2019 sausio 17, ketvirtadienis.   Games.lt naršo: 1   Registruotų vartotojų: 113195
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Statusas: Naujokas
Naujokas SaulyteBobas [16]
Saulytės Bobo blog'as
Įrašų: 1
Aplankė : 1082
Prenumeruoti blogo įrašus 

Sveiki, kadangi nėra galimybės kurti super didelį ir ilgą post'ą apie maitinimo šaltinius, tad rašysiu visą informaciją susijusią su jais čia. Tad trumpai ir aiškiai, kam, tai reikalinga? Tam, kad informuoti Jus apie maitinimo šaltinius, kiek daugiau, nei "šitas geras, anas blogas". Šiame blog'o įraše aprašysiu, ką reiškia įvairūs sertifikatai ir kitokie užrašai ant maitinimo šaltinio, taip pat, kas nusako maitinimo šaltinio kokybę ir t.t. Taip pat pasistengsiu įkelti išsamų maitinimo šaltinių sąrašą į šį blog'o įrašą, kad žinotumėte iš ko rinktis ir kiek, tai kainuoja.

Q: Kas maitinimo bloke nusako kokybę?

A: Maitinimo bloke yra gausu įvairių komponentų, tokių, kaip: kondensatoriai, diodai, rezistoriai, rėlės, ritės, transformatoriai, įvairiausi chip'ai, nuo PWM kontrolės iki tokių, kurie yra visiškai atskirose grandinėse, pagrindinėje PCB (plokštėje) ir yra atsakingi už įvairiausius saugumo ir kitus sertifikatus. Tad šios detalės ir privalo būti kokybiškos. Kondensatoriai - kuo didesnį karštį pakeliantys ir žinoma japoniški, tačiau vien kondensatorių - neužtenka. Litavimo kokybė irgi yra vienas iš faktorių. Žemiau pateikiu pavyzdžius 1p, 2p ir 3p su prastai sulituotais ar prastus kondensatorius turinčiais maitinimo blokais.

1p):
 

2p):


3p): (išsipūtęs pats dešiniausias kondensatorius)Q: Kodėl verta rinktis aukštos kokybės maitinimo bloką?

A: Aukštos kokybės maitinimo blokai turi įvairiausių, naudingų sistemų. Tokių, kaip aukštos ar žemos įtampos šuolių žalos prevenciją kitiems kompiuterio komponentams, elektrostatinių krūvių prevenciją, aktyvią aušinimo sistemą, puikų litavimą, kurio pagalba, blokas nebus visas supiltas klijais, kaip dažnai esame įpratę matyti įvairioje kiniškoje technikoje. Aukštos kokybės bloke yra gausu kokybiškų komponentų, o kondensatoriai (bene pagrindinė detalė) yra japoniški ir yra pajėgūs dirbti, net iki 105 laipsnių celsijaus temperatūroje, kai tuo tarpu, maitinimo blokai, dažnai, visą galią atiduoda, pasiekus vos 40-50 laipsnių. Negana to, aktyvi aušinimo sistema padeda juos išlaikyti pakankamai vėsius, o kartais juos išlaiko net ir visiškai tylius, su neaktyvia aušinimo sistema, tačiau tokie blokai kainuoja labai brangiai (pvz. Seasonic Platinum Fanless serija). Negana to, kokybiškas blokas tausos energiją, nešvaistydamas jos veltui, taip pat toks blokas tarnaus daugybę metų ir pasitarnaus net keliose sistemose. Dažnai žmonės (ypač lietuvoje) renkasi maitinimo bloką, turintį daugiau galios ir kainuojantį pigiai. Toks sprendimas yra didelė klaida. Tokie blokai, netik nesugeba atiduoti įvardintos galios, bet paspaudus juos iki limito, šie išsijungia. Tad paklauskite savęs, koks tikslas iš tokio bloko, kuris neatiduoda galios, dėl kurios Jūs jį pirkote? Nuo senų dienų žmonės įpratę dairytis į 600-800W galios blokus, tačiau 2015-aisais metais – jų nebereikia. Tokia žvėriška plokštė, kaip GTX 980Ti su Intel Core i7 procesoriumi gali dirbti vos su 500W galios maitinimu. Tokios žemos galios maitinimo blokas Jums kainuos, nei daug, nei mažai 80-100 Eurų. Taip pat galima rast ir labai pigių ir kokybiškų Seasonic Bulk serijos maitinimo blokų, kurių kaina siekia vos 50-60 Eurų ir jie tarnaus. Tad pagalvokite, ar verta 500-600 ar daugiau Eurų vertą sistemą statyti į riziką perkant 20 Eurų kainuojantį maitinimo bloką, kuris į sistemą gali praleisti pakankamai aukštą įtampos šuolį, o to pasekmė – sudegę kompiuterio komponentai. Pavyzdžiui, Intel procesoriai veikia gaunantys vos 0.8-1.2-1.3V įtampą. Vaizdo plokščių procesoriai veikia gaunantys, kartais, net iki vieno mili volto įtampą.

Q: Ką reiškia, visi tie 80+ Gold ir panašiai?


A: Visi 80+ Gold ir t.t. pavadinimai reiškia maitinimo bloko efektyvumą. Tai yra reitingas, kuriuo nusakoma kaip efektyviai maitinimo blokas paverčia kintamą srovę (AC) į kompiuterio komponenų naudojamą nuolatinę srovę (DC). Tad paprastai kalbant, jeigu Jūsų maitinimo blokas išduodą 100W galios, kada, sakykim to reikalauja sistema, pvz. žiūrint filmą ar panašiai, tai reiškia, kad tuo metu maitinimo blokas, iš tiesų srebia 125W iš elektros lizdo. Dažnai žmonės apsirinka, matydami 80+ Gold ar panašiai reitingą. Turbūt visi esam regėję, tokių dalyku, kaip - "jeigu tavo PSU turi 80+ ir yra 500W, tai tu gausi tik 80% nuo tų 500W". Tai yra visiška netiesa. Normalus 500W maitinimo blokas sugeba išduoti visus 500W galios ir tai priklauso, nuo jau anksčiau minėtų detalių, kurios yra maitinimo bloke. Tad, jeigu turite 80+ efektyvumui reitinguotą maitinimo šaltinį, dažnas klausimas šioje vietoje iškyla, kur tie 20% pabėga? Kas su jais atsitinka? Paprastas atsakymas yra - karštis. Visa iš elektros lizdo paimta kintama srovė, kuri nėra konvertuojama į reikiamą nuolatinę srovę yra išspinduliuojama, kaip karštis. O nuo čia kyla ir kitas klausimas, jeigu aš turiu 500W PSU ar jis visada ir duos 500W? Atsakymas yra ne. Maitinimo blokas konvertuoja tik tiek energijos, kiek reikalaujama. Tad jeigu Jūsų sistema reikalauja tik 300W, tai maitinimo blokas ir išduos 300W, nei daugiau, nei mažiau ir atitinkamai elektros energijos jis suvartos - 300W + neefektyvumo rodiklis, kuris vėliau išspinduliuojamas, kaip karštis. Ir nesvarbu ar tai 500W ar 750W, ar 1000W galios maitinimo blokas. Tad kokia iš to nauda? Jūs sutaupote pinigų. Kuo aukštesnis reitingas, tuo daugiau pinigų Jūs sutaupote bėgant metams ir naudojant tą maitinimo bloką. Tai atsispindi sąskaitoje už elektrą. O iš apačioje pateiktų reitingo paaiškinimų, suprasite, kad labiausiai "apsimoka" PSU laikyti ties 50% apkrova. O apkrova yra tiek, kiek Jūsų kompiuteris reikalauja.

Maitinimo blokų efektyvumo reitingavimas:

80+ reiškia, kad PSU nominuotas mažiausiai 80% efektyvumo ties 20% apkrova, 50% apkrova ir 100% apkrova.

80+ Bronze reiškia, kad PSU nominuotas mažiausiai 82% efektyvumo ties 20% apkrova, 85% ties 50% apkrova ir 82% ties 100% apkrova.

80+ Silver reiškia, kad PSU nominuotas mažiausiai 85% efektyvumo ties 20% apkrova, 88% ties 50% apkrova ir 85% ties 100% apkrova.

80+ Gold reiškia, kad PSU nominuotas mažiausiai 87% efektyvumo ties 20% apkrova, 90% ties 50% apkrova ir 87% ties 100% apkrova.

80+ Platinum reiškia, kad PSU nominuotas mažiausiai 90% efektyvumo ties 20% apkrova, 92% ties 50% apkrova ir 89% ties 100% apkrova.

Tačiau, tai nereiškia, kad PSU bus būtent tų skaičių ribose, tačiau jis bus labai arti to. Tad to užtenka, kad susiprasti, kokios galios maitinimo bloko Jums reik, kad +- naudoti jį 50% apkrovoje, kai žaidžiate ar darote kitus intensyvius darbus.Puslapiai: 1 
Blog‘o įrašai: