, kad bus Japonijoj kažkodėl.
Random_Dude
Random_Dude, parašė 2019-01-07 19:39
1. Net nežinau ką rinktis, gal naujausią God Of War, nors eilini karta labai placiai paeme mitologija bent pagrindinis veikejas nebera debilas. Ir dar patiko kad padare is zaidimo metroidvania, va sitame dalyke sitas zaidimas zyba.
2.Bus nepopuliari nuomone bet: Monster Hunter World, del tokiu dalyku kaip: kreivarankisko ir agrubnagisko valdymo, suieskok jei gudrus priesa, ir kaip Fallout 76 be draugu nesmagu zaisti.
3. The Outer Worlds, kaip Vampires The Masquerade: the Bloodlines fanas, matydamas kad sio zaidimo svarbiausi kurejai prisideda ir prie The Outer Worlds kurimo, iskarto dingo nerimas kuris buvo atsirades del Chris Avelone (Durance, Kreia veikeju pagrindis rasytojas) isejimo.
4. Butu nieko kad Japonijoje, yra priezastis kisti nauju gameplay elementu, kaip virves su bedamu galu metimas i koki nors krasta ir kaip sesiadesimtuju betmenui lipti per siena, bet tai tik mano sapnuose.
Gediminas
Gediminas, parašė 2019-01-10 22:23
Overwatch atiteko Random_Dude. Smagaus jam žaismo!

P.S. Aš asmeniškai labai norėčiau vikingų laikų AC žaidimo, būtų kažkas nerealaus su savo nuosavu drakaru reidint pakrantes, bet nuojauta kužda, kad tai bus arba Romos imperija arba Azija.
Random_Dude
Random_Dude, parašė 2019-01-11 15:20
Oplia, nesitikejau.

Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!
Blog‘o įrašai: