2019 sausio 17, ketvirtadienis.   Games.lt naršo: 6   Registruotų vartotojų: 113195
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Statusas: Blogeris
Blogeris Mek [329]
Žaidžiu.
Įrašų: 452
Aplankė : 44161
Prenumeruoti blogo įrašus 
Skaitmeninis sąmokslo pasaulis. Deus Ex.
2009-05-30, Aplankė: 987
Noriu pamatyti pasaulį, kuris bus po kone 40 metų, būti jaunas, vikrus, turėti bioninius implantus!.. Noriu pamatyti!.. Ne!... Ne tik!.. Noriu ir gyventi magiškame „Deus Ex“ 2052-ų metų pasaulyje!..  Bet deja, greičiausiai šie norai ir liks norais, nes labai sunku numatyti kas bus... Nesu tikras kaip tuomet atrodys pasaulis - ar ten bus tai kuo aš norėčiau dabar. Nesu tikras ar išvis tuomet bus pasaulis po mano kojų. Nesu tikras ar išvis dar gyvensiu. Na, bet jei dar, tuo metu man bus 69 metai ir greičiausiai būsiu tikrai ne jaunas... Apie tai pagalvos dabar darosi man tikrai ne smagu... galbūt panašiai kaip žiūrėčiau „Last Day Dream“ filmuką...

Deus Ex“ pasaulyje nėra aišku kas yra „Gėris“, kas yra „Blogis“. Viskas taip persipynę. Visur didžiulė mišrainė. Jei žaidimo pradžioje, atrodo, aišku, kas tas „Gėris“, tačiau pamažu pradedi nebevokti to. Na, o žaidimo pabaigoje tenka išvis rinktis tarp kelių išvis abejotinų pasirinkimų (kurie dar keisčiau suplakti žaidimo tęsinyje - bet apie tai kitą kartą)...  

Smagu tai, kad įvairiausių ginklų pasirinkimas išties yra didžiulis. Nesmagu tai, kad visų ginklų visada tampytis neišeina - ribotas kiekis. Smagu tai, kad ginklus galima su rastais modifikacijų paketais lengvai modifikuoti. Taip juos dar pagerinant. Smagu tai, kad dar yra papildomų daiktų, kurie gali praversti. Smagu ir tai, kad atlikdamas užduotis užsidirbi šiek tiek pinigų, kuriuos galima išleisti maistui, alkoholiui, cigaretėms ar net ginklams iš nelegalių prekeivių. Nesmagu tai, kad alkoholio ir cigarečių naudojimas kaip ir realiame gyvenime gadina sveikatą...

Visgi smagiausi techniniai dalykai žaidime yra ko gero du - tai bioniniai implantai ir įgūdžiai. Bioniniai implantai juos aktyvavus suteikia žaidėjui laikinai kažkokių išskirtinių savybių. Pavyzdžiui, sveikatos regeneracija ar nematomumas. „Laikinai“ - reiškia tai, kad jie veikia tol kol neišjungiami arba baigiasi panaudotos bioninės celės. Jų galima kartais susirasti arba užsipildyti iš boto-taisytojo (panašiai ir su sveikata - vaistinėlės arba medicinos botas). Bioninius implantus kartais galima rasti bevykdant misijas (kartais jas atlikus duodama). Jie paprastai turi dvi funkcijas. Bet reikia pasirinkti kažkurią vieną. Tiesa, bioninio implanto taip lengvai neįsistatysi - reikia pasinaudoti medicinos botu.

Tuo tarpu įgūdžiai leidžia nenaudojant jokių celių ir ne laikinai ką nors geriau atlikti. Jie yra perkami už patirties taškus. Pavyzdžiui, išmokus gerai naudotis kompiuteriu, galima įsilaužti į bet kokią kompiuterių sistemą. Taškai gaunami atliekus užduotis, atradus slaptavietes arba pasinaudojant sunkiau pastebimomis misijos atlikimo priemonėmis.

Žaidimo prasme smagiausias dalykas tai, kad misijas galima atlikti dažniausiai n skirtingų būdų. Galima pabūti drąsiuoju Rembo... Galima pabūti ir tyliuoju vagiu... Beto, dažnai būna ir įvairių papildomų misijų. Kai kurių misijų atlikimas įtakoja kitas misijas, tačiau bendroje siužeto linijoje misijų įvykdyme/pasirinkime tai mažai ką įtakoja. 

Žaidime naudojama kažkas panašaus į rag-doll tipo fiziką. Keista, tačiau ši fizika lyginant su žaidimo tęsiniu man nekliūna. Žinoma, keista stovėti normaliai vos keli milimetrai batų galiukais ant kažkokio  ore kabančio paviršiaus... tačiau bent kūnai čia nenatūraliai nužudyti nesivarto...

Kūnai paprastai būna padalinty į kelias dalis. Kiekviena dalis turi nuosavą gyvybę. Gyvas veikėjas tik tol, kol arba vidurinė kūno dalis (taip tai, kur yra širdis ir plaučiai) arba galvos dalis pakankamai nebūna pažeista.  Tuo tarpu jei kojos paprandamos nebegali veikėjas vaikščioti - tenka jam visur šliaužti. Bet pasigydžius, viskas grįžta į savo vietas. Įdomu tai, kad skirtingai nei daugumoje kitų žaidimų čia gydo šiek tiek ir kai kuris vanduo bei maistas.

Žaidimo garso takelis nerealus!  Sunku būtų priskirti ją kažkokiam vienam žanrui. Visko čia yra po  šiek tiek: jazz'o, klasikos, techno... Be to, ji dar ir keičiasi priklausomai nuo situacijos! Pavyzdžiui, nieko nedarant ji rami, bet jei kas užpuola  - galima sakyti, „pagauna esamą žaidėjo nuotaiką“. Ir ne man vienam taip atrodo! Žaidimo garso takelis sulaukė nemažai kritikų ir žaidėjų pagirų. O „Alexander Brandon - Deus Ex Main Title“ ko gero viena mano mėgstamiausių žaidimuose girdimų dainų.

Sunku sustoti pasakoti apie žaidimą, bet ką gi - šį kartą užteks. Tuo labiau, kad tai vienas iš nedaugelio žaidimų, kuriuos verta pačiam išbandyti. Bet ne todėl, kad būtų galima pasigirti prieš draugus, bet todėl kad būtų galima patirti kažką nepaprasto!..

---------------------------------------------------------------------

Šį įrašą pradėjau rašyti, galima sakyti, paskutinėmis 2009-ų gegužės 30 dienos minutėmis. Priežastis?.. Tiesiog, norėjau kaip nors pažymėti šią ypatingą dieną. Priežaščių pažymėjimui tam daug ieškoti manau nereikia. Ryte paaiškėjo, kad aš pasenau vėl metais. Vėliau paaiškėjo, kad ir m3d1n1z švenčia tortadieny tą pačią dieną. Vėliau žvilgtelėjus per langą pastebėjau kaip kirpėja iš pirmo namo aukšto kirpyklos nešasi gėlių puokšte. Nors vardo nelabai jos žinau ir nelabai bendraujam, bet kažkaip turbūt iš ankščiau žinau, kad šiandien jos tortadienis... Žodžiu, baisi krūva tortadieniu!.. Lyg dar to būtų maža - Kukas ištekėjo... oi t.y. vedė... Žodžiu pamažu darosi tikra nacionaline švente... Taip ir toliau!.. 

Įrašą pavyko pabaigti tik kone po pusantros valandos - jau kitą dieną.

---------------------------------------------------------------------


 

Atgal

Jimmys
Jimmys, parašė 2009-05-31 07:08
Na, zmogus nejauneja, rode Skype kad pasenai dar vienais metais, o pats is kuko pavyzdzio nejimsi ?  laimingas Jau gan santurus amzius reikia susitupet J/K, reik dziaugtis kekviena laisva akimirka bu nepastebesi ir bus zmona su 3 vaikais kurie visi prasys pinigu...

O taip i tema, asmeniskai buvau lyg ir mates kazkada maximoi ar kur ten pirkt, asmeniskai net nepagalvojau kad zaidimas gali buti toks neblogas gal kada reikes susiveikt.
Mek
Mek, parašė 2009-05-31 07:32
Jimmys, atrodo man kol kas, kad artimiausiu metu Kuko likimas man negresia - nėr dar man su kuo tokio dalyko planuoti (dar neatradau to, ko ieškau)  šypsosi
d3wiLx
d3wiLx, parašė 2009-05-31 10:39
Ot va as net neskaiciau aprasymo, bet esu zaides. Nezinau kodel, bet ziauriai nepatiko. Matyt nesupratau, ar neatradau nieko idomaus.

Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!
Blog‘o įrašai: